Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
xFarmeRx

Same Jaguar 100-Wymiana oleju

Polecane posty

xFarmeRx    0

W zeszłym roku kupilem SAME z 1984r chcę wymienić olej w pompie podnośnika i w pompie wałka (są oddzielne) ale nie wiem jaki olej zalać czy ktoś może mi pomóc
??

szczewko    31

Najlepiej do serwisu zadzwon i sie podpytaj jakie oleje sie tam leje. Jesli sa dwa obwody to w jednym moze byc hydrauliczny( do wywrotu i orbitrola) a w drugim obwodzie przekladniowy lub hydrauliczno-przekladniowy do skrzyni biegow. Tak czysto hipotetycznie bo nie wiem na pewno. Podejzewam ze Hipolu nie wolno nalac do skrzyni tylko jakis lepszy.

Wiadomość z agroFakt.pl

szczewko    31

Wg mnie WOM i skrzynia sa smarowane jednym olejem. Jaki to jest SAME?? Jaka skrzynia? Ma półbiegi??

xFarmeRx    0

Same jaguar 100 bez półbiegów jestem pewny ze do podnośnika jest oddzielny zbiornik ale nie do końca wiem jak jest z wałkiem(jest chyba załączany hydraulicznie bez sprzęgła) mam jeszcze pytanie gdzie jest umieszczona pompa podnośnika bo mam z nim problem podczas mrozu tak jakby zamarza i bez różnicy na zaczepiony ciężar podnosi bardzo wolno chciałbym zlikwidować te usterki ale nawet nie wiem od czego zacząc.

maciek1987    0

a czy nie masz czasem tak że olej jest ten sam wszędzie, wlew jest na deklu podnośnika i olej napełnia najpierw podnośnik a potem leci do skrzyni. a czy masz jakąś miarke od poziomu oleju w podnośniku? jeśli jako takiej nie ma to jest napewno tylko miarka poziomu w skrzzyni i olej jest pobierany ze skrzyni, ten sam wszędzie. do mojego same lasera z 1989r jest zalecenie żeby stosować olej o parametrach 10w30 do skrzyni.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować