bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Belaruss820    1558

Uprawa kilka ar i obleciałbym sobie ręcznym opryskiwaczem centralnie po czosnku więc chwasty w mniejszym stopniu by skorzystały. Ale jak narazie nasypało śniegu że z tydzień muszę czekać. Czy czosnek lubi bor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Panowie, dajcie mu z ziemi wyjść i poczekajcie aż pogoda się ustabilizuje bo środki też mają swoją temperaturę działania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojto99    0

Dokładnie nie ma co się śpieszyć niech się dobrze obudzi po zimie na wszystko przyjdzie czas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

U mnie czosnek sadzony w połowie października tak wygląda. Będzie coś z tego? (Zdjęcia słabej jakości bo dostrajam jeszcze aparat w telefonie)

IMG_20180320_110434.thumb.jpg.58e516b301ed42a9306cbc298ce7d937.jpg

IMG_20180320_110621.thumb.jpg.7972660229477a8f694748c36be5ae4a.jpg

IMG_20180320_110533.thumb.jpg.17e4f7a6dd65a2ce8bfb8ee40dd0d2fa.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

U mnie jest to samo,kilka postów wcześniej są zdjęcia,a sadzony był początkiem października. Teraz to tylko czekać trzeba. Śnieg na polu i pada ciągle. O zielone się nie martwie, te czerwone może wybiją się i będą jeszcze zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xraqued    95

u mnie było sporo czerwonych,  dostały saletry amonowej i szybko z czerwonego zrobiły się zielone.  mój czosnek jeszcze gorzej jak na zdj wyglądał, ale teraz jest już  ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaSZ1234e    1

jak ktos potrzebuje jarusa na sadzenie to zapraszam do kupna, cena 10 zł bardzo ładne zdrowe głowki, tel 570669348

22251024_1686066078132950_913275928_o.jpg

Edytowano przez lukaSZ1234e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Kolego niemartw sie. Urosnie jeszcze. Kilka cieplych dni i wystrzeli w gore.  Moj dostal tydzien temu saletry i kizerytu. Dzis wysialem  hydrokomplex i czekam na deszcz i cieplo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7
Panowie jak tam u was sytuacja na polach? u mnie okolo 8cm śniegu jeszcze i jak narazie w nocy po -10/-8 ale już za dnia na + to jest lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Woj lubuskie juz 0 sniegu. Czosnek ma jakies 3 do 4 cm.  Dzis ma byc minus 6 w nocy od jutra cieplej. Od niedzieli juz prawdziwa wiosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie spokojnie to czy czosnek przeżył czy nie to dopiero około 20 kwietnia się okaże a póki co to jedno wielkie gdybanie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Tak wyglada moj czosnek dzis wykopany. Korzenie sie troche pourywaly. Przewaznie maja od 15 do 25 cm. Liscie troche dostaly ale pietka cala.

20180321_134448.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z ciekawości prekrajałeś ząbka na pół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4
Panowie. Zajrzałem tutaj z czystej ciekawości. Jaki jest zysk z tej uprawy i w jakich ilościach się tego sadzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Jaki zysk? Otóż dobre pytanie. A koledzy jaka będzie pogoda w sezonie 2018? Jakie spodziewany ceny ze zbiorów b.r?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytanie z serii pytań jakie gówno wysram jutro z rana rzadkie  czy gęste, człowieku zysk taki że jak ci urosnie weżmiesz kasę jak ci spadnie przemarznie lub zachoruje dołożysz do biznesu od tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

PKS ;) i ,,o,,Mg0 rozsiane 

Wyszło N120 P 120 K15o S 7o i Mg 16 dawka na hektar mam jeszcze dosypać tylko N ok. 120kg/ha. Bedzie dobrze czy na przyszłość cos poprawic?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego zależy jaka ziemia jaka klasa, jaki był przedplon, co innego jak ktoś siał co roku jakieś  nawozy a co innego jak świeże pole co nic nie widziało  musisz patrzeć jak wegetacja będzie przebiegać i w miarę wzrostu albo uzupełnić albo zostawić ile jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Przedplon ziemniak na oborniku

Po wykopkach tez dałem obornik bydlecy i zjalem gnojowicą. W planie mam to zlać ponownie na dniach- nie wiem czy to dobry pomysł. Jak uważacie?

Ziemia piasczysta lekka- przewaga IVb w uprawie ph6.6-7. Prochnicy w glebie jest dosyc bo w praktycznie co roku gnoje. Jak nawozy jak należy pod daną uprawe.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chłopie poczekajże niech wyjdzie niech podrośnie wrazie czego mu dasz a póki co siedz na tyłku i się nie stresuj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaSZ1234e    1

ten rok byl słaby pod wzgledem ceny, nikt nie chce wiecej płacic jak 8 zł/kg za ładne głowki, polski czosnek wiosenny i zbytu zeby nie bylo... masakra. jak nie z Chin to sprowadzaja albo z Wegier albo z Egiptu. Szczerze mowiac to zastanawiam sie nad uprawa na nastepny rok, bo co za interes sprzedac za grosze i jeszcze kupcow szukac po calym wojewodztwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Wczoraj bylem w sklepie nasiennym i mial czosnek jarus w cenie 45 zl za kg. Normalnie smiech a wiara kupuje. A nam dadza po 10 za kg jak sa wykopki czosnku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj