Zaloguj się, aby obserwować  
adam232

Rabewerk

Polecane posty

adam232    0

Witam. Mam problem z pługiem.jest to obrotowy rabewerk 3+1.niestety obraca tylko do połowy. Dalej nie idzie. Wydaje mi się, że czegoś przy nim brakuje (jakiś zawór). Węże od siłownika są podpinane prosto do ciągnika. Na zdjęciach w internecie widziałem, że węże od siłownika idą najpierw do jakiejś kostki, a dopiero potem do ciągnika. Ta kostka jest widoczna na zdjęciu. Co to jest za kostka, gdzie coś takiego można kupić. Przeszukałem ogłoszenia ale nikt czegoś takiego nie ma.

 

Po kropce robimy spacje i zdanie zaczynamy z wielkiej litery

post-11500-1228822830_thumb.jpg

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja mam inną ramę ale u mnie jest taka regulacja środka ciężkości jak jest źle ustawiony to nie obraca się. Tutaj jest regulacja szerokości?Tobie nie może przeskoczyć tego martwego punktu?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin385    1

No raczej jak tej kostki nie masz to pługa nie obrucisz, chyba że na wysokich obrotach ciągnika i jak pług dojdzie do połowy (musiał byś go rozbujać żeby troszkę się na drugą przekręcił) to w tedy szybko wajchę od chydrauliki zewnętrznej przstawić w przeciwną stronę rzeby tłok się wysunoł. A gdybyś miał tą kostkę to tylko byś wajchę trzymał w jedym położeniu, a tej kostki to najlepiej poszukać gdzieś w sklepach oferujących części do rabe-werk albo w sklepach zajmującą się chydrauliką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak obracasz to najpierw dźwignie trzymasz w jedno stronę a jak dojdzie do połowy obrotu przestawiasz w drugą stronę i się obryci do końca. Ta kostka to jest automatyczna zmiana kierunku tłoczenia oleju. Wtedy trzymając dźwignie w jedno stronę siłownik się schowa a potem wysunie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin385    1
Tylko jak ta kostka się nazywa fachowo. O co konkretnie pytać w sklepie

 

Fachowo jak się nazywa to ja ci nie powiem, najlepiej to pytaj się o to kostkę co znajduje się przy siłowniku od obrotu pługa i oni już tam powinni wiedzieć o co ci chodzi. A najlepiej by było gdybyś gdzieś do katalogu z częściami zajżał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid464    24

Tematy połączone

 

witam gdzie i czy w ogóle takie coś dostane jest to taka przekładka(zapadka) przy obrocie pługa

post-43561-0-28843000-1377620792_thumb.jpg

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mentol54    0

tak normalnie dostaniesz coś takiego ale to koszt ok 150zl wiem bo sam kupywłem :/ mam pytanie gdzie mogę dostać siłownik do zmiany szerokości orki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

podepnę się do tematu bo potrzebuje części do pługa rabewerk star avant. Potrzebuje klinów do zmiany szerokości orki. Pług ma szerokość orki 35cm na skibę a chciałbym poszerzyć go do 40 albo nawet 45cm. czy ktoś w was bawił się ze zmianą szerokości w tych pługach. z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

NIe wiedziałem gdzie napisać, więc podpinam się pod ten temat.

 

Mam na oku Rabewerka coś jak ten ze zdjęcia. 3x35 obrotowe. Zmiana szerokości roboczej (co uważam za duuuży plus na moich ziemiach) śrubą, rama to profil kwadraratowy, oś obrotu na łożyskach prawdopodobnie stożkowych, wydaje mi się, że to lepsze rozwiązanie jak tuleje. Oglądałem inne marki na tulejach to każdy już miał luzy a ten nie ma. Elementy robocze jak nowe. Wizualnie można pomalować już go. Ma jeden feler, podobno na kamieniu delikatnie puściła rama jak łączy się ten główny profil z obrotnicą od spodu jest spaw i dane solidne wzmocnienia, także tu już nie puści. Siłownik nie porysowany. Jak to jest z tym obrotem na 1 wąż np przy c-360? Jak zdejme 1 korpus to będe nim orał c-360 bo jest lekki ten pług a za 2-3 lata będzie jak znalazł do jakichś 80km 4x4. Cena 4,500zł po negocjacjach z transportem. Przed zakupem oczywiście każe podpiąć do ciągnika i wyobracać go na wszystkie strony. Jakieś sugestie, podpowiedzi na co zwracać uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiek1524
      Witam wszystkich Od jakiegoś tyg mam problem z wagą wczesniej było dobrze i nie wiem dlaczego tak jest, otóż gdy ztaruje wage, załuduje wóz powiedzmy na 3000 kg zgaszę ciągnik i przy ponownym uruchomieniu gdy waga na chwilkę się wyłączy i włączy (jak magnetofon w samochodzie przy rozpalaniu) na wyświetlaczu pokazuje mi już z 1000 kg mniej albo z 800 albo ponad 1000 kg mniej... Co to może być za przyczyna? I jak to naprawić? Z góry dzieki za odpowiedź
    • Przez marcin13139
      Jaką ładowarkę przegubową wybrać  avant czy weidemann ?? chodzi o maszynę do 50 tyś PLN    avant byłby pewnie trochę nowszy czyli około roku produkcji 2008 a weidemann 2000 rok <sprawdzając ceny na allegro>.  Którą maszynę lepiej wybrać? chodzi o pracę przy usuwaniu obornika i przywożeniu kiszonki dla stado około 30 krów mlecznych. Chciałbym żeby to był zakup na kilka ładnych lat a nie na jeden sezon..
    • Przez keeway
      Witam robil  wycigarke ze stara 66 czy ta wyciagarka ze stara ma wejście na walek wom czy trzeba przerabiać
    • Przez MF6180Dynashift
      Witam. Potrzebuję specyfikacji, ustawień zab. NonStop, wymiary od dłuta do ramy itp. pługa RabeWerk Star Avant Xd IV. Ktoś coś posiada. 
    • Przez wilus
      Witam.
      Zastanawiam się nad zakupem 4 rzędowego siewnika pneumatycznego do marchwi pietruszki w związku z tym proszę o opinie na temat wyżej wymienionych marek
      głównie zależy mi na porównaniu precyzji wysiewu oraz na określeniu wschodów roślin oraz na wszelkich spostrzeżeniach  dotyczących siewników wyżej wymienionych marek.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj