Polecane posty

Witam mam takie pytanie czy mogę podawać taka pasze moim nioska ;
Troszkę rzepaku
Srutowany jenczmien groch i kukurydza
Plus marchewka i buraczki
Kreda i piasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

bardzo dobry pokarm tylko nie podałeś składu procentowego

 

U siebie stosuję: do 10% kukurydzy, ok 10% grochu ogólnie można więcej, resztę to zboża (jęczmień pszenica owies bezłuskowy pszenżyto)

 

ziemniaki buraki i marchew również, dodatkowo koszę im trawę i lucernę

jak mam dostęp do serwatki to również serwatkę

 

kreda posypowa na grunt, oraz piach 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale 10% z 100kg czy jak ? ja ja mam zesrutowany worek jenczmienia grochu i kukurydzy i wymieszane razem i dosypuje troszkę rzepaku i zastanawiam się czy go tez niepodawanie zesrutowaego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      WItam,
       
      Posiadam stado kur niosących się od miesiąca, ostatnio w krótkim czasie zdechły dwie kury po zniesieniu jajka. Z odbytu wydobywała się krew, jajka nie są zbyt duże. Zauważyłem, że jeszcze kilka jajek jest we krwi.
       
      Jaka może być tego przyczyna?
    • Przez nihistka
      Witam.
      Posiadam stadko kur niosek (ok 600). Dokupiłam młode. Oczywiście są w 2 różnych kurnikach. Kurki są z wolnego wbyiegu. Wczoraj zauważyłam, że pokazały się pasożyty. Są to małe brązowe przypaminające przecinaki, ale posiadają chyba czułki i siadają na ludziach. Myślę, że przyniosły je te młode lub ewentualnie przez wysokie temperatuery ( tak od 2 tygodni jest mega gorąco). I tu pojawia się moje pytanie co z tym zrobić? Jak się pozbyć? Byłam dzisiaj u weterynarza niestety nic nie mieli mogą zamówić na przyszły tydzień, ale coś w rodzaju złap każdą kure i posyp jej pod skrzydłami (przynajmniej tak mi powiedzieli). Szkoda żeby kurki się męczyły, no i na pewno spadnie ilość jaj. Do tego musi to być bezpieczne bo jaja są konsumpcyjne. Pierwszy raz mam taki problem, a może ktoś już przez to przechodził. Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Smitty
      Witam!
       
      Od przyszłego roku chciałbym rozpocząć hodowlę kur niosek aby dorobić sobie trochę. Chciałbym postawić kurnik około 50+ kur. 
      Moje pytanie to:
      1.Ile kur przypada na 1m2?
      2.Jakie wymiary kurnika na 50+ kur 
      3. Czy wystarczy kurnik 3x3m
      4.Jakie są miej więcej koszty budowy kurnika?
      5. Po jakiej cenie aktualnie wy sprzedajecie jajka?
      6. Czy przy takiej ilości kur jestem w stanie wyjść chociaż na plus? Jeśli nie to przy jakiej ilości jest to opłacalne?
       
      Wspomnę jeszcze że rynek zbytu już mam ponieważ posiadam już około 20 kur i drobną nadwyżkę sprzedaję.
      Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez Daniipeee
      Witam, jestem nowy na forum więc Cześć wszystkim , wracając do sedna sprawy, Chciał bym zacząć hodować kury nioski ok.1000 szt. Do dyspozycji mam stara stodole która można przerobić na kurnik wymiary ok 12mx25m. Do dyspozycji mam 1ha łąki granicząca ze stodoła na wybieg i 5ha na zasianie. Chciał bym dowiedzieć się coś na temat hodowli , opłacalności, wymaganiami, pozwoleniami, i czy warto, na koniec dodam tylko ze nie mam doświadczenia w rolnictwie. Lecz mam zapał i chęci. Proszę o wyrozumiałość 
      pozdrawiam DM
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj