Skocz do zawartości
kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kubota
hubertuss    492

E tam smoki zaraz wam napiszą, że nie umiecie jeździć. Bo przecież dealer i reklama wyraźnie mówią, że ten ciągnik mało pali. A wy coś wymyślacie, że dużo he he.

Łożyska może i japońskie. Ale tam pewnie też są tańsze i droższe. A kubota wyprodukowana w Japonii musi pokonać długą drogę do europy/polski po drodze wzbogacając swoją wartość o koszty transportu, cła, marże. A dodatkowo tutaj musi dostatecznie tanio kosztować by pomimo wielu mankamentów konkurować z nowocześniejszymi lepiej wykonanymi i z lepszymi osiągami ciągnikami europejskimi. Popatrzcie jakie tam są plastiki, jakie wyciszenie, jakie rozwiązania techniczne. Więc i materiały są tańsze. by ciągnik był tani. Ta taniość nie bierze się z tego, że ktoś wam prezent robi i do interesu dokłada.

PS ostatnio w jednym z filmów niby testów 135 gx usłyszałem, że z tyłu jest wszystko delikatne bo w Japonii surowców mało. I muszą delikatne a dobre robić normalnie śmiech.

Edytowano przez hubertuss

wino36    4

Zoaczymy za 10lat co werte kuboty są.

Edytowano przez wino36
  • Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

czareczek85    34

Co niektórzy z was niedługo będo pisać że wlał 1/2 zbiornika paliwa a jak wrócił po dniu orki to był zbiornik pełen... przeliczcie sobie spalanie które jest podane w g/kwh przez ilość kw jakim dysponuje wasza maszyna. Matematyki nie da się oszukać.

pp1208    427

ja u siebie na początku zmierzyłem kilka razy czy komputer dobrze pokazuje, wychodzi ze pokazuje mniej o około 0,5 litra. czyli teraz jak pokazuje 5 litrów to dodaje poł i wychodzi 5,5 i teraz sie sprawdza dobrze. Na początku było lane do pełna i po robocie dolewane teraz jzu patrze na komputer i dodaje poł ittra. 

roart    1

jak myślicie wziąć  kubotę m6060 czy case farmall c65  obydwa 115 netto

pp1208    427

najlepiej wziać oba na testy i wtedy bedzie wiadomo który lepszy. Aaa przepraszam, Case nie daje na testy :D

pioter03    26

jak myślicie wziąć  kubotę m6060 czy case farmall c65  obydwa 115 netto

Jeśli cena taka sama to weź pod uwagę wyposażenie i weź tego który ci więcej oferuje w tej cenie.

romano82    4

Z rok temu w TR opisywana była Kubota (dziewięćdziesiąt kilka KM) przez jakiegoś gospodarza. Bardzo ją chwalił za zwrotność, małe zużycie paliwa i bezawaryjność. Wg. Mnie Japończycy nie robią takiego szmelcu jak np. Chińczycy czy Koreańczycy.

wikorol    3

Trudno radzić komuś jaki ciągnik kupić jak się nie zna do jakiego gospodarstwa go potrzebuje. Ja półtora roku temu kupiłem Kubotę 6040 i jak do dziś jestem z niej zadowolony do dziś nie miałem żadnej awarii (w mojej okolicy jest 7 Kubot niektóre mają  po 6-7 lat i też nie mieli żadnych awarii z wyjątkiem jednej w której był przeciek na skrzyni ale po paru miesiącach ustał bez naprawy) spalanie jest zadowalające. Jest bardzo zwinna i świetnie się sprawuje z ładowaczem czołowym, plusem jest duży udźwig ładowacza (Quick 26) 1,5 tony na minimalnych obrotach. Co do mocy to nawet poradziła sobie z gruberem Lemken o szerokości 2,52m z zamontowanym siewnikiem poplonów.

A co do rad jaki kupić to musisz zadecydować sam pytając o opinię znajomych i sąsiadów u których takie ciągniki się znajdują.

pp1208    427

zetor proxima lu case farmal

ja to zetora bym odrazu odrzucił i  tylko zastanawiał sie nad Casem a kubotą :) 

hubertuss    492

Sprzedaż kuboty od początku 2015 roku spadła o 13 %. Już nawet desperackie reklamy i nie ustająca promocja nie pomaga. A pro po reklamy ta na af jest jedną z głupszych i ten kto ja wymyślił raczej w głowę powinien się uderzyć. Przecież jak najadę nie chcący na nią kursorem i reklama się rozwinie to i tak nie kupie tego ciągnika. Tym bardziej jak będzie mi to bębniło co chwila.

pp1208    427
hubertuss

nie tylko sprzedaz kuboty spadła w tym roku, także to nie wina marki tylko poprostu niema kupujących :)

hubertuss    492

Sprzedaż jd wzrosła. Jak dobrze pamiętam o 17 % ursus też do góry. Kubota po prostu zajęła jakieś tam kilka procent rynku i skończyły się kilkudziesięcio procentowe wzrosty. Co pisałem już rok czy dwa temu.

dominik1989    4

Witam. Mam pytanie do użytkowników kuboty 6040, 7040 w grudniu zakupiłem model 7040 od początku podnośnik nie reagował w ogóle na ruchy dźwignią regulacji siłowej, dzwoniłem do serwisanta twierdzi, że wszystko jest w porządku tylko nie działa bez obciążenia. Zbliża się pierwszy przegląd po 50 godzinach, dziś zapiąłem widły do bel wiozłem sianokiszonkę i również brak jakiejkolwiek reakcji na ruchy dźwigni siłowej nie zależnie od położenia dźwigni regulacji pozycyjnej. Pytam Was przed owym przeglądem, by ewentualnie dopytać co i jak. Pozdrawiam

Edytowano przez dominik1989

pp1208    427

u mnie było podobnie, tez to zgłaszałem bo myślałem ze to nei działa,a le tak ma byc. Zapiełem pług, pojecahałem na pole, opuściłem i gdy regulujesz tą dzwignią od pozycji siłowej to pług wchodzi głebiej lub wychodzi na wierzch. A skąd serwis do ciebie przyjezdzał ? bo do mnie tez ten mechanik co przyjechał to wyglądałem na praktykanta i stwarzał pozory na takiego :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez raf73
      Prosze opinie urzytkownikuw tego modelu
    • Przez czareczek85
      Użytkownicy Kubot ja do tej pory jeździłem na oryginalnych olejach najpierw od Repsola potem od Valvoline, teraz szukam zamiennika w rozsądnej cenie co polecicie?
    • Przez damian19321
      Witam, otóż pracuje na Kubocie m110gx-II i podczas zmieniania biegów, biegi strasznie mocno szarpią że ciągnik prawie że skacze ;/ , co jest bardzo uciążliwe i nie przyjemnie, czy to jest wina tej serii i to we wszystkich tak szarpie czy to jest wina mojego modelu i tylko mi tak szarpie jak głupi. czy będzie konieczność wezwania serwisu ? Ciągnik jak narazie pracuje z kosiarką bijakową do poboczy samasz 160 i oprócz kosiarki nic innego nie jest czepiane do ciągnika.
      Czy to moja wina że nie poprawnie zmieniam  biegi ?
    • Przez Pietrekxd111
      Witam Zastanawiam sie na kupnem ciągnika marki Kubota seri m7 i chciał bym sie o nim cos dowiedzieć jak chodzi tip
    • Przez kewin123
      Jestem zainteresowany ciagnikiem kubota M100GX , i powiem szczerze ze troche martwi mnie to co podaja w danych technicznych tzn ze moment obrotowy ciagnika o mocy106 km wynosi tylko 346Nm .Dla porównania nh t5  110 o mocy 107 km ma 468Nm a jd 5r  o mocy100km -437Nm . To wydaje sie bardzo duża róznica ciekawe jak to przedkłada sie  na  prace, uciąg itp?mile widziana każda opinia