Polecane posty

Maaxx    34
18 minut temu, Taurus83 napisał:

Czy tutaj odbywa się jakiś mundial? Staszek vs reszta świata? Każdy chce wyjść z grupy i strzela po 5000 postów w jego kierunku. Litości.

Kolego z mojego punktu widzenia to Staszek vs jest kupującym co próbuje zbijać cenę ale jego misternie działanie pokazuje jakim człowiekiem jest osobiście i co reprezentuje 

Ta strategia powinna zostać opatentowana firma słupowa kupi licencje i sukces gwarantowany ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A jak tu się nie udzielać jak ludzie piszą czarno na białym pszenica po 690...700...710 netto a taki staś wyskakuje że dziś kupione 10 worków po 600 a będzie jeszcze taniej i tak pier**li 365 dni w roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, pawel885 napisał:

A jak tu się nie udzielać jak ludzie piszą czarno na białym pszenica po 690...700...710 netto a taki staś wyskakuje że dziś kupione 10 worków po 600 a będzie jeszcze taniej i tak pier**li 365 dni w roku 

racja nawet w święta nie odpuszcza xD

ale po 500zł to nie chcę wieśwagenem przyjechać  xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7638
2 godziny temu, jahooo napisał:

Tak w Polsce jak i w innych krajach Europy zaczęły sie małe żniwa, czyli zbiór jęczmienia ozimego . O ile dosć niskie plony w naszym kraju nie są zaskoczeniem, czyli około 3-4 tony z hektara (średnio, nie mówię, że u kazdego), to zaskoczeniem są niskie plony we Francji, gdzie rolnicy też zbierają około 3-4 tony z hektara. To się na razie nie przekłada wprost na ceny pszenicy, ale przecież nie ma możliwości, żeby susza odbiła się tylko na plonie jęczmienia, a pszenicy nie.

Dokładnie tak plony są i będą bardzo zróżnicowane pod względem kraju , patrząc na rzepaki to szału niema łuszczyny krótkie a nasionka jak mak takie drobne , co do pszenicy tam gdzie była wilgoć jak nalewała to jest dość ładne ziarno .

Nie wszystkie pszenice ozime ale na 15 lipiec będą do koszenia , rzepaki za 2 tygodnie będą co do jarych to sierpień bo zielone ,  jest odpowiednia  wilgoć jak nalewa ziarno w jarych przynajmniej w Zamojskim tak jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, pawel885 napisał:

Na rynku to wczoraj pszenżyto było po 80 u handlarzy panie staszku. Wiesz kim był Stanisław Lem? :)

To ile worków miałeś ?:P U mnie w okolicy to rynków już z 10 lat nie ma jak u Ciebie gołebi nikt nie trzyma bo dachy nowe :P

1 godzinę temu, pawel885 napisał:

A jak tu się nie udzielać jak ludzie piszą czarno na białym pszenica po 690...700...710 netto a taki staś wyskakuje że dziś kupione 10 worków po 600 a będzie jeszcze taniej i tak pier**li 365 dni w roku 

Ale ja nie mówię że nie ma takich cen tyle że u mnie nikt tyle nie da a wam trudno to zrozumieć i nie 10 worków kolego bo ztego co piszesz to Ty na worki sprzedajesz

2 godziny temu, Taurus83 napisał:

Czy tutaj odbywa się jakiś mundial? Staszek vs reszta świata? Każdy chce wyjść z grupy i strzela po 5000 postów w jego kierunku. Litości.

Dobra już nic nie piszę obfitych zbiorów i wysokich cen życzę B|

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Sprzedaję i na worki, tyle że big bagi. To nieźle was dymają skupy jak płacą 640 netto ale z tego co pisałeś w innych tematach u Was w okolicy ludzie żyją z 500+ więc cena płodów to drugorzędna sprawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

Proszę o opinie o firmie Unex Sp. z o.o. z Lublina. Handlował ktoś z nimi? Czy płaca w terminie, czy jakieś nieprzyjemne niespodzianki możliwe? Jak z odbiorem z gospodarstwa, czy z wagą wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276

Nie słyszałem o nich negatywnych opinii, jak do tej pory płacili regularnie. Kilka osób z forum z nimi już handlowało.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Chłopaki sory za moją cenę pse nocy pisałem 715 zł brutto a zapomniałem że to była cena netto i przy zwalaniu mlyn robił próbę pszenicy wyszła 29,5  glutenu dostałem za nią 720 netto. Pozdrawiam i przepraszam.  Łódzkie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szumi napisał:

Proszę o opinie o firmie Unex Sp. z o.o. z Lublina. Handlował ktoś z nimi? Czy płaca w terminie, czy jakieś nieprzyjemne niespodzianki możliwe? Jak z odbiorem z gospodarstwa, czy z wagą wszystko ok?

 Witam handlowalem z nimi w tym roku Firma bardzo w porzadku platnosc w terminie z waga tez wszystko ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ukaszProcho napisał:

Chłopaki sory za moją cenę pse nocy pisałem 715 zł brutto a zapomniałem że to była cena netto i przy zwalaniu mlyn robił próbę pszenicy wyszła 29,5  glutenu dostałem za nią 720 netto. Pozdrawiam i przepraszam.  Łódzkie  U kogo taka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277
15 godzin temu, ukaszProcho napisał:

Chłopaki sory za moją cenę pse nocy pisałem 715 zł brutto a zapomniałem że to była cena netto i przy zwalaniu mlyn robił próbę pszenicy wyszła 29,5  glutenu dostałem za nią 720 netto. Pozdrawiam i przepraszam.  Łódzkie 

gdzie tak płacą przy takim średnim glutenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pawel885 napisał:

A jak tu się nie udzielać jak ludzie piszą czarno na białym pszenica po 690...700...710 netto a taki staś wyskakuje że dziś kupione 10 worków po 600 a będzie jeszcze taniej i tak pier**li 365 dni w roku 

Dokładnie tak

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

W młynie widocznie gościu miał zapotrzebowanie skoro zaplacil tyle. A moim zdaniem cena normalna w porównaniu do tego co się na polu działo do tej pory 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

ale gdzie ten młyn bo domyślam się że nie na stołówce w przedszkolu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Zacznie się na dobre jak w ruch pójdą kombajny. Po pierwszych próbach w jęczmieniu chyba zauważyli co się święci i nagle zaczęli szukać starej pszenicy, a wcześniej teksty typu będzie taniała, przecież spadł deszcz, itp. W niemczech plony jeszcze gorszcze. Gdy dzwoniłem do typka to najpierw zapytał jak z wyrównaniem. Ciekawe dlaczego. U nas we wiosce, gdzie opadów było dosyć dużo pszenice po burakach nie rokują na więcej niż 5 ton. Sam poślad. Buraki nie dość, że nieopłacalne, to jeszcze wyciągają masę wody. Jeden z największych rolników w okolicy twierdzi, że jak w tym roku będzie 6 ton to max. A nierzadko wyciągał 12 ton.

I pierniczcie giełdy, trzymajcie towar. Gierki spekulantów i skupów będą na nic jak zobaczą ile towaru będzie po zbiorach. Ale trzeba przyznać, w tym roku do końca nas próbowali wyczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To 1000 zł w grudniu będzie?B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio25w    42

1000zl raczej wątpię ale 800 to prawie pewne w moim regionie bo dużo ferm drobiu jest .

Edytowano przez pio25w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276

Dla wszystkich lepiej by było, gdyby cena pszenicy nie przekroczyła 800zł, bo inaczej ruszy spirala wzrostu cen środków do produkcji, cena ziemi, dzierżaw itp. Za rok znowu cena może być 600, a reszta zostanie z podwyżkami.

 

za e-WGT:

Firma konsultingowa Strategie Grains obniżyła prognozę tegorocznych zbiorów pszenicy we Francji, o ponad 4 mln ton, do 33,2 mln ton. Jest to znacznie poniżej innych prognoz rynkowych i zdecydowanie poniżej 36,6 mln ton w ubiegłym roku.

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4128

W agropierdołach kazali szybko sprzedawać ,złodzieje pchają się do telewizji i liczą że polski chłop jest dalej durny !        

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Nie powiedzieli żeby sprzedawać tylko że jest dobra okazja na sprzedaż, bo są wysokie stawki na giełdzie. A to jest zasadnicza różnica, bo to taki chwyt z pogranicza psychologii, żeby w łagodnej formie dać do zrozumienia żeby sprzedać, nie narażając się na oczywistą krytykę. Każdy teraz przecież widzi że będzie drożej. Pisałem kiedyś, że trzeba cierpliwie czekać aż zaczną zbierać. Wszystko ruszy niebawem z kopyta, a galopem po żniwach. Jak się pomylę, już tu więcej nie będę się produkował. AgroTomkujawy mam nadzieję, że za miesiąc wycofasz swoje słowa. U nas pierdzieli z tydzień temu że tanieje, że więcej nie będą skupować, a teraz sami się dopytują czy jest jeszcze stara pszenica(ma wysokie wyrównanie). Co do środków do produkcjii Jahoo myślę, że możesz się mylić, bo jak ludzie pozbierają od 2-5 ton, to nie będą mieli za co ich kupić. A kredyty klęskowe nie będą przeznaczać na nawozy. A oni chcąc sprzedać nie będą mogli podnosić cen. Dlatego najlepiej teraz zamówić nawozy, nawet z oprocentowaniem, zboże przytrzymać choćby miesiąc i na pewno się nie straci. A teraz patrzcie: https://krolowasuperstarblog.wordpress.com/2018/07/02/prognoza-16-dniowa-niebawem-sie-ociepli-ale-deszczu-nie-widac/.

Deszczu ma nie być do pazdziernika. Kto jest w stanie niech trzyma. W kupie przecież siła, a ta kupa może ładnie osrać tych oszukańców w tym roku :D.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj