Skocz do zawartości
niepokorny

Jaki wał doprawiający na lekkie ziemie

Polecane posty

niepokorny    3

Jaki wał polecacie do agregatu uprawowego na lekkie ziemie. Przede wszystkim żeby dobrze zagęścił, ubił ziemię. Chcę kupić coś używanego, wpadło mi w oko coś takiego

https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowy-wicher-expom-croskill-CID757-IDlB62m.html#d5c4185ae5

lub

https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowy-hydraulicznie-skladany-agromasz-4-2m-CID757-IDm6dP4.html#cac3f426c5

ursusek94    15

na lekkie ziemię to rurowy wal o średnicy 400 wystarczy. ja mam w uprawowo-siewnym, bardzo dobrze zagęszcza ziemię.

Wiadomość z agroFakt.pl

2 wały strunowe powinny być ok na lżejsze, kompaktor będzie lepszy na ciężkie. Na piachy polecał bym ci agregat na bronie a nie na kultywatorze.

ursusek94    15

jak najbardziej na bronie, mniejsze zapotrzebowanie mocy, a wal strunowy wyjdzie najdrożej. najtaniej na rurze by cie wyszło i to pojedynczy. piachu nie potrzeba rozbijać więc nie musi być ani struna ani płaskowniki, po co przepłacać.

caseihc    0

A czy brona wirowa z wałem pacera dobrze zagęszcza ziemie bo mam problem zawsze jak sieje to jest taki puch w polu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcian1234
      A mianowicie jest bardzo duży problem.Po włączeniu wałka bardzo mocno coś wali i głośno.Co to może być tego przyczyna bo zbliża się wiosna ???
    • Przez maniek9
      witam interesuje mnie opinia o agregatach Rolex. Czy to to samo co Bomet?
    • Przez Mateo111
      Witam koledzy posiadka ktoś taki agregat rau 4 m hydraulicznie składany jaki jest po nim pole uprawione i czy nic sie nie gnie czy nie pęka pytam sie bo kciał bym taki kupić,

• Przez sebarr
      Czy ktoś użytkuje szeroki na 6-7m agregat przedsiewny??

Stoję przed zakupem agregatu przedsiewnego, w grę wchodzi tylko Bednar i mam do wyboru 5m lub 7m. Myślę, że optymalne było by 6m ale niestety nie ma na tę chwilę tej szerokości w dobrej popokazowej cenie. Chodzi mi o model SWIFTER SO F. 

Myślę, że 5m do za mało dla tego ciągnika ale 7m trochę mnie przeraża i zastanawiam się czy ciągnik nie będzie musiał mieć zakładanych bliźniaków- a to odpada ze względu na odległości od pola do pola.
      Wiem, że wg danych technicznych moc zalecana do 7m to 180-220km więc powinno wystarczyć ale może ktoś ma doświadczenia z takim agregatem to bardzo proszę o opinie.
      Bardzo proszę o opinie osób które mają agregaty o podobnej szerokości a nie dobre rady osób które "dużo czytają forum i wiedzą..."

• Przez audia424
      Witam nieznalazlem nic o tej firmie Gamatechnik jesli ktos mial do czynnienia z ta firma prosze o opinie cena to okolo 8500zl 2.7m