Skocz do zawartości
pronarek

wiertarka stołowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wiertarka
pronarek    2

hej :)

Mam do was pytanie jaka wiertarke stołową kupic ???

Bede ją raczej zadko uzywał bo wiadomo ze znowu w gospodarstwie nie uzywa sie tego codzinnie ale czasami bez niej to tak jak byc bez reki :)

wsk1993    0

Ja bym ci poradził stare wiertarki WS-15 słyszałem że są niezawodne,ale dość stare,a ich cena wacha sie w granicy 800-2000zł.

<_< :) :) :) :) :) :) :)

oFsik    30

Napisz ile masz kasy i jakie chcesz wiercić dziury bo możemy tak pisać w nieskończoność <_<

pynczor    2

a co myslicie o wiertarkach stołowych z firmy FERM maja duzy asortyment sa wiertarki od 400 do 3 900zl wiec mozna by wybrac mam katalog to moge jakies dane podac <_< no chyba ze chcesz z mechanicznym posowem tez sa heh ale to nie do pracy dorywczej :)

dabros95    0

Ja ma wiertarkę słupową PK203 i bardzo sobie ją chwale ma stożek M3 elektryczny posów i pompkę chłodziwa i wszystko na niej robie . Znajomy ma taką do sprzedania chce chyba 4400zł

johny11901    0

ja mam już swoją z 6 lat . kupiona na runku za ok 400 zł . teraz tez takie są tylko że ich cena spadła . mozna nią wiercic do 16 mm. moze i jest chinska ale moim zdaniem niczego lepszego do gospodarstwa nie trzeba . nie wyobrażam sobie bez niej żadnej pracy i co najważniejsze pracuje bez zarzutu

Mariuszczs    23

Ja kupiłem frezarkę FP 800 za 1500 zł z głowicą szybkoobrotową. Założyłem silnik wolnoobrotowy i jest idealna teraz do wiercenia. Największe wiertło jakie uzywałem to 32 mm, ale pasek się ślizga więc zrobię na dwa paski, chociarz mi się nie spieszy bo najczęściej wiercę do 20 mm i wchodzi w stal jak w masło. Największa zaleta to stolik ruchomy. Nie trzeba ustawiać detalu razem z imadłem tylko się podjeżdza pod wiertło za pomoca korbek. Można na tej głowicy frezować małymi frezami, ale dokupiłem orginalną głowicę i można frezować już dużo więcej. Brak jej posuwu pionowego automatycznego takiego jak w wiertarkach słupowych ( z posówem ) ale to nie ten przedział cenowy.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4d713961b88865ff.html

konteno    1073

do dobrej wiertarki można dokupić stojak i powinno wystarczyć.

Edytowano przez konteno

gelo707    20

Zwykła wiertarka w stojaku to nadaje sie do wiercenia mało precyzyjnego do niezbyt dużych wierteł. W wiertarce ws15 i pochodnych,ważne jest sprawdzenie, czy uchwyt wiertarski nie ma wyczuwalnego luzu promieniowego, przy maks wysunięciu wrzeciona, stan samego uchwytu czy nie jest wyrobiony i czy szczęki się równo schodzą, stan połączenia koło pasowe -wałek, czy bezproblemowo można zmienić zakres prędkości na kołach pasowych, zmienianie wysokości kadłuba wiertarki powinno być bez zacięć i w miarę lekko. Po zablokowaniu podnoszenia wiertarka nie powinna "chodzić" na boki. No i silnik. Oznaczenia WS10 WS13 WS15 to Wiertarka Stołowa a liczby oznaczają jak dobrze pamiętam maks średnicę wiertła jakiego można użyć w danej wiertarce. Teoretycznie:)

• Like 1

michal1993    350

No teraz to chociaż wiem co sprawdzać. A znacie jakąś alternatywę dla WS-15, chodzi o to aby miała stożek MK 3...

gelo707    20

Są drogie bo to dobre i wytrzymałe maszyny, a teraz można powiedzieć że z ryżu robią nie z metalu. Kiedyś pracowałem przy produkcji WS10

d2tomas    0

Nie powiercisz takim dużym wiertłem, po pierwsze za mała moc wiertarki,po drugie za duże obroty. Jak założysz przejscie ze stożka 2 na 3 i wiertło to mało miejsca Ci zostanie na detal.

michal1993    350

To nie dobrze, bo najbardziej zależy mi na wiertle 25mm, czyli trzeba jakąś większą wiertarkę więc i większy wydatek... W takim razie wstrzymam się z kupnem wiertarki.

tomek73    189

Na 2 możesz i 30, nawet 40 mm wiercić. Tylko kupujesz wiertło i przetaczasz je na 2. Ja mam tak przetoczone z 4 na 3 z 5 wierteł. Teraz 50mm przetaczam.

tomek73    189

Najwyżej stanie. I 30 mm da rady, tylko żeby były najwolniejsze obroty.

Moja słupowa nie raz stanęła przy 25mm. Jak się nie mylę przy 155 obr/min, Zawsze jak kończy wiercić to trzeba bardzo uważać.

ukasz    58

michal1993 mam ws-15 i największe wiertło jakim wiercę na niej to właśnie 25. Z tym że mam zmniejszone obroty (jakieś 200) Idzie ładnie ale problemem jest to iż przy tak dużym wiertle niemożna nic wysokiego wiercić. Jeżeli wiercisz w blachach powiedzmy do 15mm grubości dużo lepszym rozwiązaniem od wiertła będzie koronka z hss Sam używam takich Makity i sa naprawdę bardzo wydajne

Tomasz78    337

Nie wiem jak ws 15 ale ja w swojej mam na osi takie wycięcie tam wkładam śrubokręt lub coś podobnego ,dociskam na dół i wychodzi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      panowie mam problem jestem w trakcie robieni warsztatu...hehe takie małe porzadki nowe blaty szafki itp zastanawima sie nad nowa spawarka co sadzicie o tych MIGOmatach ?? mam ktos z was taka ?? jakie sa ceny jakis firmy polecacie ipt
    • Przez XTRO
      Witam.
      Jaką polecacie pompę do zasysania RSMu z baniek 1000l ? 
      Pompa musi być samozasysająca i jak najtańsza 
    • Przez Belaruss820
      Witam. Mam problem z wałkiem przekaźnika mocy. Cofnął się tak że nie da rady go zdjąć z walka rozrzutnika. Ten zatrzask się wysunął i wałek poszedł za kanał. Jakiś prosty sposób jest na to aby go zdjąć?
    • Przez ROLNIK7
      Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem prostownika z możliwością rozruchu, o takiej mocy abym mógł zapalić na nim każdy ciągnik o każdej porze roku! Jeśli ktoś wie jaki byłby najodpowiedniejszy( ile amperowy) i z jakiej firmy oraz z jakimi wiąże się to kosztami, byłbym bardzo wdzięczny! Liczę na wasze porady!
    • Przez witek
      witam mam takie pytanko własie stoje prze zakupem myjki...jak polecacie na allegro jest tego pełna cena tez sa rózna teraz mam KARCHER o mocy 150bar i sie zastanawim czy szukac czegos podobnego czy czegos wiekszego lub jeszce z jakies innej firmy ??