Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

mixolss    19

Tak jak kolega wyżej piszę, W tym roku kupią wszysko bo susza dała się we znaki plantatorom, Sami zrywamy wszysko co się nada nawet na 4 klasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
5 godzin temu, Hektar napisał:

Czyli wolniej temperaturę zwiększać? Np dłużej na 40, 45, 50?

tak, i więcej przedmuchów też możesz robić ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zwiekszac temperature o 0.5-1C  co 1-2h, nie robic przeskokow z 40 na 45 bo to jest najgorsze za duzo wilgoci tyton wypusza na raz co z tym idzie gnicie tytoniu na gornym rzedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixolss    19

Panowie pierwszy raz będę oglawial tytoń, czy jeśli po scieciu kwiatu opryskam Antakiem po wierzchu to nie zostawię śladów na liściach, czy jednak lepiej poświęcić więcej czasu i pochodzić i pozalewac z butelki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo93    6
3 godziny temu, mixolss napisał:

Panowie pierwszy raz będę oglawial tytoń, czy jeśli po scieciu kwiatu opryskam Antakiem po wierzchu to nie zostawię śladów na liściach, czy jednak lepiej poświęcić więcej czasu i pochodzić i pozalewac z butelki?

Śladów nie będzie. Tylko trzeba pamiętać aby nie pryskać w pełnym słońcu, najlepiej w godzinach późnego popołudnia. Butelkami to można się bawić na małej powierzchni.

Jeżeli masz przystosowany opryskiwacz ( wysokość podnoszenia lancy oraz odpowiednia długość lancy) to lepiej zastosować oprysk i mieć z głowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hakerek117    2

Pytanie z innej beczki: Czy ktoś sieje poplony po tytoniu/przed tytoniem? Jeśli tak to jakie i jakie są tego efekty? Rozważam gorczycę lub owies.

Edytowano przez hakerek117
Edycja treści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11

Poplon może być Gorczyca,  gryka żyto. Tniesz badyle rozsiewacz do nawozu i jazda,  zostawisz to do późnej jesieni i robisz orke zimową,  tak robią niektórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
L5Krothy    0

U mnie siejemy żyto kosem po badylach, odrazu gryzarka i pięknie rośnie poplon. A późną jesienią orka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRtobacco    2

Mam suszarnie grecką jest taki problem że tytoń suszy się w niej na pomarańczowy kolor od żółcenia bierze go na pomarańcz ten sam tytoń z pola w innych kontenerach wychodzi na żółto wie ktoś co może być przyczyną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

U nas jest problem z 'kiszka'.Suszarnia Muller 48 szpil na kosze i podloga w suszarni nie w koszu , jesli ma to znaczenie.
Suszymy tak jak zawsze 
wstawiamy ,temperatura okolo 35 na poczatek ,33-32 wilgotnosc ustawiona zalezy czy padalo i czy zaladowany tyton w miare suchy
wszystko robimy tak samo jak w innych suszarniach (muller 120 szpil 2 poziomy i 96 3 poziomy) z tym ze w kiszce przy okolo 50 stopniach na piecu
wskakuje wilgotnosc 40-41 i przez dlugi czas sterownik otwiera klapy i ciezko suszyc tak blaszke.Przy poprzedniej suszarce 'oszukalem' i nastawilem mu 42 (na wilgotnosciowym)
i jakos dosuszylo to i bylo ok. Opalamy drewnem. U was tez tak jest? dodam tylko ze jest tak od poczatku nawet w tym okresie kiedy sucho bylo i tyle tej wody wklad nie mial w sobie.Wszystko sterowane jest automatem
Jutro zdajemy pierwszy raz w Lukowej to dam znac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
Dnia 10.08.2019 o 08:21, Grzegorz197 napisał:

Zdawał juz z Was ktoś tyton, jak idzie w tym roku?

Lukowa Tabacco bardzo przyzwoicie dzisiaj wziela( chociaz na tasmie obok zgrzyt lekki byl). Kwestia tylko ze ladnie wyszedl a dwa ze w spodakach nie ma co szukac ale kilka belek `jedynki`´ tez bylo.

Jesli beda tak nadal brac to tylko zdawac bo wyzsze partie tego co zostalo zebrane bardzo ladnie wyszly.

ogolnie z 4,3 ha na dzisiaj 4 x 120 szpil wysuszone 4 x 96 szpil wysuszone i 4 kiszki( jedna wlasnie sie konczy).

zostalo jeszcze do zebrania jakies 6-7 suszarni(minimum) jesli pogoda pozwoli.

PS.bym zapomnial jeszcze 3 suszarki nawleczone zerwane jakies 2 ha w nie po 3 liscie

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

z dzisiejszej faktury 

1X- 13,60

1C- 14,30

2X-12,6

3X-10,60

3AX-8,60

4X-6,60

5X-3,5

W jednym z ostatnich ich SMS do klas 1-3 dodaja 10 groszy 'premii'. Lepsza taka wg mnie niz to co w lezajsku w poprzednim roku bylo jak nie wozili im tytoniu.srednio wyszlo dzisiaj 10 zl za kilo z groszami za wszystko

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRtobacco    2
Dnia 11.08.2019 o 19:47, Elektro2015 napisał:

Klapy na piecu otwiera komputer czy ręcznie otwierasz?

ręcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ADAŚKOPOL    1

Jak kupują po gradzie ? . Wie ktoś. Pozdrawiam

 

 

Edytowano przez ADAŚKOPOL
zmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

W jednej z wspomnianych firm slabo, byl wczoraj plantator z okolic chyba zamoscia (po blachach wnioskuje) z tytoniem na szpilach i nie dostal wiecej jak 6 zl za kilo. nie zagladalem co tam w kartonach bylo ale mowil te z 2.5 ha zostaly prawie same badyle w polu tak zbilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj