gorski

Prasa Unia Famarol 1,8V (Vd) Opinie

Polecane posty

jarooo3013    1

witam. no wiec, prasa juz od kilkku dni w moim gosp. maszyna wygladem nawet nawet,teraz tylko czekam na uruchomienie i do pracy z nia. Acz kolwiek teraz po glebszej lustracji wydaje mi sie ze troszke za delikatne materialy ma wsadzone ): koledzy ja man takie pytanie jak w tej prasie jest podawany sznurek,na jakiej to zasadzie dziala,bo w mojej to przez takie jakies dwie dzwignie idzie? no i jak wam sie spraw?ja w tym sezonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo815    0

Składam wniosek na młodego rolnika i właśnie zastanawiam się czy wziąć tą prase czy Newhollanda. Chodzi o cene. Mógłbym posłuchać waszych opinii na temat tej prasy ? Jak działa rotor, bo słyszałem ze sie często psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

jak cene nie gra zbytnio roli to nie zawracaj sobie głowy Famarolką i bierz NH BR6090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Właśnie dostałem taką propozycje 92tys za newhollanda a za unia famarol 75 tys

kolego jak cena nie gra roli to z czystym sumieniem odradzam ci prasę Unii Famarol. sam posiadam taką maszynę od nowości i to jeszcze pierwszy wypust był jak ją kupowałem kilka lat temu i maszyna jest po prostu beznadziejna! materiał jeżeli chodzi o rotor jest miękki jak masło już kilka razy go spawałem,ale najgorszym problemem i najbardziej wkurzającym jest łatwość rozregulwania bo jak jest ustawione wszystko dobrze to ładnie chodzi i bele robi naprawde ładne ale jak już coś nie tak jest to póżniej pół dnia szukasz o co jej chodzi, komputer sterujący też pozostawia wiele do życzenia.

Ale to jest moje zdanie i jak bym miał kupować prasę to w życiu nie brałbym jakiegoś wynalazku mimo nawet atrakcyjnej ceny, natomiast te nowsze modele są już niby lepsze bo sąsiad ma taką samą tylko w nowym design i bardzo ją chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego jak cena nie gra roli to z czystym sumieniem odradzam ci prasę Unii Famarol. sam posiadam taką maszynę od nowości i to jeszcze pierwszy wypust był jak ją kupowałem kilka lat temu i maszyna jest po prostu beznadziejna! materiał jeżeli chodzi o rotor jest miękki jak masło już kilka razy go spawałem,ale najgorszym problemem i najbardziej wkurzającym jest łatwość rozregulwania bo jak jest ustawione wszystko dobrze to ładnie chodzi i bele robi naprawde ładne ale jak już coś nie tak jest to póżniej pół dnia szukasz o co jej chodzi, komputer sterujący też pozostawia wiele do życzenia.

Ale to jest moje zdanie i jak bym miał kupować prasę to w życiu nie brałbym jakiegoś wynalazku mimo nawet atrakcyjnej ceny, natomiast te nowsze modele są już niby lepsze bo sąsiad ma taką samą tylko w nowym design i bardzo ją chwali.

 

witam, chciałem zapytać jeżeli można wiedziec z którego roku masz ta prase bo ja mam taką sytauacje znajomy wzioł w 2011 roku prase 1,8 vd na sapard w tym doku ją może sprzedać i chce sprzedać nie zrobiła ona ani 1 bala (jest to pewne) chce za nią okolo 50 tys ja zastanawiałem się nad nową metal fachu z 562 z rotorem siatką nożami ona by wyszła w granicach 55 tys nówka i teraz mam dylemat nie wiem co robić doradził by mi ktoś dodam że nie posiadam dużego gospodarstwa i ta kwota to juz jest górna , zachodnich używek troche się boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

moja jest z 2008 roku ale z tego co słysze już ją na tyle poprawili że podobno jest i tak najlepsza z polskich pras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja jest z 2008 roku ale z tego co słysze już ją na tyle poprawili że podobno jest i tak najlepsza z polskich pras

 

dzięki :) ja decyzji nie moge podjąć czy tą famarol z 2011 roku  czy metal fach z 562 nową może przed żniwami rostrzygnie się ten dylemat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Za dużo o niej ci nie powiem bo nie posiadam ale kolega posiada 1.8 Vd jak prasuje u mnie to zawsze kawałek z nim pojade i od razu ci powiem te prasy nie lubią jak dużo masy idzie w podbieracz poprostu bardzo łatwo o zapchanie w dużych wałach :wacko: gdzie inne prasy z rotorem nie miały by wiekszego problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

bzdury piszesz ja mam tyle tylko ze 1.8 VD i od roku nie dazylo sie i rowalone bele prasowalem slomy siano z predkoscia ok 9-10 km i nie ma problemu . Jedyna polska prasa warta swojej ceny i jakosc jest napradwe na wysoki poziomie poza tym kazda maszyna trzeba pracowac z glowa a nie gaz w deche i aby do przodu.

 


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2424    17

3 lata prasuje ta prasa. slome siano siano kiszone. belki robi piekne dobrze zbija. dziennie potrafie zrobic nawet do 400 belek. predkos nawet do 13km/h zapchalem ja tylko raz i to z mojej winy. ogolnie bardzo polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

mam unię 1.8DD i po 2,5 tys bel już małe problemy się pojawiają. tzn dwa łańcuchy wymienione i czujnik od siatki czasami głupieje. A tak to dobra prasa. z jakim ciągnikiem by u ciebie chodziła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

prasa jak pisza koledzy jest naprawde dobra z polskich lepszych nie ma

w tym roku ursus skopiowal 18vd 

 


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25

witam . ja posiadam famarol 1.8dv i polecam ta prase , użytkuje ja juz 5 lat i poki co bez wiekszych napraw , jedynie co to czasem przestawic trzeba czujniki bo cos nie łapie.
co do zapychania to prasa zapycha sie sporadycznie ale tylko jak trafi sie naprawdę mokre siano , lub jak ktos grabi zwykla grabarka i na koncu zrobi się warkocz i sie go bokiem wezmie .
Tak wiec osobiscie sam polecam ta prase mimo paru nie dociagniec , moze przez te 4 lata sie cos zmienilo , he na pewno wiem ze cena bo wtedy co kupowałem famarol 1.8dv kosztowal lekko ponad 60tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

mam unię 1.8DD i po 2,5 tys bel już małe problemy się pojawiają. tzn dwa łańcuchy wymienione i czujnik od siatki czasami głupieje. A tak to dobra prasa. z jakim ciągnikiem by u ciebie chodziła ?

 

 

 

New Holland T5.120 lub T6.125

witam . ja posiadam famarol 1.8dv i polecam ta prase , użytkuje ja juz 5 lat i poki co bez wiekszych napraw , jedynie co to czasem przestawic trzeba czujniki bo cos nie łapie.

co do zapychania to prasa zapycha sie sporadycznie ale tylko jak trafi sie naprawdę mokre siano , lub jak ktos grabi zwykla grabarka i na koncu zrobi się warkocz i sie go bokiem wezmie .

Tak wiec osobiscie sam polecam ta prase mimo paru nie dociagniec , moze przez te 4 lata sie cos zmienilo , he na pewno wiem ze cena bo wtedy co kupowałem famarol 1.8dv kosztowal lekko ponad 60tys.

 

 

 

O a to cena netto czy brutto ?

Ja dostałem propozycję na pronara z500k ale nie mam do niej przekonania... dosyc głośna ona jest... 59 brutto to jej cena


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

bzdury piszesz ja mam tyle tylko ze 1.8 VD i od roku nie dazylo sie i rowalone bele prasowalem slomy siano z predkoscia ok 9-10 km i nie ma problemu . Jedyna polska prasa warta swojej ceny i jakosc jest napradwe na wysoki poziomie poza tym kazda maszyna trzeba pracowac z glowa a nie gaz w deche i aby do przodu.

 

mam zamiar szarpnąć się na tą prase a możesz mi napisać jak jest z dobijaniem beli pod koniec posiada ona czujniki po obu stronach komory.bo pare dni temu oglądałem taką 1.8vd to czujnik miała ale na drut tak jak moja 25letnia cararo. a i chyba do założenia siatki to trzeba poświęcić sporo czasu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

tak jak napisales czujnik jest po stronie druta tzn pod pretem wskaznika z dobiciem nie ma problemu na panelu ustawiasz czas zwloki zadzialania podajnika siatki i przynajmniej ja mam ustawione ze po dzwieku napelnienia komory przejezdzam jeszcze okolo 2m i w ten sposob dobijam jeszcze mam ja pierwszy sezon wogole mam pierwsza prase w zyciu a co do siatki zalozenie zajmuje kilka minut\

 


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

Wiesz co jutro wcisne się koło worków nawozu bo stoi w garażu i sprawdzę czy jest i z drugiej strony i powiem ci na 100% czy ma tylko jeden czy dwa


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
    • Przez prasamchalle
      Witam. Jeżeli ktokolwiek ma problem z nowymi prasami McHale dotyczący siły zgniotu, lub podobnych rzeczy - proszę o kontakt pod numerem: 512054681.
      Planuję zebrać osoby do pozwu zbiorowego. Więcej informacji pod wyżej podanym numerem.
    • Przez chrap17
      Witam. Ostatnio zakupilem prase sipma z569/1, lecz w komplecie nie dostalem walka wom. Wiem ze musi być on z sprzeglem(sruba zrywalna) i chcialem do innego walka dolozyc widłaka z zabezpieczeniem lecz nie wiem ile ma wynosic siła  tego zabezpieczenia Nm. Jezeli ktos moglby sprawdzic na swoim wałku to bym był bardzo wdzieczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj