Skocz do zawartości
2000pawelXYZ

obrotomierz renault 110.14

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

izydor6280    637

pod alternator

miejsce pod przekładnię ślimakową prawdopodobnie jest, tylko koszt samej przekładni to około 500zł

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

MarcinKa    15

W Bima był (albo i nadal jest) za 1500zł.Z tym ,że wersja do 40km/h na zdjęciach jak patrzyłem.

Ja np kupiłem ten z olxa powiedzmy zamiennik za 400zł ,używki sprawnej oryginału nie mogłem nigdzie dostać.

AlaCapone    5003

Da się podpiąć, tylko po co taki drogi? - można kupić w granicach 100 zł.

• Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

AlaCapone    5003

Ten będzie dokładniejszy. Większość uniwersalnych obrotomierzy do silników diesla podpina się pod alternator - złącze "W".
Po drugie: zdarzają się uniwersalne obrotomierze z możliwością skalowania lub kalibracji, czyli dopasowania do konkretnego silnika.
Trzeba szukać aż do skutku.

Sprzedawca ma obowiązek dostarczyć instrukcję obsługi i  montażu urządzenia, które sprzedaje.

• Like 1
  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

bears    229

Ja kiedyś również szukałem i nic nie znajdziesz ciekawego. Wszystkie godne uwagi to koszt około 300 zł w górę. 

reflex52    0
Napisano (edytowany)

U mnie też przestał chodzić obrotomierz w 103.54 tylko że po przekręceniu raz kluczyka delikatnie błyszczy kontrolka akumulatora i migają kontrolki stop po zapaleniu traktora kontrolki stop gasną ale nadal delikatnie błyszczy kontrolka akumulatora, obrotomierz nie chodzi w ogóle. I teraz takie pytanie co może być uszkodzone obrotomierz, alternator czy jakiś regulator. Od czego zacząć sprawdzać

Jak ktoś szuka to tu jest tańszy ale nie wiem czy pasuje http://aura.szczecin.pl/wskazniki-wyswietlacze/7488-zegar-obrotomierz-0-3000rpm-z-motogodzinami-96mm-czarny-bezel-ss.html

Edytowano przez reflex52

AlaCapone    5003
Dnia 31.12.2017 o 21:41, 2000pawelXYZ napisał:

Ten trochę tańszy https://www.olx.pl/oferta/obrotomierz-vdo-CID757-IDcNht9.html. I lepszy bo tylko do 3 tys obrotów. To mówisz że by nie było problemu go podpiąć? Poszukam jeszcze możne znajdę coś tańszego. A może wiesz gdzie można kupić takie jak napisałeś, że ok.100 zł?

Z całą pewnością można znaleźć - trzeba tylko chcieć.
Zaproponuję jeden z nich, przetestowany prze ze mnie i w ciągu 3 lat użytkowania nigdy mnie nie zawiódł a chodzi o obrotomierz firmy "Spider24.pl" cena 75zł : http://allegro.pl/obrotomierz-elektroniczny-cyfrowy-i7093143938.html?reco_id=3965e57a-efce-11e7-a324-246e96847ea0&bi_c=Product&bi_m=reco&bi_s=archiwum_allegro

49 minut temu, reflex52 napisał:

U mnie też przestał chodzić obrotomierz w 103.54 tylko że po przekręceniu raz kluczyka delikatnie błyszczy kontrolka akumulatora i migają kontrolki stop po zapaleniu traktora kontrolki stop gasną ale nadal delikatnie błyszczy kontrolka akumulatora, obrotomierz nie chodzi w ogóle. I teraz takie pytanie co może być uszkodzone obrotomierz, alternator czy jakiś regulator. Od czego zacząć sprawdzać

Jak ktoś szuka to tu jest tańszy ale nie wiem czy pasuje http://aura.szczecin.pl/wskazniki-wyswietlacze/7488-zegar-obrotomierz-0-3000rpm-z-motogodzinami-96mm-czarny-bezel-ss.html

Od czego zacząć - od sprawdzenia stanu ładowania i w Twoim przypadku bez oddania alternatora do dobrego zakładu naprawiającego alternatory się nie obędzie, bo obrotomierz nie działa i nie będziesz wiedział, przy jakich obrotach silnika następuje rzeczywiste ładowanie.

• Thanks 2

Napisano (edytowany)

Alacapone nawet fajny ten obrotomierz co dałeś linka, ale wolałbym taki zwykły okrągły z licznikiem motogodzin. A dobry będzie ten co reflex52 dał linka to chyba to samo co ten z olx? ? 

Edytowano przez 2000pawelXYZ

AlaCapone    5003
1 godzinę temu, 2000pawelXYZ napisał:

Alacapone nawet fajny ten obrotomierz co dałeś linka, ale wolałbym taki zwykły okrągły z licznikiem motogodzin. A dobry będzie ten co reflex52 dał linka to chyba to samo co ten z olx? ? 

Zależy co, kto lubi.
Różnica między tym, co podał kolega reflex52 a tym, za 300 zł jest zasadnicza a sprowadza się do sposobu pomiaru. Ten kolegi potrzebuje umieszczenia magnesu na kole zamachowym, zaś ten za 300 zł podpięcia pod alternator, złącze "W".

• Like 1
  • Thanks 1

AlaCapone    5003

Tak wiem, że chodziło o ten. Niestety, nie jest pod alternator.

• Like 2

AlaCapone    5003

Najlepiej porozmawiaj ze sprzedającym i usłyszane info zamieść na forum. Najlepiej, żeby przesłał Ci instrukcję montażu i obsługi w języku polskim.

• Like 2

bears    229

Elektroniczny to lipa tym bardziej do ciągnika. 

AlaCapone    5003

Po 1990 roku innego nie znajdziesz. :D Wszystkie ciągniki Renault są wyposażone tylko w obrotomierze elektroniczne, zaniechano linki.

• Thanks 2

bears    229

W obrotomierze elektryczne ale wskazówkowe, cyfrowe się nie nadają i do tych się odnosiłem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ReKoRd022
      Witam ma problem z wom w aresie gdy chcę go włączyć miga kontrolka i podczas sprawdzania co może być przyczyną
      zauważyłem że jedna z  cewek przy filtrach hydrualicznych przy tylnym kole (pierwsza od dołu) jest gorąca to zacząłem podmieniać ale każda inna cewka w tym miejscu jest gorąca prosiłbym o pomoc bo sam nie wiem co to może być co mogę jeszcze sprawdzić.
      Pozdrawiam Rafał
    • Przez Lucek7878
      Cześć, nie działa mi w Renault Ares 620 nawiew z prawej strony kabiny. Gdzie szukać przyczyny ? Gdzie znajduje się wentylator ?
    • Przez tommy66692
      witam po wymianie pompy wspomagania w renault ares 640 zauwazylem ze nie rozłącza przedniego napędu? jaka moze byc tego przyczyna
    • Przez jarekvip99
      Posiadam Zetora 12145 ale mam zamiar zmienić ciągnik i kupić właśnie Renault Ares taki powyżej 120 koni do Max 150 z roczników tych około 2000 r. podobają mi się te ciągniki i wyglądają na dość komfortowe jak na te roczniki i chyba w miarę proste. byłby to ciągnik głównie do prac ciężkich polowych. Jak z ich awaryjnościa i wytrzymałościa? części domyślam się że w porównaniu do zetora będą sporo droższe tylko czy są w miarę dostępne i czy ciągniki są mało awaryjne?
    • Przez Adi118
      Mam problem z hamulcami z moim aresem  556. Jakiś miesiąc temu wymieniłem płyn hamulcowy lhm i odpowietrzyłem układ, wszystko było ok. Ostatnio padła mi pompa hydrauliczna która została wymieniona i po tej naprawie zniknęły mi hamulce. W zbiorniczu na płyn hamulcowy też jest pusto. Co się mogło stać istnieje możliwość ze płyn hamulcowy dostał się do skrzyni?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.