pawelo815
Members-
Ilość treści
24 -
Rejestracja
-
Ostatnio
Reputacja
0 NeutralO pawelo815
-
Ranga
Nowicjusz
Ostatnio na profilu byli
1876 wyświetleń profilu
-
pawelo815 zaczął obserwować Siewnik Reform Semo 77/88/99-Opinie, Prasa Maschio Gaspardo 265 Extreme LTC, Feraboli Extreme 265, 280 LT i HT i i 3 innych
-
Czy ktoś z Was miał problem w tej prasie z pasami, które zawijają się na prowadnicy i się niszczą?
-
Witam, chciałem zapytać jak prasuję się wam tą prasą sianokiszonkę ? Bo mi np jak miałem nie do końca wyschniętą siano to zabijał się rotor. Ciągnik miał też ciężko zbijać taki materiał. Czy u was też to się zdarza ?
-
No ja też miałem zawory kulowe jak go kupiłem (rozsiewacz używany), zaczęło się otwierać, to kupiłem zawór kulowy zwrotny, przez pewien czas to zdawało egzamin ale ostatnio dalej się otwiera.
-
Witam. Mam Kuhn 921, dwutalerzowy z hydrauliczną otwieraną zasuwą. Błąd który w nim występuję to samoczynne otwieranie się zasuwy zbiornika, przez co w czasie transportu wylatuje mi nawóz. Co mam zrobić, żeby zasuwa się nie otwierała sama ?
-
Dzięki za odpowiedź. Czyli w okresie zasuszenia nie dajesz kiszonki z kukurydzy ? A te witaminy domięśniowe wstrzykuje Ci lekarz weterynarii ? I czy nie te wstrzyknięte witaminy, nie pochłania cielak ?
-
peetercool, myślę że to co mówisz jest jak najbardziej słuszne, więc czy jakbyś mógł powiedzieć to jak wygląda u Ciebie okres zasuszenia ? Byłem na jednym szkoleniu, na którym pewien lekarz weterynarii opowiadał jak to będąc na praktykach w Izraelu, Żydzi wprowadzają krowy w następną laktacje. Wygląda to tak, że po każdej laktacji, kiedy zbliża się poród, krowa ma się wycielić przykładowo w maju, to na początku kwietnia przestaje być dojona. Ale jeśli chodzi o żywienie to dalej jest tak samo żywiona jak była, żywiona podczas laktacji. Te trzy-cztery tygodnie wystarczą by to wszystko w niej się odbudowało. Ciągle dostaje tą samą pasze, przez co jej żwacz nie musi się przestawiać. Podobno nie ma przez to żadnych problemów po wycieleniu z chorobami metabolicznymi, szczególnie z ketoza, no i ponoć poprawia się cielność. Ale czy to prawda no to trzeba sprawdzić na własnym stadzie
-
Którę drożdże będą lepsze firma Adifeed Saccharomyces cerevisiae CNCM I-1077 w dawce 50 g na krowe 1 x 1010 cena za 10 kg 70 zł, czy z firmy soymax żywe kultury drożdży Saccharomyces cerevisiae SC 47 5 ∙ 1010 CFU w dawce 150 g na krowe cena za 25 kg to 130 zł?
-
Użytkowniku Endrju, mam zrobiony startero składzie w jednym kilogramie jest: 0.6 kukurydzy, 0.3 śruty sojowej, reszta to kreda, kw. węglan, drożdżę i witaminy z beta karotenem. To zależy od krowy czy to jest jałówka, czy wieloródka. Jałówce wiadomo, należy dawać więcej jest to często koło 5 kg startera na dzień już na początku laktacji, wieloródce może to być 4 kg. Oczywiście plus 2 -3 kg podstawowej śruty. Albo jak nie chcesz robić starteru możesz dawać samą kukurydzę, krowy chętniej to zjedzą. Może to być w podobnych ilościach. Ważne, jest żeby zaopatrzyć krowy odpowiednio w energię i witaminy na początku laktacji, to jest kluczem do wszystkich problemów. A i jeszcze jak mówiłeś o moczniku, najlepiej jakby mocznik był na pozimie 200-250. Pierwiastki mają często powyżej 250 przez co trudniej się kryję. Zejdź wtedy ze śrutą rzepakową. Szkoda, że nie masz stada pod oceną, wtedy mógłbyś wszystko lepiej kontrolować. Pozdrawiam
-
hmmm tak jak napsiał tutaj kolega być może krowy mają problem z energią po wycieleniu. Ważne jest żeby po wycieleniu zaopatrzyć je odpowiednio w energie w paszy. Witaminy są ważne, beta karoten i selen, ale samo wydawanie kupy kasy na witaminy nie pomoże. Stosuj po wycieleniu kukurydze mieloną po wycieleniu. Ma ona większą wartość energetyczną, niż zboże. Odpowiednio zastosuj tak zwazny starter 70%kukrydzy, 30% soi, do tego jakieś witaminy z karotenem i selenem. Zacznij dawać ten starter jakieś dwa, tygodnie przed wycieleniem. Jak nie będzie wyjadać mieszaj z kiszonką. To jest ważne, żeby wyjadała, bo inaczej ketoza, a ketoza hamuję rozwój janików bo porodzie. Przez co ruja, nie występuje. Dobry staret to ruja po miesiącu, ale i więcej mleka. Kryj około 50 dni laktacji, po pierwszej ruj krowa nie zawsze daję się pokryć. Pozdrawiam liczę, że Twój problem się rozwiążę.
-
Już wiem w czym tkwił problem, źle założyłem folię. Może rysunek nie jest czytelny. Jeśli chodzi o owijarkę to jak tak to sprawuję sie dobrze jak na taką niską cenę.
-
ok dzięki tak zrobie
-
Nie no oczywiście taką granice błędu rozumiem. Mój problem polega na tym, że gdy ustawie załóżmy normę wysiewu na 204 kg tak jak w tabeli, robię próbę i na jeden ar wychodzi mi 2.90 kg, czyli w przeliczeniu na hektar 290 kg. Próbę powtarzałem, wychodziło zawsze tak samo lub podobnie. Dlatego postanowiłem ustawić tak siewnik, gdy próba wychodziła koło 2 kg czyli 200 kg na hektar, siewnik musiałem ustawić na 120 kg na hektar według tabeli. Po zasianiu okazało się, że siewnik był dobrze ustawiony. Dlatego moje pytanie brzmi, czemu jest taka różnica miedzy próbą, a wytycznymi w tabeli? Nie mam do tego siewnika żadnej instrukcji, kieruje się tylko wskazówkami wpisanymi do tabeli w skrzyni zasypowej.
-
Witam. Mam siewnik reform semo 99 i nie zgadza mi się próba kręcona do normy wysiewu wpisanej w tabeli. Według instrukcji powinienem robić 21 obrotów dla siewnika 2,5 metra szerokości. Czy ktoś też tak ma?
-
Witam. Mam siewnik reform semo 99 i nie zgadza mi się próba kręcona do normy wysiewu napisanej w tabeli. Według instrukcji powinienem robić 21 obrotów dla siewnika 2,5 metra szerokości. Czy ktoś też tak ma?
-
No właśnie mam najwięcej problemów z naciąganiem foli ;/ VW141998 Ty owijasz 50 czy 75 folią ? Ja założyłem wczoraj pierwszy raz folie 75 i powiem Ci że musiałem pokrętło na siłę wkręcać, jeszcze młotkiem waliłem żeby jak najlepiej naciągnąć. No nie myślałem że to będzie takie uciążliwe ;/