Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ukaszProcho    91
Napisano (edytowany)

Ja nie mam i się zastanawiam jak to będzie a paliwko się kończy. Musze zadzwonić do mojego dostawcy

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A czytaliście artykuł w TPR. Z niego wynika że` zwykły rolnik który wykorzystuje paliwo na własne cele rolnicze nie jest wymagane by rejestrował przewóz paliw- ten proceder dotyczy tylko przedsiębiorców także rolników którzy mają zarejestrowaną działalność usługową. Więc jeżeli nie musowo rejestrować przewozu paliw w UC to przywóz oleju napędowego do gosp. rolnego jest na starych zasadach czyli zbiornik teoretycznie nie jest wymagany, dlaczego teoretycznie bo jest to odrębna ustawa o magazynowaniu paliw i już spory czas istniejąca ale kto tego dawniej przestrzegał. I WSZYSTKO BYŁO OK.  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7998

czyli jak bedzie "po staremu" to niektorzy sie pospieszyli i kase zapakowali w zbiorniki, ktos sie cieszy bo zarobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Jest też druga strona medalu a to że sprzedający owe zbiorniki wiedzą o niewiedzy rolników i próbują na tym zarobić (NORMALKA  ;) )

A słowa  "po staremu" trzeba przyjąć że owe zbiorniki tak czy siak wedle przepisów są wymagane ale jak do tej pory żaden organ nie sprawdzał tego a tyczy się tu tych instytucji które najwięcej nawiedzają rolnika czyli ARiMR i weterynaria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    393

3,93zł/l żadnych problemów ze zbiornikami sami kończą dostawę tylko oświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Falko Oil 1000 litrów po 3,98

Czy falko wymaga dostawy  z  numerem przewozu czy rolników odpuszcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

wymaga rejestracji dostawy, ale do 500 litrów mają jakieś inne wymagania i cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Co do tego paliwa to jak teraz zamówię 100 litrów i gościu mi zarejestruje i powiedział ze wleje w zwykła beczkę 100 l (mauser) to będą mnie kontrolować czy mam zbiornik dwupłaszczowy czy taka kontrola zajmuje się arimr? Bo zamawiając 500 a 1000 litrów jest 10 gr różnicy. Bo nie rozumiem tego mandatu ze wkeke w zwykła beczkę 500 i przyjadą skontrolować nie mam zbiornika a np 1000 i tez nie mam zbiprnika. Dodam że jestem zwykłym rolnikiem. A może śmiało zamawiać 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    207
Napisano (edytowany)

Czy to jest 100l czy 500l czy 1tyś to powino być paliwo zgromadzone w zbiorniku dwupłaszczowym. W zwykły karnister to można tylko do 60 l wlać jak wieziesz z stacji np. do ciągnika jak brakuje.. Zbiornik posadowiony na nieprzepuszczającym twardym podłożu .

ON 600l -4,04

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Wczoraj zamówione 2000l po 4 zł brutto, mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    890

Potrzebuje namiary na sprawdzona firmę handlujaca paliwem z okolic kłodzka, Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Ząbkowic, Świdnicy. Firma z Ołdrzychowic i Polanicy odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Panowie co sie stanie jak kupiłem 1000l i nie mam zbiornika z atestem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nic się nie stanie. Po prostu masz zbiornik jak każdy inny i jak będą chcieli się Ciebie czepnąć na jakiejś chorej kontroli to mają czego.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Panowie potrzebuje namiary na dostawcę ropy w podlaskim który przywiezie i wleje w to co mam tzn w ciagniki i ewentualnie beczki ( bez pytan o zbiornik dwuplaszczowy ewentualnie jak wczesniej ktos pisal pod oswiadczenie ). Jestem z okoloc wysokiego mazowiecka. Z góry dzieki za jakies namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja zamawiam tylko od dwóch dostawców i problemu nie ma ale trochę daleko do Ciebie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Czyli żadnych oświadczeń i formularzy zwykly rolnik wypełniać nie musi? Wyjaśniło się to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Czy się wyjaśniło czy nie to problem zagadka bo co niektórzy dostawcy też kombinują, aby zastraszyć trochę właśnie przez takie oświadczenia albo aby sprzedać zbiornik.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Jezeli kupujesz ponizej 490l nic nie podpisujesz i wlewa ci w ci chcesz dopiero powyzej juz jest wymagany ten zbiornik i trzeba cos podpisywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja wlewam około 2tys.  w co chcę i problemu nie ma więc jak to jest to już nie wiem.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie, odkręcam tylko kurek na rurce do zbiornika i leją .


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Panowie te przepisy i ich interpretacją to wszystko delikatnie mówiąc jest popierdo... co hurtownia to inaczej mówią. Dodzwonilem sie dzisiaj do jednej to powiedzieli ze narazie jeszcze te przepisy na temat zbiorników dwuplaszczowych nie obowiazuja i wleja mi w co chcę. Wczesniej jak dzwoniłem do starej hurtowni gdzie współpracuje juz ładnych parę lat to pierwsze pytanie o zbiornik i oczywiscie jak nie mam to oni maga mi od reki sprzedać !! Normalnie paranoja. Widocznie czas zakonczyc współpracę i zaczac z nowa hurtownia działać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Panowie mi przywieźli ostatnio 4 tys i wypelnienie tego zgłoszenia zajeło mi dosłownie 5 min i masz po Problemie wpisujesz dwa kody z faktury i Enter i gotowe ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2297

Ja wlewam około 2tys.  w co chcę i problemu nie ma więc jak to jest to już nie wiem.

 

 

Wlewasz co chcesz i problemu nie ma a cena pewnie też jest ciekawa.

Jak narazie każdy kto przywiezie i wleje bez problemu ma wyższą cenę od tych co wymagają zbiornika dwupłaszczowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Kontynuacja tematu: 
       
      Wczoraj tankowana w Siedlcach po 5,01. Na stacjach w pobliżu Warszawy 5,08 do 5,20
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj