Polecane posty

WarrioR90    46

Witam posiadam fergusona 6140 oryginalne kola przód 14.9 R24 tyl 18.4 R34 chce zwiekszyc przeswit tego ciagnika czy po założeniu kół z wiekszego modelu np.6170 o rozmiaze 14.9 R28 i tyl 18.4 R38 moze byc problem z przednim napedem ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1701    3

według moich obliczeń tak. zmieniając na te większe przednie koła będą kręcić się szybciej niż tylne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

niby z przodu i z tyłu będą większe o tyle samo cm ale w przeliczeniu na obrót kół w np w 100m pewnie już będzie różnica 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WarrioR90    46

Znalazlem tabele z z ktorej wynika ze oryginalne ogumienie w tym modelu jednak jest inne 480/70R34 i 380/70R24 

obliczajac srednice kol wyszlo ze na 10 obrotow tylnego przednie zrobi 13.5 obrotu 

a przy tym samym rozmiarze tylko ze na felge 38 i 28 wyszlo ze na 10 obrotow tylnego przednie zrobi 13.2 obrotu 

czy dobrze to obliczylem ? moze ktos taki temat przerabial 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1701    3

liczyłeś to dla takich samych szerokości opon ( czyli  dla 480/70R34 i 480/70R38)? mi wyszło tak samo. czyli jednak na tych większych felgach koła przednie będą nieznacznie hamować. ale ta różnica jest tak nieznaczna że podejrzewam nie bezie odczuwalna (może gdyby jeździć ciągle z włączonym napędem po asfalcie to koła by się szybciej zdarły). a wystarczy że te większe przednie koła zedrą się o niecałe 1,5 cm i już będziesz miał jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj