Daaniel766

John Deere 540 nie zbija beli

Polecane posty

Daaniel766    4

Witam
Posiadam prasę John Deere​ 540 i mam z nią taki problem, że nie zbija beli. W słomie jest to jeszcze do przeżycia ale w sianokiszonce już jest problem bo belki są tak slabe, że nie daje ich się owinąć, po prostu zawieszają się i wałki nie mogą jej obkrecic. A jeżeli już się uda jakoś owinąć to potem pół belki zepsute. W tamtym roku w żniwa wysiadła nam pompa hydrauliczna przy ciągniku i mechanik powiedział że to może być wina zaworu przy prasie który jest nad dyszlem i był on skręcony na maksa ( myśleliśmy że to pomoże przy lepszym zbiciu) pompę wymieniliśmy i zawór rozkręciliśmy ale kiedy zacząłem prasować komora się sama otwierała więc skręciłem go do połowy. Dodam że sprężyna która niby odpowiada za zbicie beli jest naciągnięta na maksa. W czym tkwi problem? Podczas pracy muszę cały czas hydraulika dociskać komorę ponieważ się otwiera. Wina siłowników? Ale wycieku żadnego nie widać, może być wewnętrzny? Pasy mogą mieć nie równa długość? Wina tego zaworu? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek7692    13

Jeśli otworzysz komorę i nie zamyka się samoczynnie to siłowniki są ok, pasy powinny być mniej więcej takiej samej długości (tzn po zamknięciu komory wszystkie powinny uginac się na ok 3 do 5 cm). Jeśli będą nie równo napięte to całe obciążenie będzie szło na pasy bardziej napięte a reszta nie będzie zbijać bo do wszystkich jest jeden napinacz który otwiera się pod wzrostem ciśnienia w układzie jak podnosi się napinacz. Bardzo ważne też jest żeby materiał pobierać cała szerokościa podbieracza (nie jechać środkiem pokosu tylko "slalomem" u wtedy wychodza piękne cylindryczne belki a nie w kształcie kuli) z tego co wiem to 540 nie ma regulacji siły zgniotu ale najlepiej jakbyś zrobil fotkę tego zaworu nad zaczepem. Gdyby jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

Komora nie może opaść wgl czy jeżeli opadnie jakieś 5cm na przykład też będzie dobrze? Podbieracz jest bardzo wąski akurat na pokos słomy po bizonie także bierze całą swoją szerokościa. Zdjęcie mogę wstawić za 15 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Jeśli jest wszystko ok to noe opadnie nawet milimetra... jeśli opada to gdzieś jest przeciek wewnetrzny i nie bedzie dobrze zgniatać. Nie koniecznie wina leży po stronie siłowników... może też byc winny zawor nad dyszlem np uszkodzony oring. Daj zdjęcie co to za zawór to coś doradzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

Po pierwsze pasy musza być równej długości, po drugie wewnetrzny przeciek w siłownikach (to najlepiej sprawdzić na podniesionej klapie - nie może nic opaść), trzeci i ostatni element odpowiedzialny za jakość zagęszczenia materiału to zawór nad dyszlem. Jeśli kręciłeś to znaczy że go masz. Jest to nic innego tylko regulowany zawór bezpieczeństwa; skręcając go na maxa zwiększasz ciśnienie przelewu z jednej do drugiej komory siłownika przez ową kostkę czyli powodujesz większe zagęszczenie/zbicie balota. Hydraulika ciągnika nie ma nic do procesu zbijania w tej prasie po prostu pompujesz ciśnienie do komory i wraz ze wzrostem rozmiaru balota zawór nad dyszlem przelewa olej do drugiej komory siłownika aż do momentu uchylenia klapy; na upartego tą prasą można prasować (po opuszczeniu klapy i napięciu pasów oczywiście) z odłączonymi przewodami hydraulicznymi od ciągnika. Gdzieś ci ucieka ciśnienie jeśli pasy są równe to najszybciej przez uszczelnienia siłowników, drugi element to zawór zageszczenia innego miejsca nie ma .

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek7692    13

Wszystko się zgadza koledzy. ;) a siłowniki w tej prasie raczej nie wysiadaja, więc obstawiam zawór lub to że jeden pas za krótki, albo ostatecznie zła jazda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

Siłowniki najprościej jest sprawdzić: podnosimy klapę na maxa do góry i wyjmujemy zawleczkę z blokady serwisowej siłownika; przy sprawnych uszczelnieniach po nocy klapa i tak nie oprze się o blokadę.

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek7692    13

Z tym opadaniem przez całą noc to nie jest tak bo jak rozdzielacz w ciągniku nie będzie trzymał to też będzie opadac. A próbowałes na tym zaworze popuscic kontrę i bardziej wkręcić zawór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

Tak było zrobione i też nie zbijalo i wtedy wysiadła pompa hydrauliczna od ciągnika i go rozkręciliśmy bo podobno to przez ten wkręcony zawór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

Hydraulika ciągnika nie bierze udziału w procesie zagęszczenia beli, li tylko nabija układ ciśnieniem; przelew z jednej komory do drugiej realizuje właśnie zamieszczony na zdjęciu zawór z możliwością regulacji.Podnieś klapę, opuść blokadę i odepnij przewody hydrauliczne - rano będziesz znał stan uszczelnień.

Tą prasą można prasować po nabiciu ciśnienia na odpiętych wężach - hydraulika ciągnika nie ma znaczenia prócz oczywiście nabicia ciśnienia i napięcia wstępnego pasów.

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

... nie koniecznie, a jak uszczelnienia będą przepuszczały (?), sprawdzenie siłowników na podniesieniu nic nie kosztuje.

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas318    1

Witam jezełi siłowniki maja nie sprawne uszczelnienia to beda odrazu ciekły moze byc tłoczysko też porysowane jak byc co regeneruje hydraulike siłowa . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Daaniel766 udało ci się naprawić to ?


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4
Niestety nie. Może teraz się za to wezmę jeszcze przed sezonem kiedy jest trochę czasu wolnego . A ty masz taki sam problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Niee. Tak się pytam bo niedawno kupiłem tego typu prasę


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez witaminka2000
      Witam mam problem z prasą John Deere 575.mianowicie chodzi o zbijanie. Kupiłem i dzieją się z nią jakieś jaja. Wskaźniki pokazują co chcą itd. mam kilka pytań,1 jak włącza się cofanie rotora,2 jak włącza i wyłącza się noże,3 jak powinien działać wskaźnik hydrauliczny z przód prasy,4 czy ktoś regenerował siłowniki klapy i gdzie to robił i jaki był koszt,5 jak działa zawór ta kostka z pokrętłem z przodu prasy,6 czy ktoś regenerował naprawiał ta kostkę od ustawiania zgniotu,7 jak ma byś ustawione i jak działa ten przełącznik na klapie od wielkości beli. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Może miał by ktoś instrukcje obsługi i napraw do tej prasy i może katalog części to też by było miłe widziane 
    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj