bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

jazgo    2
11 godzin temu, alvaro2 napisał:

Żółknięcie to przede wszystkim objaw choroby grzybowej 

Jakiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4
Dnia 26.04.2024 o 21:34, Kobrarj455 napisał:

Mam problem z czosnkiem odkąd zrobiło się zimno w nocy i przymorski to strasznie czosnek mi usycha. Problem jest tylko z odmianą lubasza bo harnasiowi nic nie jest. Pryskałem przed deszczami na grzyba i jak narazie nie widzę efektu. Może wiecie jak mu mogę pomóc? 

20240426_194516.jpg

20240426_194508.jpg

Choroby grzybowe  w czosnku atakują najbardziej jak jest ciepło i mokro  ,rzadziej jak jest zimno i mokro i zależy od środka  grzybobójczego jaki zastosowałeś .Na  chorobę grzybową która atakuje jak jest zimno dobrze działa Switch 62,5 WG ja bym to zastosował jeśli to grzyb ,bo może być np za kwaśna ziemia i efekt będzie też taki jak na zdjęciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazgo    2

Moja opinia jest taka, że inne odmiany poza Harnasiem są wrażliwsze i reagują na stres cieplny stresem fizjologicznym. Sądzę, że usychaniu liści w tych warunkach nic nie zapobiegnie . Natomiast fungicydy ograniczą rozwój grzybów na już martwej lub obumierającej tkance liści. Jednak już martwego liścia nic nie wskrzesi. To nie tragedia, oby tylko nowe liście zastąpiły te uschnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    9
7 minut temu, micgal39533 napisał:

Jak tak dalej będzie to i tak czosnek będzie za darmo albo leżał w dole

Bez przesady, na pewno zarobisz na nim wiecej niz na 95% innych roslin. Chyba ze chcesz z hektara zarabiac 100 tys to tak sie nie da:D ale te 20/30 spokojnie zarobisz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    502

Mam 3-4ha ale to dodatek do reszty, a z tym zarobkiem w tym roku to może być różnie bo cena już idzie w dół i towaru tyle że masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7
5 godzin temu, LEREDA napisał:

Choroby grzybowe  w czosnku atakują najbardziej jak jest ciepło i mokro  ,rzadziej jak jest zimno i mokro i zależy od środka  grzybobójczego jaki zastosowałeś .Na  chorobę grzybową która atakuje jak jest zimno dobrze działa Switch 62,5 WG ja bym to zastosował jeśli to grzyb ,bo może być np za kwaśna ziemia i efekt będzie też taki jak na zdjęciu

Switch stosowany 9 dni temu. Dodam jeszcze że obok harnaś i nic mu nie jest.

Co teraz stosujecie na grzyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazgo    2

Ociepli się, nowe liście się nabudują i będzie po kłopocie.😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaro2    60
9 godzin temu, micgal39533 napisał:

Mam 3-4ha ale to dodatek do reszty, a z tym zarobkiem w tym roku to może być różnie bo cena już idzie w dół i towaru tyle że masakramowisz 

Mówisz o imporcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    523
Napisano (edytowany)
Dnia 26.04.2024 o 21:34, Kobrarj455 napisał:

Problem jest tylko z odmianą lubasza bo harnasiowi nic nie jest.

Też mi żółtną. Chciałem harnasia i baba małorolna na rynku powiedziała, że harnaś a tak naprawdę uj wie co to. Pierwszy raz w życiu sadziłem

IMG_20240429_133445.jpg

O tu lepiej widać

IMG_20240429_135201.jpg

17 godzin temu, Morfeusz1979 napisał:

Witam

Mój czosnek odmiany Lubasza też trochę pożółkł po przymrozkach.

 

20240427_130730[1].jpg

Jak przygotowujesz pole, że masz bez chwastów?

Edytowano przez Kowalsky30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    9
Dnia 29.04.2024 o 08:47, micgal39533 napisał:

Tak import ale też polski z chłodni jeszcze jest i na razie ciężko sprzedać

Tydzien temu rozmawialem z sprzedawca ogorkow co w sezonie bierze ode mnie czosnek. I mowil ze na gieldzie w poznaniu byl i byl harnas z chlodni od kogos i duzo swiezego z inportu i mimo ze w harnas to wybral inport bo ladniejszy. Ja przyjalem zasade ze od lipca do wrzesnia mam koniec czosnku i robie swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anioł123    2

Jak radzicie se w tym roku że śmietka cebulanka?,blotniszka ? Przespałem chyba oprysk w lutym jak było ciepło i strasznie mam tego dużo w czosnku , czosnek mały ,karłowaty ,w środku siedzi już duża biała larwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    9
9 godzin temu, Anioł123 napisał:

Jak radzicie se w tym roku że śmietka cebulanka?,blotniszka ? Przespałem chyba oprysk w lutym jak było ciepło i strasznie mam tego dużo w czosnku , czosnek mały ,karłowaty ,w środku siedzi już duża biała 

Raczej juz nie do uratowania. Jak juz masz larwe w czosbku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anioł123    2
2 godziny temu, Quis napisał:

Raczej juz nie do uratowania. Jak juz masz larwe w czosbku

Na przyszłość czym pryskasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    9
2 godziny temu, Anioł123 napisał:

Na przyszłość czym pryskasz?

Aktualnie wszystkie srodki ktore sa przeznaczone dla czosbku sa nic nie warte. Mozesz dac mospilan ale to slaby srodek... te co byly dobre sa juz wycofane...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7
9 godzin temu, Quis napisał:

Aktualnie wszystkie srodki ktore sa przeznaczone dla czosbku sa nic nie warte. Mozesz dac mospilan ale to slaby srodek... te co byly dobre sa juz wycofane...

A które nie przeznaczone są dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    502

Tylko trzeba się liczyć z tym że w razie kontroli i pobraniu próbek mogą się dowalić, zwłaszcza jak będzie substancja wycofana z obiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    9

Podlewacie juz czosnek? U nas juz ponad tydzien nie pada, a deszcz dopiero za tydzien zapowiadaja i mysle czy nie podlac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    253

Jak ty walisz z nawadniania to moze i podlewac powoli. Ja beczkowozem tylko w czasie mocnej suszy, bo to juz wieksza operacja jest.

Sadzil ktos czosnek po kukurydzy. Sam sadzilem i nie bylo problemu, a w tym roku po czesci wydaje mi sie, ze herbicys od kuku mocno go trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj