Kamil1025

Ziemniaki dla Opasów

Polecane posty

Kamil1025    0

Witam. Moje byki w codziennym jadłospisie mają porcję ziemniaków. Tylko w obawie przed zadławieniem musze je ciąć. Tylko że cięcie nożem jest dość czaso chłonne. Macie może pomysł jakiego sprzętu użyć żeby je szybko porobić? Jest jakiś sprzęt? Jak wygląda to cenowo?
Z góry dzięki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobruchowskiYT    182

wiesz jak ja tne? :) Sypiesz do wózka dwu kółki lub taczki i z góry siekasz łopatą :) Sprawdzony sposob juz z 20 lat tak robimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

kup sobie jemioła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Spróbuj gdzieś dostać zwyklą buraczarkę, myślę że w okolicy pewnie ktoś ma, nie jest to zbyt wielki koszt, ewentualnie jeśli masz spawarkę i trochę materiału to może sam zrobić, u mnie jest właśnie taka swojej konstrukcji i spisuje się świetnie do cięcia ziemniaków i dyni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10002

Przy cenie jemiola w granicach 100-300 zl nie warto robić samemu :) prawie nowy za 200 zL latem kupiliśmy razem z silnikiem. Wydajność jest bardzo dobra. Cielakom zrobilem kiszonkę z ziemniaków, bardzo chętnie pobieraly pasze i dużo mniej zjadaly niż surowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

Ja siekam w szadkownicy do kapusty. Bardzo dobrze się sprawdza zarówno do ziemniaków jak i do dyni. Tylko trzeba zrobić sobie coś do dociskania ziemniaków żeby się szybciej siekały. Ja zrobiłem z kawałka deski. Sprzęt odkupiony od koła gospodyń wiejskich. Koszt 50 złotych. Trochę była zaniedbana bo dawno nie używana ale po małym remoncie daje rade.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys177    0

Ziemniaki ja u siebie rozdrabniam rębakiem do gałęzi. Kupiłem na allegro używany - koszt 150zł aby nie rozdrabniał zbyt mocno podłożone ma podkładki pod ostrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rusek90
      Cześć mam małe stado bydła opasowego i mam problem bo chciałbym robić sianokiszonki ale nie mam prasy a także nie mam narazie możliwości zakupienia wącham się nad orkanem żeby ściąć trawę czy tam zboża podsuszyć i zapakować w pryzmę zdania co do orkanu są bardzo rozbieżne nie chciałbym wydawać jakieś sporej kwoty na jakieś maszyny bo wiemy jak wygląda nasz rynek w Polsce 
       
      Z góry dziękuję bardzo za pomoc 
      Pozdrawiam 😉
       
       
    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj