rafffffff

Przebarwienia kukurydzy

Polecane posty

Bioły    0

Witam Kolegów i Koleżanki.

 

Mam niemały problem z kukurydzą, mianowicie w tym roku zasiałem po raz pierwszy, na areale 26ha.

Przedwczoraj lałem RSM 32% w ilości ok 200L/ha (faza 8-9 liści). wszystko byłoby dobrze, gdybym założył węże do opryskiwacza i taki był plan, ale było po deszczu, trochę przekrapiało i było ogólnie spore zachmurzenie. Przypadkiem przyjechał znajomy "specjalista" jak szykowałem i stwierdził, że w tych warunkach nie mam robić sobie problemu z wężami tylko lać normalnie. no i tak też zrobiłem... dziś po dwóch dniach z zielonego kukurydza zmieniła kolor na złoty... Strasznie popaliło, nieciekawie to wygląda... Wiem , że zrobiłem wielki błąd niezakładając tych węży, ale cóż człowiek uczy się na błędach. czy jest jakiś sposób by ją odratować? czy po prostu czekać i zobaczyć co się będzie z nią działo?

 

Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady.

 

Bioły

Edytowano przez agrofoto

"What the f*ck is going on? I Can't Go To Sleep... "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1996    1

Uważam że należy poczekać i zobaczyć co się z nią będzie działo..

 

Całe 26ha tak zlałeś??


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bioły    0

No tak, jest to w jednym kawałku więc całość od razu...

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

"What the f*ck is going on? I Can't Go To Sleep... "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Nie słucha się takich znajomych raczej trzeba czekać bo nie ma takich preparatów które by pomogły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

możesz zastosować ASAHI SL, przynajmniej na części uprawy, ten preparat pomaga regeneracji roślin po stresach, zobaczysz działanie, czy na pryskanej częśći będzie różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Nie przejmuj sie nie z takich opresji wychodzi kuku,ale lepiej zeby tych oparzeń nie było,przed deszczem to mogłeś polać bez wezy ale po deszczu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Nie wiem czy pomorze ale spróbuj basfoliar 36 lub 12,6,12 dolistnie dostnie to powinna ruszyć ale radzę trochę poczekać

Ps Jest takie powiedzenia " Boże chroń mnie od przyjaciół z wrogami sam sobie poradzę" tak więc najlepiej decydować samemu ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil221    0

witam ja też mam mały problem z kukurydzo jakiś tydzień temu dałem jaj odrzywkie i teraz widzę ze czubki i liście kukurydzy pozwijały się i wyglądają jak by była susza dodam ze tak są liście zdrowe i nie schną tylko są zwinięta i blokują wyjścia młodym listkom dostała 20kg siarczanu i 25kg mocznika na 2h oraz MIKRO ROL :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jak zacznie sie zielenic to bym odzywka troche dal


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludwik1983    4

koledzy w sobotę posypałem na kukurydze 150kg saletry amonowej na hektar. Dziś byłem na polu i liście te boczne są poparzone takie biało-żółte się zrobiły chyba przypażyły. Mam pytanie czy będzie coś z niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

QQ nic nie będzie, ale na przyszłość pamiętaj że saletra parzy qq, jak coś to syp mocznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

witam ja też mam mały problem z kukurydzo jakiś tydzień temu dałem jaj odrzywkie i teraz widzę ze czubki i liście kukurydzy pozwijały się i wyglądają jak by była susza dodam ze tak są liście zdrowe i nie schną tylko są zwinięta i blokują wyjścia młodym listkom dostała 20kg siarczanu i 25kg mocznika na 2h oraz MIKRO ROL :(

Siarczan ci przypalił. Ja daje 25kg mocznika i około 7kg siarczanu na ha.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam Kolegów i Koleżanki.

 

Mam niemały problem z kukurydzą, mianowicie w tym roku zasiałem po raz pierwszy, na areale 26ha.

Przedwczoraj lałem RSM 32% w ilości ok 200L/ha (faza 8-9 liści). wszystko byłoby dobrze, gdybym założył węże do opryskiwacza i taki był plan, ale było po deszczu, trochę przekrapiało i było ogólnie spore zachmurzenie. Przypadkiem przyjechał znajomy "specjalista" jak szykowałem i stwierdził, że w tych warunkach nie mam robić sobie problemu z wężami tylko lać normalnie. no i tak też zrobiłem... dziś po dwóch dniach z zielonego kukurydza zmieniła kolor na złoty... Strasznie popaliło, nieciekawie to wygląda... Wiem , że zrobiłem wielki błąd niezakładając tych węży, ale cóż człowiek uczy się na błędach. czy jest jakiś sposób by ją odratować? czy po prostu czekać i zobaczyć co się będzie z nią działo?

 

Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady.

 

Bioły

 

 

Nic jej nie będzie...jeszce się odbije, nie potrzebnie się martwisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Jak kukurydza poparzona to nie ma bata spadek plonu musi być bo zamiast rosnąć to musi odbijać i nie ma co pisać, że nic jej nie będzie. W miejscach w których liście są poparzone na pewno się nie zrobią zielone jedynie co to puści nowe ze środka. Jestem zdania że za nim się walnie jakiś nawóz trzeba przeczytać jakieś rady, a nie walnąć a potem biadolić czy nic jej nie będzie, jak jej pomóc? Najlepiej kukurydzy można pomóc nie szkodząc jej. Ja gdybym był na miejscu tego znajomego spaliłbym się ze wstydu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak89    5

też tak przyłatwilem kuku pare lat temu , przez tydzien wygladalo okropnie ale wybily nowe liscie i bylo dobrze , zadnych odżywek nie dawalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek234    1

Zauważyłem że w mojej kukuryczy pojawiły sią żółte plamki niestety po kilku dniach prawie całe liście są żółte. Jak im pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablos292    0

Na 100 % masz chorobę grzybową tzm. plamistość liści, jesli tego nie zlikwidujesz to liście zamierają a później będzie to w fazie kwitnienia powtórnie się robiło i będzie słaby plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Duża jest? kiedy siana?


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longi    0

Witam,

 

stanowisko po burakach, z aplikatora rozsialem 270kg/h polifoska 6 i 300 kg/h mocznika pod korzeń a kukurydza jest fioletowa prawie na całym polu. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longi    0

Witam,

 

zasiałem kukurydzę, pole po burakch, niestety środkowa część pola jest filetowa. Wysiałem pod korzeń 300kg/h oraz z aplikatora polisoski 6, 270kg/h. Co zrobić, żeby poprawić stan tej kukurydzy.

 

Dzięki za odpowiedzi. Longi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jeśli jest zimno to nic nie zrobisz .. musi byc ciepło to bedzie zielona

  • Like 1

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj