wloczykij

McCormick CX 85 - Żarówki na boki lamp, podłaczenie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wloczykij    1

Witam,

Ciągnik fabrycznie ma żarówki H4, po 8 latach użytkowania zauważyłem że ma też żarówki h7 po bokach lampy, co ciekawe znalazłem też gotową kostkę koło reflektora do tych żarówek, czyli wychodzi na to że instalacja jest przygotowana pod podłaczenie ich, ciekawi mnie co to za żarówki? Oświtelenie robocze? Gdzie są w kabinie ich kostki by je podłączyć i przede wszystkim jak fabrycznie powinny być podłaczone? dodatkowy przycisk ? Załączam foto żarówek.post-60290-0-57888200-1504695468_thumb.jpgpost-60290-0-98332600-1504695532_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Napisałeś tak nie jasno że masło maślane wyszło. Piszesz że fabrycznie są H4, potem że można też H7 i gotowe kostki do reflektora do podłączenia ich? Ty przeczytałeś to co napisałeś? 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wloczykij    1

Czytałem, post jest napisany dobrze, nawet sam w poscie zawarłeś sens problemu - czego nie rozumiesz? Mam ci narysować w paincie żebyś ogarnął? Co w tym jest dla ciebie niezrozumiałego?

Edytowano przez wloczykij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dla mnie sam nie ogarniasz. Ciekawi Cię co to za żarówki, a wyżej piszesz że są to H7 o których nie wiedziałeś.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wloczykij    1

Dla mnie sam nie ogarniasz. Ciekawi Cię co to za żarówki, a wyżej piszesz że są to H7 o których nie wiedziałeś.

 

Ok postaram się napisać najprościej jak się da.

 

1. Ciągnik posiada w lampie 2 żarówki - H4 (długie/krótkie) oraz jak zauważłem po x latach dodatkową żarówkę w lampie H7, która nie jest podłączona, aczkolwiek w wiązce idącej do lampy jest wtyk do niej, czyli mamy instalację gotową do podłączenia.

 

2. Pytanie brzmi - do czego konkretnie służy ta żarówka? Oświetlenie robocze? Jak powinno być to podłączone? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Więc jak widzisz da się jasno napisać " do czego ta żarówka", a nie "co to za żarówka", z tego co wiem jest to oświetlenie robocze jednakże w Polsce przepisy ( gdzieś o tym czytałem, jak znajdę podeślę artykuł ) zakazują umieszczania świateł roboczych w głównym reflektorze, musi być oddzielnie. Dlatego też producent zastosował takie o to obejście dla polskiego systemu.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Na pewno żarówki halogenowe typu H7? W nowych ciągnikach Case Maxxum czy też John Deere 6230 w narożnikach maski występuję żarówki H886 PGJ13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To jest oświetlenie roboczę. Ja załączasz halogeny na słupkach  to i one się włączają. Przynajmniej tak powinno być. Ma tam w MX i w NH 

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dansobin    0

podłącze się pod temat, czy udało się coś ustalić odnośnie tych bocznych żarówek, jak je uruchomić jeśli klawiszę roboczych lamp zapalają tylko te na górze kabiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arturkkk
      Witam. Mam pytanie związane z typem silnika d206 a d239 jakie są różnice w tych typach? Czy mają tą samą głowicę
    • Przez piotrszkaluba
      Witam problem z przyduszaniem silnika przy zmianie z 3 połówki na 4 i 2 połówki na 1 ale w górę od 1 do 3 jest ok a na 4 już delikatnie przydusi .Nic się nie ślizga na żadnym półbiegu. Czy ktoś już to przerabiał taki problem?
    • Przez Slawek233
      Witam, od jakiegoś czasu męczę się z problemem zmiany zakresów w mccormick xtx165. Mianowicie, jak raz włączę ciągnik to mam tylko zakres 1 z wszystkimi półbiegami, innym razem tylko zakres 2 z wszystkimi półbiegami, lub 3  z wszystkimi półbiegami. Po dłuższej pracy w polu nagle wracają wszystkie zakresy. Przy kolejnym odpalaniu ciągnika peonownie zostaje z jedenym z zakresów od jeden do trzy wraz z półbiegami beż możliwości zmiany zakresów. Proszę o pomoc co to może być.  
    • Przez Remarian
      Witam
      Poszukuję schematu elektrycznego klimatyzacji do McCORMICK G Max135. Traktor był rozpoławiany, po złożeniu wszystkiego i nabiciu klimatyzacji niestety klima już nie wystartowała. Pobieżna diagnoza wskazuje na problem z elektryką.
    • Przez Szwagier99
      Witam posiadam Mccormick mtx 135 , 2009r po włączeniu rewersu do tyłu podnośnik podnosi ramiona. Jak to wyłączyć?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj