Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rabit500    2

Witam kolegów. Z racji ze mimo tego że lubię gdy są upały ale ostatnie dni dały mi mocno w kość. Mam pytanie czy ktoś montowal i siebie w kombajnów lub innym sprzęcie klimatyzator dachowy. I moje pytanie bo mam do wyboru klimatyzator wodny i klimatyzator napełniamy czynnikiem jak w normalnej klimie. Jak sprawują się wam te urządzenia w tegoroczne upały. A przedewstkim który wybrać. Jeśli temat już był proszę o połączenie. Wyszukiwarka na tel nic sensownego nie pokazała.

rabit500    2

Dzięki. Ten to ja akurat znalazłem tylko szczerze niewiele w nim jest konretnych informacji co mnie interesują.

Wiadomość z agroFakt.pl

szwagier84    6

Miałem kiedyś w ciagniku klimatyzator dachowy na czynnik jest on za słaby. Moc takiego urządzenia to jakieś 0.7 kw gdzie normalna klimatyzacja ma jakieś 4 - 8 kw. A te na wodę to nie wiem ale też pewnie rewelacji nie ma. Zostaje tylko montaż normalnej klimatyzacji.

DTaras    150

klimatyzator na dach na czynnik tylko z dostawioną sprężarką - jest moc. Te elektryczne są słabowate. Trochę nad głową huczy wentylator. Wodne wbrew pozorom dosyć działają tyle, że trzeba wodę w ciągu dnia w upał uzupełnić no i lepiej jak jest to woda demineralizowana.

sadek9    27

ja mam w ciezarówce wodny i może nie schłodzi jakoś rewelacyjnie ale jeśli wlejesz zimną wodę to już będzie całkiem przyzwoicie chociaż bez rewelacji ale za to ma ten plus że pobiera znikome ilości prądu i może mi chodzić przez 2 czy 3 dni bez odpalenia auta w poprzednim miałem klimatyzację dachową na czynnik chyba waeco 800 coś tam... no to jak normalna klimatyzacja miała chyba 2 kW mocy chłodzenia ale kwasy po 2 godzinach no może 3 puste... koszt wodnej 2 do 3 tys sprezarkowa dobra to 5 i więcej jak masz ogarnietego mechanika to zrobi Ci klimę napędzaną normalnie od silnika w 2 do 4 tys się powinien zmieścić jak umie kombinować;)

sadek9    27

Tan jak kolega wyżej napisał najtańsze rozwiązanie na szrocie czy allegro dużo tego jest

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Bartek72511
      Witam. Ceny usług idą w góre i planujemy na nasze 12 ha kupic jakiegos bizonka na przyszły rok. Najche tniej bysmy kupili jakiegos za 20 tysiecy i wsadzic w niego z 10 żeby wiedzieć czym się jeździ. Uważacie że to dobry pomysł? Jakiego Bizona najbardziej polecacie w takiej cenie?
    • Przez Robert695
      Witam wszystkich.
      Korzystam z chwili wolnego(że jeszcze nie ma sezonu).
      otóż mam następujący problem.
      Posiadam dominatora 86 z niesprawną klimatyzacją.( uszkodzona sprężarka).
      mowa sprężarka 1200- narazie jej niekupię. (brak funduszy)

Czy można innym sposobem schłodzić kabinę?
      próbował ktoś?
      są jakieś urządzenia jak do auta na 12v ale czy to jest skuteczne??
    • Przez RedPower
      Witam,
      Pierwsza sprawa tyczy się klimatyzacji a dokładniej dobicia czynnika.
      Ile czynnika klimatyzacji wchodzi w układ w MF 3065 - gdzieś czytałem że około 1,8 kg czy to prawda?
      Gdzie można się wpiąć aby nabić klimatyzację?

Druga sprawa dotyczy czyszczenia skrzyni.
      Wiec tak... w w moim mf'ie był problem z ciśnieniem oleju w skrzyni (hydraulika wewnętrzna) http://www.agrofoto.pl/forum/topic/173583-mf-3065-ci%C5%9Bnienie-oleju-w-skrzyni/ . Nie moglem sobie z tym poradzić dlatego ciągnik poszedł na warsztat do mechanika. Został wymieniony olej w skrzyni oraz filtry poprzedni był zanieczyszczony według mechanika. Gdy ciągnik został zrobiony mechanik poinformował że olej został trzy razy wymieniony u nich w warsztacie w celu przeczyszczenia skrzyni (łączny koszt "wymiany" oleju około 3 tyś) I tu pytanie czy takie czyszczenie skrzyni jest prawidłowe? Moim zdaniem mechanik poszedł na łatwiznę nie patrząc na koszty. Według mnie wystarczyło dokładnie pospuszczać olej z przewodów siłowników (wspomagania) chodniczki oleju itp i to by wystarczyło. Dodam że mechanik wymieniał pompę hydrauliczną więc również miał dostęp do wnętrza skrzyni.

• Przez mateuszsoja1
      Witam, kupię kombajn Bizon z056 z roku 90 z małym przebiegiem proszę pisać lub dzwonić 604-920-952