Skocz do zawartości
michu20

uslugi rolnicze pytanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michu20    89

witam od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł żeby świadczyć usługi rolnicze w mojej okolicy
miało by to być tylko dodatkowe zajęcie dla mnie ponieważ trochę swojego pola obrabiam co za tym idzie cały potrzebny sprzęt już posiadam jestem rolnikiem ryczałtowym i tu moje pytanie zakładając firmę usługową musiał bym przejść na VAT czy wiążą się jakieś dodatkowe koszty z prowadzeniem takiej firmy i jak to ogólnie działa może ma tu ktoś taka firmę i mógłby mi napisać jakieś przydatne informacje

bolid20    52

nie musisz byc na vacie no chyba ze chcesz bo w sumie odliczysz sobie vat od paliwa i wszystkich czesci itp. placisz krus od 3 lat bez przerwy??? jezeli tak to tylko skladka Ci wzrosnie o pare groszy i ewentualnie ksiegowa do oplacenia.

-----

Wiadomość z agroFakt.pl

Miniasz    3

ja własnie jestem na takim etapie zakładania firmy usługowej i automatycznie wchodzę na vat bo u nas od razu masz kontrole z urzędu skarbowego bo takich mam uczciwych sąsiadów 

lolq1660    39

Też zamierzam otworzyć taki biznes z tym że ja muszę wpakować sporo na start bo te maszyny które ja mam to ma praktycznie każdy z tym że teraz po wejściu 500+ nie ma kto tych maszyn obsługiwać;) koledzy jak będziecie coś wiedzieć więcej w kwestii założenia firmy oraz opłat z tym związanych to piszcie

michu20    89

nikogo nie będę zatrudniać a mam płacić podwójna stawkę w KRUS to trochę przesada i tak już place tą drugą stawkę bo hektarów doszło
kolego miniasz to może napisz coś więcej jak to dokładnie wygląda chciałbym świadczyć usługi zgodnie z prawem ogłosić się w okolicy

bolid20    52

idziesz do urzedu gminy zakladasz dzialalnosc. rozliczenie wybierz sobie ryczalt wtedy placisz 8.5 % podatku od kwoty netto wykonanej uslugi. potem do krus tam zglaszasz dzialalnosc i podwajaja Ci skladke od dnia rozpoczecia dzialalnosci. zakladasz konto w banku jeszcze na poczatku i do urzedu skarbowego jedziesz albo wysylasz listem druk ze masz firme i jak sie rozliczasz i to czy chcesz byc na vacie.

-----

michu20    89

to ja pier..... ten KRUS nie będę złodzieja dodatkowo płacić chciał człowiek zgodnie z prawem ale Polsce się nie da ;-)

bolid20    52

jezeli ktos chce najnizszym kosztem miec dzialalnosc to tylko na krus. Najlepiej jeszcze poszukac kogos kto co miesiac wypelni Ci dokumenty i policzy podatek. A jak nie bedziesz pchal sie na vat to w sumie sam policzysz wszystko.

-----

mariuszd93    489

to ja pier..... ten KRUS nie będę złodzieja dodatkowo płacić chciał człowiek zgodnie z prawem ale Polsce się nie da ;-)

w stosunku do kwoty zus to na krusie jest promocja :-)

Dokładnie 

Nie wiem  co cie tak bulwersuje? Spróbuj na  ZUS  , skoro  w KRUS   za drogo  :P

;)

michu20    89

najbardziej to mnie bulwersuje to że składka za ubezpieczenie w KRUS jest naliczana od hektarów im więcej pola tym większa składka a na koniec emerytury wszyscy mają równe i ja mam jeszcze im dopłacać za to ze chce świadczyć usługi rolnicze to wiecie gdzie ja mam taki interes;-) myślałem że poprostu od wykonanych usług opłace jakiś podatek i tyle
no trudno trzeba działać w ukryciu;-)

lolq1660    39

Koledzy mają rację, to że będzie trzeba opłacać podwójny KRUS to jest promocja, teraz wchodzi różnicowanie w kierunku działalności pozarolniczej i musowo trzeba przejść na pełny ZUS, proste wyliczenia wskazują że ta premia 100tys w ciągu tych 5lat starczy na opłacenie ZUSu i zakup wacików;) miałem na to składać ale za dużo wymagań jest, wolę wziąć kredyt niż przez 5lat bawić się z tą całą papierologią

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rafkap
      Już od 26 września według zapowiedzi Ministra Rolnictwa ruszają wypłaty suszowe.
      W ciągu pierwszego tygodnia wnioski złożyło 9 tyś rolników. 
      Piszcie kiedy dostaniecie przelewy, z jakich gmin jesteście.
    • Przez Partyzant85
      Witam.
      Ma ktoś jakieś doświadczenia z TUWem w dziedzinie odszkodowania za uszkodzone mienie (zerwany dach ze stodoły)
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez piotreks90
      Witam
      Mam pytanie rodzice planują przepisać mi kilka hektarów ziemi lecz mam skończone technikum o profilu nie  rolniczym a odrazu po szkole podjąłem pracę na etacie. Z przepisaniem ziemi to raczej nie będzie problemu ale żeby być '' rolnikiem '' w dzisiejszych czasach potrzebne jest wykształcenie , co mogę zrobić czy jest jakieś obejście przepisów, nadmienię że pracuje z rodzicami od małego. 
      Oraz mam drugie pytanie odnośnie założenia nowego siedliska na przepisanej zmieni potrzebuje być rolnikiem , jak ktoś ma szerszą wiedzę niech udzieli mi trochę wiadomości w przystępny sposób
    • Przez zignorowany6
      Witam, poszukuję stron na których można kupić części i używane sprzęty tokarskie.  http://automaten-technik.pl/gildemeister-cnc-as-48-32  Macie jakieś informacje na temat tej strony?
      Z góry dziękuję za pomoc.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.