Skocz do zawartości
cirus

kockerling AT 300 i wieksze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Köckerling
cirus    2

Witam chciałbym podjąć temat o kombinacji uprawowo siewnej kockerling AT 300 i większe, wasze opinie, wady ( najczęściej psujące się części, koszt naprawy), zalety, ogólnie wszystko na temat AT.

dexterek    83

ja sie dolaczam do pytan kolegi @cirusa. mam teraz mozliwosc wyhaczenia dobrego AT 6m za swoje dwa zajezdzone ciagniki. pytanie tylko jak sie sprawuje, co sie zuzywa, jakie sa ceny czesci?

cirus    2

Nabylem AT300 do mojego gospodarstwa i powiem ze tak przemyslanej i pancernej maszyny jeszcze nie widziałem. Jako gruber niezapcha sie nigdy, defakto to 3 maszyny w jednym. Super sprawa. Polecam do uprawy uproszczonej. 6m nosiły nazwe "Venta" ale trzeba uważac żeby nie kupowac na pompowanych kołach lepiej na gumie. Wał strunowy nie na ciezkie ilaste ziemie zatyka sie. Mam pomysł na usuniecie tej wady jaka znalazłem w tego tupu maszynie. Trzeba jeszcze uwazac na tulejki w wieloboku zeby potem w koszty sie nie bawic jak przyjdzie dorabiac. W wieloboku obciazenia sa spore i trzeba smarowac na biezaco.

Wiadomość z agroFakt.pl

Fagro    3
Napisano (edytowany)

Witam, chciałbym odświeżyć temat köckerlinga at300. Mianowicie interesuje mnie jego dokładność wysiewu w kombinacji z accordem, czy siał ktoś nim rzepak i czy można wysiać nim kukurydzę. Ja ma się sprawa uprawy bezorkowej tym siewnikem. Jakie jest zapotrzebowanie mocy tego siewnika przy głębszej pracy. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Edytowano przez Fagro

Do at 300wystarczy 120koni na 6garach ja mam at400 ciagne jasiem175 km i sieje glownie bezorkowo nie wiem jak to jest na accordzie jak tam obroty wentylatora sie okresla bo w zaleznosci od grubosci nasion reguluje sie obroty zeby rowno sial ja mam na rachu i wyswietlaja sie rzepak spoko ale kuku tylko na kiszonke

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Zetix
      Witam!!

Zakupiłem siewnik Hassia DK300 na dosyć konkretnym wypasie od znajomego. Siewnik pewny, wszystko sprawne aczkolwiek zauważyłem, że jak postawiłem siewnik pod wiatą (stoi lekko pochylony do przodu) to przez okienko do kontroli oleju w przekładni bezstopniowej nic nie widać (Olej jest, bo jak się go bardziej pochyli to zaczyna się pojawiać) Teraz moje pytanie, chcę zmienić olej w tej skrzyni, jak się za to zabrać? Od góry nie widzę żadnego wlewu. Zrobiłem wam dwa zdjęcia, pomożecie?

Czy dobrze rozumiem, że górną śrubą się wlewa nad okienkiem (jakimś lejkem albo coś) a tą na samym dole spuszcza stary olej? Planuję zalać olej taki jak zmieniam co sezon w opryskiwaczu i w rozsiewaczu (Jasol przekładniowy 80w90) czy będzie dobry ? Z góry dziękuję za odpowiedź!!

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez paktofonikas1987
      Czy w kazdym siewniku mozna ustawic sciezki ?Bo mam jakis stary duzy (5 lub 6m) siewnik z kutna i chcialbym zaczac robic sciezki pod opryskiwacz z belka 12 m.I nie bardzo wiem jak to zrobic. Moglby ktos pomoc?
    • Przez Zetix
      Witam!!

Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

• Przez DrPresto
      Problem polega na tym, że podczas próby kreconej wszystko wychodzi idealnie czyli to ile chciałem wysiać tyle jest ale sprawa wygląda całkowicie inaczej na polu. Siewnik wysiewa raptem połowę tego co było ustalone na 1 ha. Może macie pomysły co może być tego powodem?
      Liczę na Was!
      Dodam że chodzi o siewnik nordsten lift-o-matic typ clb/cld 2.5m
      Pozdrawiam!