kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

manius59    0

Szczerze to felgi są do bani o ile w m6040 nie mam zastrzeżeń to w m108 mam bicia przy większej prędkości. Podobno mają mi je zabrać i sprawdzić jak będą złe to wymienią. Słyszałem też plotki ze produkują felgi do samolotów, ale to są tylko brednie...

 

W mojej m7040 felgi z przodu również mają bicie (widać gołym okiem!), zgłośiłem reklamację. Przyjechał serwis, zrobił pomiar bicia na miejscu (bicie wzdłużne 6mm prawe i 7mm lewe oraz poprzeczne po 5mm ), wysłali reklamację do Pronaru i co? Okazało się ,że felgi z Pronaru mają tolerancję 10-12mm więc wszystko mieści się w normie. Życzę powodzenia i daj znać jak wyszedł pomiar u Ciebie ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manius59    0

Na szczęście tylko denerwujący objaw. W pracy w polu nieodczuwalny, ale podczas transportu przy większych prędkościach pomimo tego ,że to przód to minimalnie kołysze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil96    37

Ja zakupiłem Kubote M 7040 w tym roku :)

Jak ktoś chce coś wiedzieć to pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciagniki kubota sa produkowane od nie dawna, wiec niema sie co dziwic ze maja jakies usterki czy niedomagania.Firma w miare postepu bedzie prubowala naprawiac swoje niedociagniecia ale czy ze skotkiem to sie okaze za kilka lat.Natomiast felgi krzywe czy z mikro dziurkami to ze w kubocie takie zjawisko wystapilo to mnie nie dziwi ale ze w john deere to chyba przesada.Nie posiadam kuboty i go nie zachwalam .Znajomy kupil nowego johna o mocy 160km i dlugo sie nim nie nacieszyl bo wypchal uszczelke pod glowica .Przyjechal serwis przywiozl na podmianke kubote a johna zabral.Po naprawie traktor zasial kilka chektaruw i wyplul uszczelki z pod pompo wtryskow. W tym czasie pola obrabial kubota i co najlepszego ze niemial awari choc to ciagnik o z nizszej polki.Teraz stoi kubota na podworku u niego wiec znow cos sie stalo z johnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jd ma pompowtryski? Od kiedy? Jeśli wywaliło drugi raz uszczelkę to widać, że jakaś wada jest głowicy lub bloku. Serwis się do końca nie przyłożył. Fakt faktem, że jak na jd to jest wtopa. Dziwne jest też to ze kubote dali. Jd chyba nie za bardzo pozwala na sprzedaż swojej marki z innymi ciągnikami u jednego dealera.

Co do wad widze ile osób tyle wersji. Jedni piszą, że kubota produkuje dużo sprzętu np ciągników. Ma więc doświadczenie, wiedzę, jakość. Inni piszą, że sa niedoróbki, usterki bo się dopiero uczą.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Była taki firma co handlowała i JD i Kubotą. W tej chwili tego nie robią - pytałem się przedstawiciela dlaczego. A on na to że za mało sprzedawali i mało na serwisei zarabiali.

 

"Dziwne jest też to ze kubote dali. Jd chyba nie za bardzo pozwala na sprzedaż swojej marki z innymi ciągnikami u jednego dealera."

 

A dlaczego nie pozwalają - czyżby bali się konkurencji pomarańczowej marki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Chcą sprzedać więcej swoich i tyle w temacie, gra toczy się o zyski. Znajomy powiedział że podobnie z Case mają, albo tylko nasz ciągnik albo wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wiele marek tego nie chce ciągników, samochodów itd. Prawo eurpoejskie na to pozwala. Ale korbanek musiał z claasa zrezygnować. Znam jednego z dealerów pytam dlaczego np nie macie maszyn agro maszu, które są tańsze od uni. Biedniejsi rolnicy by je kupili. On na to unia grup nie chce i tyle. Oczywiście dealer może wybrac kubotę. Ale pożegna się z jd. Rozumiem, że firma o której piszesz wybrała kubotę. Bo jd sie nie psuł a teraz liczą że serwis będzie więcej zarabiał. Tylko niech najpierw wyszkolą serwisantów bo nawet na af widać, braki w tym temacie. Szkoelnie serwisu to tez powód dla którego wiele marek nie chce towarzystwa innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Firma o której pisze wybrała JD. Bo więcej sprzedają, więcej zarobią na materiałach eksploatacyjnych i ewentualnie naprawach. Niestety widocznie pod tym względem Kubota im się nie sprawdziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Oczywista sprawa ze wybrali JD. Gama Kuboty kończy się tak na prawdę na modelu m110x bo jedynie do tej mocy te ciągniki przy innych markach wypadają dobrze. Nie mówię że 135 jest zła ale JD bije ja ogumieniem i gabarytami a wiadomo że przy tej mocy na tuzie byle czego się nie ciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Prawda jest taka, że te mniejsze ciągniki mają konkurencyjną cenę na tle takiego jd czy mf a. Model 135 gx za 260 tys netto to żadna gratka cenowa. fakt ma skrzynię z 8 półbiegami w automacie. Ale też wiele wad które ja przyćmiewają. I są ważniejsze dla użytkownika niż owa skrzynia. Jak np mała masa i gabaryty, wyposażenie. Przy tej kubocie taki jd 6m czy 6 r to ciągniki z innego świata. Jeśli chodzi o wyposażenie gabaryty masę itd.

Kubota 135 gs z amo osią za 281 tys netto. Ktoś podał na af cenę za 6125 r w bardzo bogatym wyposazeniu w tym równiez amo oś 288 tys netto. Jak myślicie ilu wybierze kubote? 135 gs aby się sprzedał powinien kosztowac góra 220 tys w full wypasie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

kolego hubertuss

na dzień dzisiejszy kubota 135 gx z amortyzowaną osia kosztuje cennikowo 240 netto, i jeszcze chyba idzie coś od tego utargować, ciągnik wg ulotki waży 5434 kg, także nie wiem czy jest aż taki lekki

 

110 gx kosztuje katalogowo 200 netto

Edytowano przez zonk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Katalogowo: JD 6115R Silnik: moc maks z IPM 140KM (ECE 97/68EC), moment obrotowy 538Nm przy 1600obr/min, waga ciągnika 5455kg ; Kubota 135GX silnik: 140KM (ECE 97/68EC), moment obrotowy 566Nm przy 1200obr/min, waga ciągnika 5434kg... ceny jak wyżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek8540    9

Prawda jest taka, że te mniejsze ciągniki mają konkurencyjną cenę na tle takiego jd czy mf a. Model 135 gx za 260 tys netto to żadna gratka cenowa. fakt ma skrzynię z 8 półbiegami w automacie. Ale też wiele wad które ja przyćmiewają. I są ważniejsze dla użytkownika niż owa skrzynia. Jak np mała masa i gabaryty, wyposażenie. Przy tej kubocie taki jd 6m czy 6 r to ciągniki z innego świata. Jeśli chodzi o wyposażenie gabaryty masę itd.

Kubota 135 gs z amo osią za 281 tys netto. Ktoś podał na af cenę za 6125 r w bardzo bogatym wyposazeniu w tym równiez amo oś 288 tys netto. Jak myślicie ilu wybierze kubote? 135 gs aby się sprzedał powinien kosztowac góra 220 tys w full wypasie.

"Prawda jest taka, że te mniejsze ciągniki mają konkurencyjną cenę na tle takiego jd czy mf" - opamiętaj się, to nie w twoim stylu, toż to brzmi jak komplement.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek8540    9

Katalogowo: JD 6115R Silnik: moc maks z IPM 140KM (ECE 97/68EC), moment obrotowy 538Nm przy 1600obr/min, waga ciągnika 5455kg ; Kubota 135GX silnik: 140KM (ECE 97/68EC), moment obrotowy 566Nm przy 1200obr/min, waga ciągnika 5434kg... ceny jak wyżej...

to nie do końca tak, Kubota waży tyle w wyposażeniu standardowym a te zawiera obciążniki więc to chyba jest masa razem z obciążnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Prawda jest taka, że te mniejsze ciągniki mają konkurencyjną cenę na tle takiego jd czy mf a. Model 135 gx za 260 tys netto to żadna gratka cenowa. fakt ma skrzynię z 8 półbiegami w automacie. Ale też wiele wad które ja przyćmiewają. I są ważniejsze dla użytkownika niż owa skrzynia. Jak np mała masa i gabaryty, wyposażenie. Przy tej kubocie taki jd 6m czy 6 r to ciągniki z innego świata. Jeśli chodzi o wyposażenie gabaryty masę itd.

Kubota 135 gs z amo osią za 281 tys netto. Ktoś podał na af cenę za 6125 r w bardzo bogatym wyposazeniu w tym równiez amo oś 288 tys netto. Jak myślicie ilu wybierze kubote? 135 gs aby się sprzedał powinien kosztowac góra 220 tys w full wypasie.

