Skocz do zawartości
News
Sashimo

Owce Kameruńskie - dokarmiać latem ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Owce
Sashimo    0

Mianowicie chodzi mi o to czy muszę w lecie gdy się pasą na łące dawać im siano oraz pasze treściwe (kukurydza,buraki,ziarna itd) trawy mają pod dostatkiem. Owiec mam 24 sztuki. Pytam bo szwagierka która studiuje weterynarię zarzuca mi, że one głodują i powinienem im dawać siano oraz ziarna co dla mnie jest głupotą bo jeśli ktoś ma 300sztuk to też dowozi na pastwiska siana oraz ziarno ?

Proszę o odpowiedź bardziej doświadczonych hodowców :)

PS: mają ciągle kostki soli dla owiec

extrabyk    1538

Wszystko zależy od tego co na tym pastwisku rośnie i czy im to wystarcza. Generalnie odrobina siana nie zaszkodzi ale nie po to by dokarmiać a raczej po to by urozmaicić żywienie oraz regulować układ pokarmowy. Jeśli mają dużo trawy to siano będą jeść tylko symbolicznie dla celów o których napisałem. Możesz zrobić paśnik na wzór tych dla dzikiej zwierzyny czyli z daszkiem żeby deszcz nie moczył siana. Jeśli będą jeść bardzo mało to znaczy,że nie są głodne i wystarczy,że od czasu do czasu dasz im odrobinę nowego siana.

Pamiętaj też o dostępie do czystej wody.

Sashimo    0

a mam pytanie jeszcze co do samego nocowania czy one muszą być w stajni czy wystarczy im jakaś jata z daszkiem i 3 ścianami ?

Wiadomość z agroFakt.pl

extrabyk    1538

Co prawda to nie są "normalne" owce i nie mają wełny ale w krajach z których pochodzą noce są bardzo zimne i raczej tam ich nikt do budynków nie zamyka.

Jak zrobisz im taką wiatę i w tej wiacie będzie paśnik z odrobiną siana, lizawka i woda to będą tam chętnie przychodzić w przerwach między skubaniem trawy.

Przy owcach większym problemem niż zimno jest zagrożenie ze strony drapieżników. Oczywiście wszystko zależy od rejonu Polski. Na przykład w moich stronach są wilki, rysie a ostatnio również szakale, które przywędrowały ze wschodu oraz jenoty. Do tego oczywiście psy.

extrabyk    1538

Hhehehehe ciekawe spojrzenie na hodowlę zwierząt no ale gdybym miał do wyboru te policjantki i tą sukę to też bym wybrał sukę :D

Damian chyba masz zapchaną pocztę. Mam opony 18,4/38 Good Year w ładnym stanie do sprzedania.

damianzbr    1219

Chyba zapchana. Ale opony już kupiłem, dobrze że przypomniałeś to zmienię opis.

extrabyk    1538

Jak kameruński to raczej muzułmanin a oni podobno lubią kozy więc wszystko możliwe :D To oczywiście taki żart nie poprawny politycznie a tak serio to są to pokrewne gatunki i może i wyszłaby mieszanka ale pewien nie jestem a jak by nawet wyszła to prawdopodobnie nie zdatna do dalszego rozrodu jak nasze Żubronie.

Pajej    63

Wszystko zależy od tego co na tym pastwisku rośnie i czy im to wystarcza. Generalnie odrobina siana nie zaszkodzi ale nie po to by dokarmiać a raczej po to by urozmaicić żywienie oraz regulować układ pokarmowy. Jeśli mają dużo trawy to siano będą jeść tylko symbolicznie dla celów o których napisałem. Możesz zrobić paśnik na wzór tych dla dzikiej zwierzyny czyli z daszkiem żeby deszcz nie moczył siana. Jeśli będą jeść bardzo mało to znaczy,że nie są głodne i wystarczy,że od czasu do czasu dasz im odrobinę nowego siana.

Pamiętaj też o dostępie do czystej wody.

co prawda mam zwykłe owce,majną mnóstwo zielonego, a siano wcinają w dużych ilościach

Rolnik z powołania :-)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dawero
      Mam zamiar kupić kilka owiec głównie jako hobby , ale kompletnie nie wiem gdzie i od kogo. Co prawda w internecie jest sporo ogłoszeń jednak wszystkie z małopolskiego a ja mam z 700 km wiec interesowało by mnie kupno w okolicach woj. (kuj-pom) a najlepiej Grudziądza.

Jeśli chodzi o daniele również chce kupić może z 2 samice i samca tu akurat mam gdzie kupić ale chciałbym się dowiedzieć o sytuację prawną odnośnie ich - czy jakieś specjalne warunki trzeba spełnić trzymając je ? pozdrawiam
    • Przez Pasja
      Witam! Mam dylemat, kupiłem miesiąc temu owce kameruńską. Sprzedawczyni nie wiedziała do końca czy jest kotna wiecie jak na 100% sprawdzić czy jest kotna? Z góry dziękuję! 
    • Przez BaszaPasza11
      Witam. Interesuje się założeniem hodowli owiec kameruńskich. Na początek myślę nad 4 samicami i 1 samcem. Chciałbym się dowiedzieć jak do tego podejść. Co mogę im dawać oprócz trawy lub siana? A jeśli chodzi o siano to ile snopków z polskiej prasy Sipmy z224 potrzeba na wykarmienie tych 5 sztuk przez rok? Na pewno chciałbym zacząć je rozmnażać więc też proszę o porady. Pastwisko mam gotowe, oraz stajenke mam w planie postawić.
    • Przez bimber
      Proszę o kilka uwag na temat owiec. Zastanawiam się czy to się opłaca i przy jakiej ilości stada podstawowego. Mam 18 ha pola i mógłbym to wszystko przeznaczyć na hodowlę owiec. Jeżeli ta to jakie rasy.
    • Przez jasie241
      drodzy forumowicze mam bardzo poważny problem z sąsiadem ponieważ gdy wypuszczam owieczki z owczarni aby się pasły to sąsiad strzela petardami bo zauważył że gdy strzela to owce się boją i uciekają  do owczarni. P roszę o pomoc jak można tego sąsiada załatwić.Czy policja coś poradzi czy może jakaś inna instytucja pomoże proszę o pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam  

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.