bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

kamildd22    0

Dobra żecz, tylko szkoda, że w naszym terenie nikt nie ma takiego kombajna i ciekawe ile taka przyjemnośc kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michelz    2

Kamil1984 ja mam taki sam problem z czosnkiem pierwszy raz zdazyło mi sie cos takiego -posadzilem go na polu mozna powiedziec ze na północnej stronie z wiosny bardzo długo lezał tam snieg czosnek pózno wybił sie z ziemi po wyrwaniu niektórych wygladało tak jakby z jesieni póscił korzenie i one zamarły i od nowa sie korzenił szału to w tym roku niebedzie jeszcze zapomniałem ze na tym polu jest dosyc wilgotno a z wiosny to nawet w połowie góry to sie woda sączyła, małopolska ja sadziłem koło 10 pazdziernika

 

zapomnialem zapytac na forum czy sadzi ktos czosnek majowy czy jak go tam zwą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7
Napisano (edytowany)

taka kopaczko-wiązarka nowa firmy erme kosztuje ok 20 tys euro także droga sprawa :) www.agrodealer.eu/maszyna-do-rozdzielania-i-sortowania-czosnkututaj link do fajnych i przydatnych maszyn przy uprawie czosnku, ale zeby to nabyc i zmodernizować nasze uprawy począwszy od rozdrabniarki do ząbków, po sadzarke pneumatyczną, wykopywarke z wiązarką i obcinarke do kożeni to pewnie jakies 300k zł by brakło ;p

Edytowano przez s4lim3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

michelz ja sadze majówkę, jutro a naj później w poniedziałek będe u niej zrywał pędy bo juz idą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

tez mam troche majówki, i juz do pedowania jest ;)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

No tak u mnie już będę zrywał, harnaś też już mi puszcza ale gdzieś za tydzień dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

Witajcie!

 

Dzięki za ocenę fotek... Jak na razie też jestem zadowolony z uprawy.

od tygodnia non stop leje jak z cebra podczas burz, na polu miejscami błoto nie zaszkodzi to czosnkowi???

Staram się mieć czyste pole od chwastów... (wczesną wiosną stomp, potem za jakiś

czas przeszedłem pole z haczką + 2x przejechałem międzyrzędzia + a obecnie mam

zamiar przejść wyrywając te największe miejscowe)

 

s4lim3- ziemia słaba 4-5 klasa, ale się staram jak mogę:-)

 

Wrzucie jakieś fotki jak suszycie czosnek? na maila wolek81@o2.pl Własnie jestem w trakcie pomyślunku co wykombinować ....

 

Pozdro dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmiak    0

Koledzy Ja wczoraj oberwałem pędy co większe. Myśle ze w poniedziałek przejde jeszcze raz i coś pod koniec tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

stosujecie jeszcze odżywki w czosnku???? bo mam dylemat pomoże czy zaszkodzi.

u mnie pędy na harnasiu już są ,ale nie na wszystkich roślinkach więc obcinka pewnie będzie po niedzieli

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

oczywiscie że stosowac - czosnek po pędowaniu będzie osłabiony + bd robił główki więc trzeba go wzmocnic

 

u mnie kolejny dzien leje, wczoraj udalo mi sie pokropic i postalo to ok 8h na czosnku, ale w nocy przyszly ulewy ale i tak sadze ze cos pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

ja wcześniej sadzilem na tym samym ale teraz zmianuje :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

jaką odżywkę polecacie o tej porze, stosowałem różne , a najbardziej byłem zadowolony z basfoliaru chociaż przy tej pogodzie raz+28, potem ulewy(dziś znowu leje cały dzień) ciężko ocenić skuteczność odżywek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

s4lim3 to ile ty masz czosnku hektarów??

 

Adam ja mam czosnek czwaty rok na tym samym kawałku i jest ok, ale 4 lata to max wydaje mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

kamildd22 chodziło mu chyba że pokropił i 8 godzin bez deszczu było


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Odnośnie obrywania pędów nasiennych w czosnku, które podejscie jest lepsze. Wyrywanie całego pędu z pochwy, czy oderwanie go tylko poniżej zgrubienia w którym tworzą się nasiona. Jeśli można to proszę o uzasadnienie przewagi wybranej opcji nad tą drugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

oj aż takim hektarowcem nie jestem żeby mi dnia brakowało na kropienie :D Dokładnie tak jak sebo pisze, a ja piszac ''udało'' mialem na myśli fakt, że na ostatnie 7 dni, 6 dni padało ;d

 

ja zmieniam pole max po 4 wsadzeniu, nie chce ryzykowac.

 

Nie wiem czemu, ale mam przeczucie że jak pogoda się utrzyma taka jaka jest to po pędowaniu duuuuuuuuuuuuuuuużo czosnku jeszcze ludziom wyleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0

W tej pogodzie to ciągle mówią że będzie ładnie a jest tak jak jest. Mogę Wam polecić prognozę pogody METEO.PL na 24h jest rewelacyjna.

Magnum123 nie wiem bo też 1 raz sadzę. Adam, Sobo,Kamil mój sąsiad ma 30a przed domem i co roku sadzi tam czosnek ale wiosenny, ja będe zmnianiał mam takie pole 60a przed domem i raz na 1 połowie a za rok na 2 połowie. Bo daleko od domu to nie ma co bo KRADNĄ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

0,3h muszę opędować ... wszystko ręcznie czy jest na to jakiś sposób????? już mnie plecy bolą:)

 

U mnie codziennie leje ... aż woda stoi w bruzdach:(

 

Czekam tylko jak będzie normalny dzień to odżywki + plus na grzyba będę leciał ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czosnek2013    0
sebo1986 jak rozmnażasz czosnek z cebulek napowietrznych? Kiedy zbierasz nasiona, kiedy sadzisz? Kiedy zbierasz plon? Jaka jest wydajność np, dla Hrnasia? jak przechowujesz jednoroczne cebulki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

kamild na wiosne pryskam panida, na jesien po wsadzeniu racer i afalon.

 

diazolu już nie dostaniesz bo go wycofali z produkcji. Ja jeszcze niedawno kupilem i na ten sezon starczy ;d

 

 

W jakich dawkach stosujesz racer i afalon ? Według etykiet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Pytam o zmianowanie ziemi ponieważ czytałem "ksiażkę" o uprawie czosnku i tam pisze ,że należałoby co roku zmieniać. Ale teoria nigdy nie idzie w parze z praktyką. Przez to wolę zapytać was ponieważ wasza wiedza jest cenniejsza niż ta w książce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

rok po roku może być , zakładajac że czosnek mamy zdrowy,plantacja zaatakowana grzybem i niektórymi robalami nie nadaje się do powtórnego nasadzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj