daniello7745

Blokada prędkości w skuterze.

Polecane posty

pawelJD    17

Czytam te Wasze posty i każdy ma troche racji ale ciągle szukacie dziury w całym ^_^ . Moje zdanie na odblokowywanie motorowerów jest takie:

jeśli chemy odblokować 4-sówa (chińskiego) dajmy sobie odrazu spokój(w 50cm3) :) . Natomiast lepiej sprawa wygląda z 2-sówami.

1. i podstawowa rzecz to zapłon. Pierwszą próba jest zmiana modułu na "odblokoway", zmieni on nam pseudo "blokowanie" się obrotów powyżej około 6 tyś(w zalezności od skutera).

2. Warto zobaczyć czy w wydechu nie ma jakiś rurek "wbitych w rurkę w rurkę" i usunąć katalizator.

3. Zajżeć do wariatora i jego rolek, czesto sa wytarte i nie spełniają swojego zadania; zbyt wyciągnięty i ztarty pasek też warto wymienić. Największym hitem w moich okolicach jest ztoczenie tulejki wariatora. poprawia to osiągi o jakeś +10-15 km/h(oczywiście jesli tarcze nie stykają się ze sobą w położeniu neutlanym).

 

To chyba na tyle. Powiem tak; posiadam motorower Aprilia rs50. Jest tylko odblokowany i posiada wycięty katalizator. Predkośc max to 110(przy teraz założonych zębatkach), ale może udało by sie poprawić te osiągi. Gaźnik standard, B) lecz miałem założony o wiekszej średnicy,duzo palił, lecz tarcze sprzęgła zerwałem :);) założyłem standart i jest ok. To co piszecie o dyszach w gaźniku to lepiej nie kombinować.....najwyzej z iglicą. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja mam (chińczykam Zippa Vapora) Ściągnąłem tylko blokadę z gaźnika (mała śrubka wkręcana w dekielek) Skuter pod wiatr 70, z wiatrem licznik zamyka czyli całe 80. Raz jechałem 90 ale to z wielkiej góry B) :) A tej tulejki z wariatora nie mogę ściągnąć bo nie mogę trybu odkręcić ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

mój kolega też ma Zipp-a Vapor-a w rankingu szkolnym jest zaraz za Simsonem sr50

ale on tylko kabelek wyciągnął oraz rurkę z filtra i leci mu 80

 

ja mam też chińczyka kingway coliber jest zablokowany jak jest dobrze rozgrzany to nawet 60 poleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

U mnie po wyciągnięciu rurki z filtra skuter nie chce jechać, jest mułowaty i tylko do 30 dochodzi. A tego kabelka nie mogę znaleźć ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0
Czytam te Wasze posty i każdy ma troche racji ale ciągle szukacie dziury w całym ^_^ . Moje zdanie na odblokowywanie motorowerów jest takie:

jeśli chemy odblokować 4-sówa (chińskiego) dajmy sobie odrazu spokój(w 50cm3) :) . Natomiast lepiej sprawa wygląda z 2-sówami.

1. i podstawowa rzecz to zapłon. Pierwszą próba jest zmiana modułu na "odblokoway", zmieni on nam pseudo "blokowanie" się obrotów powyżej około 6 tyś(w zalezności od skutera).

2. Warto zobaczyć czy w wydechu nie ma jakiś rurek "wbitych w rurkę w rurkę" i usunąć katalizator.

3. Zajżeć do wariatora i jego rolek, czesto sa wytarte i nie spełniają swojego zadania; zbyt wyciągnięty i ztarty pasek też warto wymienić. Największym hitem w moich okolicach jest ztoczenie tulejki wariatora. poprawia to osiągi o jakeś +10-15 km/h(oczywiście jesli tarcze nie stykają się ze sobą w położeniu neutlanym).

 

To chyba na tyle. Powiem tak; posiadam motorower Aprilia rs50. Jest tylko odblokowany i posiada wycięty katalizator. Predkośc max to 110(przy teraz założonych zębatkach), ale może udało by sie poprawić te osiągi. Gaźnik standard, :) lecz miałem założony o wiekszej średnicy,duzo palił, lecz tarcze sprzęgła zerwałem :);) założyłem standart i jest ok. To co piszecie o dyszach w gaźniku to lepiej nie kombinować.....najwyzej z iglicą. Pozdrawiam :)

 

 

 

Kolego dysza i iglica to to samo :)

A jeśli chodzi o blokady w 2-suwach, to jest tego całkiem sporo, W moim TGB były na:

1 i najważniejsza blokada na wariatorze( taka mosiężna tulejka) Gdy ją zdjąłem leciał mi ok 15km/h więcej i iał lepsze przyśpieszenie.

2 na tłumiku, takie kolanko ( tzw. zawirowywacz spalin) gdy je odciąłem skuterek zyskał jakieś 5km/h więcej i polepszyła się zrywnośc.

3 w rurce doprowadzającej powietrze do filtra była taka zwężka co prawda dużo to nie dało na seryjnym wydechu, lecz na sportowym z gazu idzie mi na koło:)

4 na module u mnie nie ma, ale w niektórych jest

5 w niektórych chińczykach jest też blokada w gaźniku, po prostu blokuje manetę

 

Myślę że to by było na tyle. Pzdr. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Elo jak sciagnac blokade tłumika w Zipie Qantumie?? Jest tam taka wypusta w tłumiku i od niej idzie rurka do jakiegos bafziewia małego aluminiowego pudełeczka ;) Co to jest i jak sciagnac ta blokade??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

ja mam od niedawna skuter meiduo mdv6 4 sów i pytam gdzie mogą byc jeszcze blokady które sam moge zdjąc bez większych przeróbek , napewno blokady nie mam w gazniku i w filtrze a mam końcówke tlumika zakrecaną w dol a to prawda ze jak sie wywierci dzióre w tlumiku na tym kolanku to leci szybciej >?


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

ursus3502PL wywiercenie dziury ci malo da a bedzie ci strasznie glosno i dziko chodzil

 

aaa i jesli ktos ma 4suwa to nie radze odblokowywac bo to wiele nie da moze jakies 5-10km/h a z chinola to najlepiej wcale blokad nie sciagac bo maga sie tylko zaczac problemy

 

a tak wogole to wam sie dziwie ze wy kupujecie te badziewia chinskie za ta cene to ja sobie kupilem aprillie sr50 i bez zadnych przerobek na sciagnietych blokadach idzie mi w granicach 85-90km/h rolki tylko wymienialem na nowe no i co roku plyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

to jest juz mój drugi chinol i wszystko jest w porządku , pierwszego mialem 2 suwa mialem go przez 6 lat i nigdy nie bylo problemu z paleniem i zadnym innym , ale fakt olej zmieniany byl obowiązkowo a filtr powietrza czyszczony co miesiąc , teraz kupilem 4 suwa tylko w rozmiarach xxl sprawuje sie dobrze spokojnie idzie 70 km/h jestem bardzo zadowolony i od zakupu nie bylo z nim zadnego problemu a tobie jak aprilla sie sprawuje ? ile daleś za te nowe rolki ?


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrkus13    18

Ja posiadam yamahe neos i jak narazie z wszystkimi wygrywam.Zmieniłem dysze w gaźniku z 50 na 75,filtr stożkowy,miałem tłumik sportowy ale sprzedałem i mam teraz inny ale odblokowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONVERSE    0

Sam posiadam skuter 4T kingway coliber. Mi facet z serwisu mówił, że nie ma żadnych blokad w skuterze :huh: mówił mi jedynie, że zmienia się dysze na większą. Osobiście "na blokadach" cisnąłem colibrem ok 65 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj