lukasz11

Zetor 7211 czy Ursus 4512

Polecane posty

1rajdzik    15

wiem tyle ze Zetor poradzi sobie z 4*30 a Ursus raczej nie.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ja mam 7211 i jestem zadowolony czasem trzeba pogrzebać ale jak przy wszystkim a co do mocy to uwarzam ze bez porównania z 4512 przynajmniej z tymi sąsiadów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ja mam 4512 ale do orki nie uzywam...ale kosiarka transpor (przydał by sie 5 bieg) kabina jak na jedna osobe jest lux czego wiecej chciec zetor ma wieksza bo jest przystosowana dla dwóch osób...jedyne co mnie denerwuje w 4512 to cieniutenkie przewody od paliwa....wyglad tez jest OK ogólnie ja bym kupił 4512 ale i tak wyboru dokona kupujacy


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W Ursus'ach 45xx występowały problemy z odpalaniem w niskich temperaturach oraz fabryczne podnośnika. Mimo, że Ursus jest oszczędniejszy to z wałasnego doświadczenia poleciłbym Zetora 7211.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym wybrał Zetora wkońcu miałem ten sam dylemat in zdecydowałem się na Zetora i tera szukam odpowiedniego.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
W Ursus'ach 45xx występowały problemy z odpalaniem w niskich temperaturach oraz fabryczne podnośnika. Mimo, że Ursus jest oszczędniejszy to z wałasnego doświadczenia poleciłbym Zetora 7211.

 

Hmmm... co do podnośnika to masz racje, jest troch słaby, ale za to jest precyzyjny :rolleyes:. Jeśli chodzi o odpalanie w niskich temperaturach to nie zgadzam się z Twojąopinią. Mam 4514 i bezproblemowo odpalał mi jak było nawet -25 stopni. Dużo zależy od akumulatora też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Ursus 4512 u mnie chodzi jak przecinak, jest stosunkowo mocny, oraliśmy pługiem 3x30, ale gdy pożyczyliśmy 4x30 to tez dał rade, i to na oponach 13.6. Ma mniejszą kabine od Zetora, ale moim zdaniem sporo ciszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Ja sie z tym nie zgodze w Ursusie napewno nie jest ciszej niż w Zetorze . Kabinki w 7211 były bardzo ciche i komfortowe nawet jak na ówczesne czasy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Na moje to tez zalezy od tego jak kto mam uszczelniona kabine. A jesli chodzi o takie prace to zetor jest bardzo dobry. Nie zaprzeczam ze mało pali bo tak nie jest ale na to paliwo co on spali to ma napewno ma wiecej mocy od ciagników o porównywalnej mocy.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Mogę coś powiedzieć na temat kabin :rolleyes:. Nie będę tu wyróżniał Ursusa 4514 którego jestem posiadaczem. Tak naprawdę to Zetor 7211 ma trochę ciszej w kabinie niż Ursus 4514 bo miałem przyjemność jeżdzić obydwoma traktorami :blink:. Na pewno Zetoroska jednostka jest głośniejsza od silnika Perkinsa montowanego w Ursusie 4514, ale kabina Zetora ma najwidoczniej lepsze wygłuszenie :D. Chyba też kabina w Zetorze jest wyżej zawieszona niż w Ursusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie Zetory są sporo głośniejsze ale w kabinie jest sporo ciszej jak w Ursusie chociarz silniki Perkinasa są sporo cichsze i w Zetorze siedzi sie fajnie wysoko a w ursusie bardzo nisko jak w żadnym innym traktorze właśnie to mi sie w Ursusach nie podoba i to przełączanie na hydraulike zewnętrzna(kto to wymyślił) w zetorze jest jeszcze dobra skrzynia a w Ursusie to trochę spieprzyli przekładnie niedość że mało biegów to jeszcze dziwnie ułożone i nie ma wolnych prędkości a jeszcze synchronizacja 4i5 biegu. Ale za to Zetor pali sporo więcej lecz odwdzięcza się sporym uciągiem nieporównywalnym z Ursusem.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Do skrzyni biegów to już się przyzwyczaiłem, chociaż czasami brakuje mi biegu między 4 polową, a 1 szosową :P. Co do hydrauliki to naprawde lipnie jest rozwiązana... Na szczęście nie używam jej, bo mam inne ciągniki do tych zadań :D. A miejsce siedzące w kabinie to już kwestia gustu :rolleyes:, każdy lubi inaczej :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

No cóż innego jak nie Zetor???

Ma wygodniejszą kabinę , jest wydajnieszy, moze sie niektórym wydawac ze duzo pali ale ja tego juz nie odczuwam.... :P

 

 

 

------Z.E.T.O.R------ ponad życie :wacko: :P:P


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

No cóż innego jak nie Zetor???

Ma wygodniejszą kabinę , jest wydajnieszy, moze sie niektórym wydawac ze duzo pali ale ja tego juz nie odczuwam.... :P

 

 

 

------Z.E.T.O.R------ ponad życie :wacko: :P:P

PS: Skasujcie jeden post mój bo coś mi sie net przyciął i niechcący wyszły dwa...się sklonowały..heh


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

Ja jedak wybrał bym 4512...a jak juz miała byc to maszyna do orki, uprawy itp to moze bym poszukał 4514??


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Do skrzyni biegów to już się przyzwyczaiłem, chociaż czasami brakuje mi biegu między 4 polową, a 1 szosową :P. Co do hydrauliki to naprawde lipnie jest rozwiązana... Na szczęście nie używam jej, bo mam inne ciągniki do tych zadań :wacko:. A miejsce siedzące w kabinie to już kwestia gustu :P, każdy lubi inaczej :P.

też mi brakuje 5 :P do prasy albo sieczkarni by się przydała polowa a do transportu szosowa.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja mam Zetora 7211 i jestem z niego zadowolony kabina lux


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Dobrą rzeczą w tych zetorach jest synchro skrzynia którą do dziś ursus daje w opcji za dopłatą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj