Zaloguj się, aby obserwować  
tomas1234

Massey Ferguson 5435 czy Case JXU 95

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Henius91    1543

teraz @Grzenio dal mi do myslenia z tym JD... sam musze zobaczyc jak on wyglada na zywo i ocenic czy sie nada. jezeli dalo by sie kupic 5080R za 165-170 tys zl brutto to moge pomyslec ale jezeli kosztuje 185 tys to juz przesada :rolleyes: ten MF 5425 tez fajny ale ojciec mowi ze MFy to bubel :blink: wkurza mnie to jego gadanie. a jeszcze mi napiszcie czy warto myslec nad tym NH T5040?? jaka jest jego cena ze skrzynia Dual Command??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Też zastanawiałem się na NH T5040 ale sprzedający powiedział że nie opłaca się kupować ten model ponieważ T5050 jest o ok 5tys zł droższy, nie wiem jak jest teraz ale w grudniu jeszcze tak było.

NH cena do jakości na pewno odpowiednia :rolleyes: A ja i tak dalej obstawałbym przy MF, skrzynia Dyna4 naprawde "robi robote" :blink:

Co do JD to najlepiej jakby stały obok siebie M i R wtedy zobaczyłbyś jaka to różnica.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

mam testy ciagnikow z ubieglego roku i opisany jest 5070M i podobno ma udzwig 3,6 t :rolleyes: a NH T5040 ma udzwig ponad 4,5 t wiec daje mi to do myslenia. w najblizszym czasie (kiedy pusci mroz) chce wybrac sie do Raitechu i do Agro-Sieci do Pszczolek i porownac NH z JD. MFa juz raczej nie kupie... jaka jest cena tego NH???? najlepiej w full opcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

wlasnie w takim wyposazeniu by mnie interesowal... musze podac cene we wniosku i nie wiem ile. jak myslicie, wystarczy 160 tys zl brutto na NH T5040 w takim wyposazeniu jak ten wyzej lub na JD 5080M w full opcji?? jezli ta cena 5080R Classic ktora podal kolega @EppS jest aktualna to pomysle nad R-ka...

 

 

i jeszcze jedna sprawa... czy taki NH T5040 lub JD 5080R/M podola w agregacie uprawowo-siewnym 3 m bierny z ciezkim walem packera i siewnikiem Amazone D8?? bo widze ze NH sobie radzi http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=191113 ale to jest TL100A wiec jest mocniejszy o prawie 20 KM... jak myslicie?? oczywiscie obicazniki na przodzie beda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

uciąg dla takiego zestawu to się znajdzie, nawet przy 80KM, gorzej w podrywaniem przodka. JD jest krótki i ma mały rozstaw osi.

Wpisz 200 tyś, przecież jak kupisz tańszy nic się nie stanie, a zawsze miec lepiej zapas we wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Robić będzie , ale brak mocy i mimo wszystko mała masa własna dadzą o sobie znac niewątpliwie. Ja na twoim miejscu jakby za 170 brutto się dogadać z dilerem to odrazu JD 5080R bez gadania.I jeszcze jedna rada , pisałeś że byłbyś skłonny pozegnać się z klimą. Ja po roku zabawy z klimą stwierdzam że pół wyposażenia bym oddał żeby klima była. Z resztą po co komu ciągnik z kabiną wartą 25 tys. zł , skoro ba być w niej duszno, brudno od kurzu i głośno ( jak nie byłoby klimy oczywiście).Także zawsze pamiętaj o klimie , w ursusie to może bajer , ale w takich sprzętach to wymóg ( jak nie ma klimy to cała strategia komfortu tak drogiego ciągnika bierze w łeb).


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no wlasnie juz rodzicow przekonalem ze klima w tych ciagnika to podstawa :rolleyes: bo jak widzie kilka cm kurzu w nowych ciagnikach to az mnie "bierze" :blink: wiec napisze jeszcze raz wyposazenie jakie mnie interesuje, klima, obciazniki przednie, szersze ogumienie, zaczepy i skrzynia z rewersem elektrohydraulicznym, a jak starczy kasy to EHR wezme.

 

 

Bogdan, raczej nie moge wpisac 200 tys bo jezeli bede chcial wziac za mniejsza sume to nie da rady. powiedzcie tylko czy 170 tys zl wystarczy na JD lub NH z takim wyposazeniem jak napisalem??

 

 

i jeszcze jedno. czy te ciagniki, ze skrzyniami z rewersem elektrohydraulicznym maja guzik od sprzegla w dzwigni zmiany biegow?? bylo by to przydatne przy pracach z prasa i w transporcie. bo wiem z w naszym szkolnym NH T5060 co ma skrzynie chyba shuttle command nie ma tego przycisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@henius91 ten zestaw jest walnie ciężki,i trzeba brać pod uwagę siłę podnoszenia podnośnika,a ten jest w 5R sporo większy,i ma masywniejsze haki :rolleyes: Np. w 5M jest 3,6 tony udźwigu,a w 5R 42kN.Ale i tak muszą być obciążniki.Seria 5R ma przycisk wysprzęglania w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

 

Bogdan, raczej nie moge wpisac 200 tys bo jezeli bede chcial wziac za mniejsza sume to nie da rady. powiedzcie tylko czy 170 tys zl wystarczy na JD lub NH z takim wyposazeniem jak napisalem??

 

Jak ja brałem to tylko wyjaśnienie się pisało, można było brać tańszy, droższy , byle się parametry podstawowe zgadzały, czyli: moc :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ale na to dofinansowanie chyba trzeba podac cene... z reszta jeszcze musze sie dowiedziec. w najblizszym tygodniu musze wyrobic sobie NIP zeby moc podpisac zgode na kupno nowych maszyn, bo gospodarstwo jest tez czesciowo na mnie i musze sie zgodzic. do tego jeszcze trzeba kosztorys zrobic, no i wniosek wypelnic. musze dokladnie podac jaka suma mnie interesuje, a bede kupowal ciagnik, zgrabiarke i przetrzasacz, no i moze rozrzutnik. zanim to wszystko sie zrobi to bedzie marzec, a potem zanim wniosek uznaja to... ciagnik pewnie bedzie nie predzej jak na jesien.

 

moze ktos mi odpowiedziec na moje pytania 3 posty wyzej?? bo jestem tego bardzo ciekaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

lepiej podać większą kwotę bo później jakby np.Euro skoczyło na 4,4 to nie zmieści Ci się w limicie i bedziesz musiał z własnej kieszeni dołożyć różnice.

A jak podasz większą to możesz brać za mniejszą bez niczego, tu akurat nie ma problemu. Więc lepiej jak już ktoś wyżej pisał, wpisać 200PLN i z głowy.

Najlepiej wziąć oferty bez negocjacji czyli ceny wyjściowe jakie mają dealerzy i dać do Agencji.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem o które pytanie ci chodzi bo jesli o ten guzik na dźwigni zmiany biegów to w mf masz guzik przy tej małej dźwigience uzywasz go jak zmieniasz grupy biegów(sprzęgło elektrohydrauliczne}. Jesli ruszasz ta dźwigienka do tyłuy lub do przodu zmieniasz biegi(czy półniegi bo sam już nie wiem jak to lepiej nazwać) podobnie możesz zmieniac dźwignia od rewersu mojm zdaniem bardzo fajne rozwiązanie(oczywiście nie wciskasz wtedy sprzęgłanogą).

b0gdan o co chodzi z tymi wyjaśnieniami bo o tych dziwnych kryteriach mocy to cos tam słyszałem według mie to nieporozumienie bo to ponoc jakies stare wyliczenia są.

Falt lepiej wpisac więcej nic sie nie stanie rozliczasz się i tak na podstawie faktur po zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

we wniosku miałem jakieś tam ceny ciągnika i maszyn, wiadomo wniosek składany był rok wcześniej, ceny w górę, inne maszyny ceny w dół, musiałem napisać wyjaśnienie dlaczego ceny inne, trzy zdania wystarczyły. Z ta mocą chodzi mi o to ze jak zmienisz markę to ma się w nowej moc zgadzać, czyli ma być przedział taki jak we wniosku. Ja na początku miałem Agrofarma brać, a wyszedł MF o takiej samej mocy, przedział miałem 80-100KM.

Sprzęgło w guziczku będzie jeszcze w JD 5R, ale biegi i tak najfajniej zmienia DYNA4 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Aha o to ci chodziło ale czytałem w jakiejs gazecie że jest jakis przelicznik ile masz h i do mniej więcej jakiej mocy ciągnik możesz kupic nie wiem czy to prawda czy na to patrzą. Troche tym sie interesuje za jakiś czas też zamieżam coś nowego kupić (pewnie MF) ale jak to u mnie cały czas inne wydatki. I h jeszcze na ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T5040 klima pneumatyka, elektrorewers, 2 półbiegi ,obciążniki-165tyś.Podlaskie

Taką cenę znalazłem w innym temacie.

@hubertuss w agencji nteresują się hektarami,i ilością posiadanych ciągników,które przypadają na te ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

to jest cena netto czy brutto?? wydaje mi sie ze to jest brutto bo jesli by do tego doliczyc Vat to wyjdzie 200k... jeszcze musze sie pomeczyc z tym vatem a pozniej przechodze na vat...

 

i wlasnie takie wyposazenie by mnie interesowalo... pneumatyka nie koniecznie, zamiast niej lepiej EHR, no i zaczepy oczywiscie. zebym znal jeszcze tylko dokladna cene 5080R by bylo super. bo narazie wychodzi ze za 5080R z takim wyposazeniem jakie bym chcial musze dac ponad 170k brutto wiec moge pomyslec.

 

podsumowujac:

-NH T5040 klima, elektrohydrauliczny rewers, 2 półbiegi ,obciążniki i zaczepy - ponad 165k brutto

-John Deere 5080M szerokie ogumienie, rewers elektrohydrauliczny, ehr, skrzynia z jednym półbiegiem i klima - 164k brutto

-John Deere 5080R opony 380/85R24 i 480/85R34, klima, szklany szyberdach, zaczepy, pompa 65 l/min, wałek 540+540eko - 176k brutto

 

co byscie wybrali?? JD 5080M ma lepsze wyposazenie od NH a sa w tej samej cenie, ale znowu JD 5080R nie jest sporo drozszy od M-ki bo tylko o 10-11k...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Zastanów się jeszcze nad MF 5425... EHR, Elektrohydrauliczny rewers, klima, radio, fotel pneumat. fotel pasażera 6 wyjść hydr. wałek 540/540E, 1000/1000E. 3 zaczepy w tym górny automat, 610 kg obciążenia skrzynia Dyna 4 z 4 półbiegami no i podnośnik 5000 kg do tego dłuższy od JD co przy takim agregacie jest dość ważne. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

Rogeryk znasz moze dokladna cene tak wyposazonego MFa?? bo ja wiem tylko tyle z kosztuje cos kolo 36000 euro netto, ale nie wiem w jakim wyposazeniu. ja potrzebuje dokladne ceny (co do tysiaca) z danym wyposazeniem. mi by pasowal ten MF ale jak cena przekroczy 170 tys zl to raczej odpada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

jak byś dobrze ze swoim dealerem pogadał to za 35 tys by Ci oddał. Dużo zależy od kursu Euro. Ja na Twoim miejscu wziąłbym oferte na ciagnik 100KM za 200 tys a na mniejszego ''konia'' możesz zawsze spaść. Takie moje zdanie i zawsze powtarzam to wszystkim którym wystawiam oferty na fundusze... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

powiem tak, oferte moze i bym zlozyl na taki ciagnik, ale co mi po takim ciagniku?? do prasy za duzy (a raczej moja prasa do niego za mala), do zgrabiarki za duzy, do przetrzasarki za duzy, tylko do agregatu i pluga bylby dobry. musze rodzicom wytlumaczyc ze jezeli bierze sie maszyny na dofinansowania to nie ma co za duzo oszczedzac. ja tez bym wolal na ciagnik wylozyc te 180-190 tys zl i kupic MFa, JD 5R lub Valtre ale rodzice chca na ciagnik przeznaczyc ok. 160 tys zl, na maszyny do siana (zgrabiarke i przetrzasarke) ok. 50 tys zl i na rozrzutnik 40 tys zl. wiec planuja nie przekroczyc za duzo 250 tys zl. ja bym wolal podarowac sobie ten rozrzutnik i dolozyc 20-30 tys zl do ciagnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy też od tego co komu potrzebne :rolleyes: Zawsze byłem tego zdania że lepiej mieć czym ciągać,niż co ciągać.Jak nie masz zbyt dobrych ciągników,a stary rozrzutnik jeszcze może trochę przepracować,to lepiej z niego zrezygnować i dorzucić na traktor.Ale jak masz traktory w miarę dobre,co mogą ciągać ten nowy rozrzutnik,i sporo makaronu do wożenia to lepiej dołożyć na rozrzutnik,i ciągać go tymi traktorami.Wybór należy do ciebie,bo ty tym będziesz robił,a nie żaden z użytkowników agrofoto :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

@Rogeryk jaka jest dopłata do przeszklonego szyberdachu lub dachu visio? Kurs euro przeliczacie po średnim kursie NBP?


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ja mam 2 tandemy 6 tonowe i ciagam je ursusami 902 i 912 ale jezeli kupilbym te maszyny to jeden stary rozrzutnik bym sprzedal i sprzedalbym jeszcze ursusa 902 i c-360 wiec z nowym rozrzutnikiem by jezdzil nowy ciagnik a ze starym 912. makarony rocznie zawsze mam ponad 100 rozrzutnikow wiec troche tego jest ale ten rozrzutnik sluzylby jeszcze to wozenia kukurydzy. myslalem nad tytanem 8 plus ale sa troche drogie.

 

musze przekonac rodzicow na tego JD 5080R lub MFa 5425 i jednoczesnie na ten rozrzutnik bo ja jestem tego zdania, ze na PROW juz wiecej ciagnika nie bede kupowal bo juz bede mial dosc KM na ha wiec ciagnik musi byc dobry. pozniej jeszcze chcemy dokupic jakis uzywany, duzy do 130 KM ale to pewnie za kilka lat. mysle ze jak razem byloby 260-270 tys zl to nic by sie nie stalo...

 

no wlasnie, dolaczam sie do pytania kolegi wyzej, jak jest z tym Euro??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

kurs Euro tak naprawde sam sobie wybierasz. Prosisz o wystawienie faktury przy odpowiadajacy Tobie kursie. Dzisiaj mamy 4,1 jutro moze byc 4,01. Jak ktoś ma troche cierpliwości i checi to moze wiecej zyskac niż przy średnim 3,7 gdyż tam cena w Euro jest zawyżana a przyciągaja bo maja kurs Euro po 3,7. Równocześnie mogliby policzyć ciagnik przy kursie 4,1 i powiedziec cene 35 tys a licza po 3,7 a cena w Euro 38tys. I tak i tak jedno w drugie wychodzi. Co do dachu to coś okolo 600 Euro z obniżona deko kabina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj