Zaloguj się, aby obserwować  
xFarmeRx

Same Jaguar 100-Wymiana oleju

Polecane posty

xFarmeRx    0

W zeszłym roku kupilem SAME z 1984r chcę wymienić olej w pompie podnośnika i w pompie wałka (są oddzielne) ale nie wiem jaki olej zalać czy ktoś może mi pomóc
??

szczewko    32

Najlepiej do serwisu zadzwon i sie podpytaj jakie oleje sie tam leje. Jesli sa dwa obwody to w jednym moze byc hydrauliczny( do wywrotu i orbitrola) a w drugim obwodzie przekladniowy lub hydrauliczno-przekladniowy do skrzyni biegow. Tak czysto hipotetycznie bo nie wiem na pewno. Podejzewam ze Hipolu nie wolno nalac do skrzyni tylko jakis lepszy.

Wiadomość z agroFakt.pl

szczewko    32

Wg mnie WOM i skrzynia sa smarowane jednym olejem. Jaki to jest SAME?? Jaka skrzynia? Ma półbiegi??

xFarmeRx    0

Same jaguar 100 bez półbiegów jestem pewny ze do podnośnika jest oddzielny zbiornik ale nie do końca wiem jak jest z wałkiem(jest chyba załączany hydraulicznie bez sprzęgła) mam jeszcze pytanie gdzie jest umieszczona pompa podnośnika bo mam z nim problem podczas mrozu tak jakby zamarza i bez różnicy na zaczepiony ciężar podnosi bardzo wolno chciałbym zlikwidować te usterki ale nawet nie wiem od czego zacząc.

maciek1987    0

a czy nie masz czasem tak że olej jest ten sam wszędzie, wlew jest na deklu podnośnika i olej napełnia najpierw podnośnik a potem leci do skrzyni. a czy masz jakąś miarke od poziomu oleju w podnośniku? jeśli jako takiej nie ma to jest napewno tylko miarka poziomu w skrzzyni i olej jest pobierany ze skrzyni, ten sam wszędzie. do mojego same lasera z 1989r jest zalecenie żeby stosować olej o parametrach 10w30 do skrzyni.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Lesiu19911
      Witam.Po regeneracji rozdzielacza podnosnika i tloka, chce wymienic filtry oleju skrzyni biegow i olej i nie wiem jakie sa oznaczenia tych filtrow.
      W miejscu nr 1 sa 2 metalowe wklady siatkowe. To sa filtry od oleju tloczonego na podnosnik?
      W miejscu nr 2 byl puszkowy filtr skrecony. Od czego on jest?? Rozkrecilem go i w srodu byl krązek magnesowy i parenascie sztuk takich malych krązkow z siatka. W katalogu czesci nie moge znalesc tych czesci. 

• Przez Tomson402
      Witam ostatnio kupiłem we Francji Lamborghini 180 . Ciągnik kupiłem z wyciekiem między skrzynią a silnikiem . Ciągnik wjechał o własnych siłach . Ciągnik w Polsce juz nie zjechał sam bo olej sie wylał cały . Teraz moje pytanie gdzie sie wlewa olej do przekładni . Bo jeden jest wlew w zwolnicy z tyłu po lewej stronie na imbus z miarką . Ale w instrukcji pisze ze są dwa wlewy oleju i teraz moje pytanie gdzie jest drugi wlew oleju ? Jeszcze świeci mi błąd silnika 240 i skrzyni błąd 254 . I potrzebuje elektryka który by mi to zrobił kto mi polecicie ? I proszę o waszą opinie o tym sprzęcie . 
    • Przez szwagier84
      Sprzedam: https://www.olx.pl/oferta/claas-jaguar-685sl-CID757-IDvzWXY.html
    • Przez Piters182
      Witam. W jakich cenach od was skupują olej przepracowany ??
    • Przez michalnh
      Witam,
      Wiem, że temat był już poruszany ale nie znalazłem odpowiedniej sytuacji do mojego przypadku, mianowicie JD przed remontem skrzyni po rozgrzaniu rozłanczał jazde w przód paliła się kontrolka czerwona od ciśnienia oleju w skrzyni i czerwony wykrzyknik, rewers wskakiwał na N ponowne załanczanie raz przynosiło skutek raz nie, ciągnik raz jezdził na wysokich obrtotach raz nie. Do tyłu ciągnik jeździ normalnie na kazdym biegu, ale do przodu nie chce. Po remocie skrzyni dodam kompletnym remoncie sytuacja jest taka sama, równiez po rozgrzaniu dzieje się tak samo. Czy ktoś miał taki przypadek i może podpowiedziec co to ? Skrzynia, ciśnienia, oleje, filtry, kosze rewersu, tarczki są ok. Z góry dzięki na każdą odpowiedź.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.