Skocz do zawartości
daniel1986

Kosiarka bębnowa do URSUSA 3512??? 1.65m czy 1.85m???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

pioter03    26

A możesz mi powiedzieć jak ze stabilnością ciągnika? Nie podrywało na dołkach ?

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie poprzedniego posta

milanreal1    290

Wiesz jak kosiarka była w pozycji transportowej i nagle ruszyłem z 3 czy 4 to przód lekko unosiło. No i na uwrociach z podniesiona kosiarką czasami miałem wrażenie jakby lewą stronę ciągnika też lekko podrywało ale to tylko złudzenie było, gdy kosiarka "skakała". A na torfie ciągnik szybciej się zapadał aniżeli na 1,65m.

Ferdek07    62

Może nie do końca w temacie ale czy mf 255 sprawnie pracował by z jakąś dyskową na 5 dysków np. alka 2,1m czy samasz kdl 2m? Nie tyle czy da rady mnie interesuje, ale czy da się sprawnie pracować z hydrauliką i podnośnikiem, bo jak przełączę na hydraulikę to podnośnik powoli opada, a więc, czy samym podnośnikiem można pracować, czy to wogóle zagrało by razem?

Wiadomość z agroFakt.pl

semos    11

poradzi sobie, sam kosiłem kiedyś zamiast mf-255 i dość ładnie to szło na 4 biegu.

Adrianos    30

ciekawe:D ale do 3512 185cm to za dużo, u nas w 2.10 chodzi 4512 a w pottingera 3metrowej 100koni zetorek ma co rabować

pawel5314    1

u mnie z 3p chodzi kosiarka 1,85 z samaszu z podnoszzeniem niema problemow, przodu rowniez nie podrywa, a mocy na styk wystarcza bo tylko przy rozruchu kosiarki ciagnik schodzi z obrotow.

EDWIN    0

u mnie jak duża trawa to i lambo w dyskowej 3m samaszu schdzi z obrotów :) ale 3p i 3512 nie miały co robić z famorolką 1,65 moim zdniem 60tka pociągnie bez jaj 1,85 nawet i 2,10 bo u nas łąki są równe nie góry wzniesienia itd bo wiem jak się pracuje na wzniesieniach a jak na płaskim polu :) niebo a ziemia.a jak jeszcze na podmokłych,torfowych łąkach to lamborghinim kosiłem 1,65 bo zawsze łatwiej było.więc wszystko zależy od terenu :)

Ferdek07    62

Nigdzie na tym forum nie ma info odnośnie wydajności kosiarek, nie będę już zakładał nowego tematu, jeśli ktoś sensownie poda wydajność jaką można osiągnąć z kosiarką 1,85m, zakładając że 1,m65m kosimy 1ha w ciągu 1 godz to jaką wydajność można osiągnąć z 1,85m i ile mogli byśmy wykosić z kosiarką 2,1m w ciągu godziny? ( Oczywiście bez szaleństw z prędkością około 8-12km/ha

edpawel    0

Jak widać, mf 255 z kosiarka z_173 (1.65m) ma poważne problemy na mokrej łące... (niestety nie działa mi blokada na wiosnę muszę się wziąć za to :D) nie pomogło nawet rozłożenie kosiarki do transportu.... wyciągany zetorem 12145 i jeszcze do wieczora skosiłem łąkę.... >>>>>> http://www.youtube.c...h?v=71TMrf1NhPY <<<<<<

edpawel    0

Ta łąka jest około 10 lat już taka, kosze ja tylko bo biorę dopłatę i wziołem premie dla młodego... to niby zbieram siano z niej, w tym roku gmina wykopała rów z odpływem do rzeki i zaorałem łąkę, na wiosnę coś planuje wsiać i zaorać ponownie na jesień, chciałem opryskać randapem ale woda stała:P heh połowę łąki zaorałem pługiem 3*40, a drugie pół 2*40 (zetorem 12145) i jeszcze mi skszydło odkładnicy pękło ledwo co zetor dawał rade...

ps: Dodam ze cała łąka nie jest taka mokra 1.80 ha to tak z 60a jest bardzo mokre a reszta to wmiare:P

tiger3952    6

A jak myślicie czy kupić do mojego mf 255 kosiarkę z samaszu 1,85 (łąki mam równe i suche)? Czy da sobie radę?

andrzej2110    529

Osobiście bym takie mokradło orał wiosną. Teraz to nie wiadomo kiedy tam wiedziesz...

PS uważaj jak piszesz bo sporo mam poprawiania...

edpawel    0

@tiger3952- Może pożycz od kogoś 1.85 i zobaczysz jak będzie sobie radził 255, niewszystkie łąki mam takie mokre mam tez równiutkie i suchsze, ja wole 1.65 ale 1.85 ma większe bębny to nie wiem jak to by ze sobą współpracowało, stryjek ma 7211 i kosi 1.65 ale on miał już kosiarkę zanim był zetor a wcześniej kosił c 360

ps: na moich łąkach 255 i przy 1.65 potrafi spadac z obrotów :D

milanreal1    290

Radziłbym Ci kupić normalna 1,65 i jeździć na wyższym biegu. Kolega ze studiów mówił że daje rade nawet na 3 szosowej. Na 1,85 może trochę ciągnikiem pobujać...

danielhaker    823

Myślę że nie bo mam i 3p i 5211 i 3p ma szybsze obroty na wałku, tzn. szybciej rozbuja ją niż 5211. W 3p tylko gazu dam i mogę wrzucać bieg a w Zetorze troszkę gorzej

andrzej2110    529

W 3P 540 obrotów WOM osiągniesz przy około 2200 obrotów silnika(w końcu to 60 z innym silnikiem).

Przy jakich obrotach zetor ma 540 WOM?? Im niższe obroty tym ma ciężej ruszyć.

milanreal1    290

Dokładnie to 540obr na WOM ma przy 2000obr silnika, tak samo 3p i C-360. Trochę się wydaje to dziwne bo tak "na oko" to 3p ma szybszy wałek ale instrukcja mówi co innego :) A zetory chyba tez przy 2000obr maja 540 na WOM.

danielhaker    823

Ja wam mówię jak jest. Jak nie mogę kosić 3p to koszę Zetorem i widzę co się dzieje. Mimo iż wolę cichego Zetora od 3p to z kosiarką Zetor przegrywa.

edpawel    0

MF 255 ma wom 540/680 obr/min przy 1788/2250 obr/min silnika, spisałem z instrukcji obsługi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KarolTD90
      Słyszeliście o kosiarkach dyskowych firmy KELLFRI ?? Ma ktoś taką albo widział ją co nich sądzicie??
    • Przez kamil5421
      Witam. Mam taki problem . Posiadam ciągnik z Tuzem i przednim WOM . lecz wałek obraca się w Lewą strone i nie ma mozliwości zmiany kierunku ruchu . A więc jak podłaczam kosiarkę czołową . w moim przypadku Krone AFL 283 RS to kosiarka nie chodzi bo wałek powinien obracać się w przeciwnym kierunku , Moje pytanie brzmi czy jest mozliwość zmiany kierunku obrotów w przekładni Kosiarki . Zastanawia mnie dlaczego ma np . otwory do mocowania u góry , czy to do innego zastosowania ? Jesli ktoś coś wie na ten temat lub  moze poradzic jak rozwiazać ten problem byłbym wdzięczny . 
      Na zdjęciach jest ta przekładnia .

• Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

Pomóżcie

• Przez fordtw15
      Witam! Mam pytanie co do kosiarek dyskowych, szukalem cos na ten temat ale nie znalazlem .
      chcem kupic sobie taka kosiarke najlepiej 2,4 metra tylko nie wiem jakiej firmy i czy nowa czy uzywana
      znalazlem taka:
      http://www.allegro.pl/item316501061_kosiar...s_easy_cut.html

piszcie jak cos wiecie na ten temat
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Powoli planuję zakup kosiarki czołowej i z racji że samasz ma coraz lepszą opinię spoglądam w jego stronę.KDF sporo śmiga ale Torro to nie widziałem nigdzie.Czy coś wiecie o tej kosiarce? Jak wypada w porównaniu z kdfem?