Czepiam się i będę się czepiał bo nie ma czegoś takiego jak " skrzynia z 8 półbiegami w automacie" - w przypadku Kuboty jest to "8 biegów przełączanych pod obciążeniem".Czekam na kolejne "kwiatki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze niema pompowtryskow ma wtryskiwacze spod ktorych wyplul uszczelki.Rozmawialem z wlascicielem i to on mi tak powiedzal ze po pierwszej naprawie zasial kilka hektaruw i zrobil sie jeden chuk i bylo po robocie .A to ze felgi krzywe sie zdazaja w jd widzalem na wlasne oczy gdysz pracuje w serwisie opon. Problem jednak jest i niema tu zadnego tlumaczenia ze to serwis jest winny, bo przeciez oni tego nieskladaja tylko naprawiaja .Fakt ze w niektorych serwisach pracuja ludzie nie przeszkoleni pod tym kierunkiem bez certyfikatu to tylko swiadczy zle ofirmie ciagnika ktory jest serwisowany bo powinna sie zainteresowac kto w niej pracuje. Takze z ta bezawaryjnoscia i jakoscia to juz nie jeden rolnik sie przejechal i po niektorych nie widac zachwytu zielonym.W moich rejonach taki szal na jd tak z 5lata temu byl teraz widac duzo nowych ciagnikow innych marek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie rozumiem tej nie zdrowej podniety ceny modeli zwłaszcza poniżej 100 Km sa cenowo konkurencyjne wzgledem cen jd czy mf a np. Wiec nie rozumiem skąd tak ekscytacja po prostu to napisałem. Klient co prawda mniej dostaje, ale dla osób z niejszym budżetem jest to jakas opcja. Dlatego te ciągniki jakoś tam się sprzedają w porównaniu do takiego modelu 135 gs czy nawet 110 gx, które furory na rynku nie robią.

Jeśli już podajecie dane to róbcie to dokładnie model jd 6125 r ma 585 Nm, fakt przy wyższych obrotach niz kubota.

@samex69 na tym forum bardzo dużo ludzi nazywa półbiegami biegi przełaczane pod obciążeniem i bardzo wielu wi o co chodzi. Jest też grupka, która próbuje jakoś zaistniec łapiąc innych za słówka. Napewno wczoraj urosłeś i poszedłeś dumny z siebie spać. Cieszę się razem z tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

A Ty Hubertuss jeśli czytasz to też czytaj dokładnie model JD 6125R jest o 10 KM mocniejszy więc i moment ma wyższy od modelu 6115R. Porównanie było modelu o tej samej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No ok ja pisałem o 6125r w porównaniu był faktycznie 6115r. Nawet jeszcze lepiej to wychodzi róznica cenowa 135 gx na tle 6115 r wychodzi jeszcze mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ale kosztuje 220 ze sztywną i 240 z amortyzowaną ośką, więc widze że prawie skłonny byś był ją kupić w tych pieniądzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

O klamkę pytałem w Belimie w Łapach powiedzieli że coś koło 200 zł. ale żeby 450 to kosztowało to jednak gruba przesada.Czy ten plastik jest lipny to nie wiem ale oglądając tą klamkę pobieżnie powiem tylko tyle że powinni ją trochę przekonstruować i wzmocnić dolne mocowanie.Co do drzwi to nie ma jak ubezpieczenie. Ja mam auto-casco i czuję się trochę spokojniejszy wyjeżdżając w pole.Kolega wybił tylną szybę kamieniem z rozrzutnika - kosztowała 1800 zł.- zapłaciło PZU.

 

Klamka i szyba właśnie w belimie kupiona, dla sąsiada też powiedzieli że 200 a co do czego to 450 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeśli musiał bym wybrać z tych dwóch tj 135 gx i 6115r wybrał bym oczywiście jd. Nawet jeśli trzea było by dołożyć troszkę. Ja tam w 135 gx nic ciekawego nie widzę. Ale za 200 tys netto nawet bez ośki pewnie więcej osób by ją wybrało a tak szału nie ma. Gdyby kosztowała 260 netto to pewnie nikt by tego nie kupił.

Belima to autoryzowany dealer i serwis kuboty? Jeśli tak podają ceny to pogratulować uczciwości lub kompetencji. U korbanka moge sprawdzić sobie cenę każdej części co do grosza, zamówić ją nie ruszając się z domu. I mieć pewność, że część będzie do 48 h i w cenie w jakiej zamówiłem.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj