Ziomek1994

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ziomek1994    3

Tak jak w temacie myślę na rozpoczęciu hodowli. Na gospodarstwie mam oborę i stodole to przechowywania zwierząt. Myślałem o hodowli owiec tylko nie wiem czy jest dużo pracy przy ich. Proszę o pomoc i o jakieś inne propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ile masz łąk i ziemi ornej?? Jakie wymiary budynków?? Jakie maszyny do tego?? Ile kasy na start??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam ponad 16 i trzymam bydło. Mam około 20 sztuk. Trochę krów trochę młodzieży i opasów.

 

PS czy nie ma podobnego tematu??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Ornych mam 6-7 ha a łąki reszta wymiary budynku to 15mx20m. Maszyny to ursus c330 i wszystkie podstawowe. Myślałem o powolnym rozwoju hodowli. Hoduje kurki na własne potrzeby :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Masz 7 ha ziemi i 8 ha łąk :mellow: na Taki areał to myślę ze jakieś bydło biorąc pod uwagę ze masz dużą łąk :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Łąki można zaorać. Nie wiem wogóle czemu je jeszcze masz jak nie masz bydła lub innych trawożerców.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Myślałem o hodowli w której trzeba mało pracy ;/ chodzę do gimnazjum i muszę w mieście się uczyć a w weekendy na wieś jeżdżę i w wolne dni. Myślałem o owcach bo niby mało roboty przy nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Owce?? Przecież to jest nie opłacalne już. Ludzie się tego pozbywają.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Jak ciebie nie ma na tygodniu na gospodarstwie to nie widzę sensu się w to bawić :mellow: Dlaczego??

Bo owce tez trzeba poić, dać im siana, zielonki, wypościć na dwór itp. Wiem bo hodowaliśmy to :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Ja mam znajomego ktory ciagle hoduje owce i sie ich nie pozbywa.Ale na gospodarstwie jest moj dziadek i babcia to by poily i wypuszczaly :mellow: A jak bym zalozyl hodowle owiec to bym zrobil poidla w oborze i zbiorniki na siano w srodku aby jak najmniej rzeczy nosic i robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Ale na te laki mam doplaty :mellow: i niewiem co robic z trawa skoszona to myslalem ze zaloze hodowle owiec z 3-6 sztuk na poczatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

Nie wiem jak sobie wyobrażasz jakom kol wiek hodowlę jak jesteś tylko w weekendy w domu bo przy zwierzętach co dzień jest jakaś robota - chyba że masz kogoś co będzie za ciebie robił??

Polecam hodowlę niosek sąsiad ma 14ha i dwa 2500 niosek - ale trzeba mieć prawko aby porozwozić te jajka po sklepach i na targ, poza tym co najmniej 2 zebrać jajka to bla ciebie to chyba odpada. O opasach też możesz pomyśleć jest mało pracy, tym bardziej że masz łąki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Właśnie mam na gospodarstwie dziadka i babcie. A dziadek już w pole nie może jeździć bo daleko do niego to poprosił mnie by spytać kogoś czy warto założyć hodowle nawet tak rekreacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ma dziadka i babcie ale myślę ze warto aby i oni na stare lata odpoczęli od pracy i myślę ze nie warto ich dodatkowo obciążać praca :mellow: Zasiej to wszystko zbożem albo czymś innym i tez będą dopłaty :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

@mickas żebyś wiedział ile mój dziadek leży przez dzień to byś normalnie zdziwił i chce żeby trochę miał ruchu. Ostatnio jak przywiozłem drzewo to taki wesoły chodził ze ma coś do roboty ze hoho normalnie jakby miał ze 20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ale wiesz - siano tez trzeba zebrać, zborze wykosić, zrobić śrutę, nakosić zielonego, wywalić obornik :mellow: To nie takie łatwe a drzewo to przy tym pikuś :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Wiesz ja z bratem byśmy poradzili a dziadko tylko da wodę i siano i zadowolony jest :mellow: A jak się do jakieś roboty wezmę to jak najdokładniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

Ja ci powiem tak mój dziadek to ze 5 lat nie wywalał gnoju :mellow: cale obsada jest pełna tuczników, i chłop bez roboty nie wyobraża sobie życia - ja mu wpadnę wywalę, mieszam paszy I.T.P ale sam karmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8
Ma dziadka i babcie ale myślę ze warto aby i oni na stare lata odpoczęli od pracy i myślę ze nie warto ich dodatkowo obciążać praca :mellow: Zasiej to wszystko zbożem albo czymś innym i tez będą dopłaty :lol:

Jeśli nie masz żadnych zwierząt to lepiej nie siej zbożem no chyba że masz 1000pln do ha dopłaty :D ja bym założył hodowle koni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

hmm rybki w akwarium??

Przy hodowli zawsze jest praca.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to niestety prawda. Sądząc po nicku to masz dopiero 15 lat, no ale gdybyś się postarał to można by było zacząć coś w niedużych ilościach. Bo jak tylko starsi ludzie przy tym mają chodzić. Ale powiedz ile możesz pieniędzy teraz przeznaczyć na zmodernizowanie budynku, chyba ze nie trzeba go modernizować i ile na kupno zwierząt.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj