Skocz do zawartości
lukasz11

Zetor 7211 czy Ursus 4512

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

coolman111    54

Zetor ma lepszą (czytaj większą) kabinę. Co do pługa to racja, że 4512 nie da rady w 4 korpusowym, ale dla jeśliby to był 4514 (akurat jestem szczęśliwym posiadaczem takiego :rolleyes:) to spokojnie idzie w ażurowym 4x35.

center    8

ja mam 7211 i jestem zadowolony czasem trzeba pogrzebać ale jak przy wszystkim a co do mocy to uwarzam ze bez porównania z 4512 przynajmniej z tymi sąsiadów..

witek    2

ja mam 4512 ale do orki nie uzywam...ale kosiarka transpor (przydał by sie 5 bieg) kabina jak na jedna osobe jest lux czego wiecej chciec zetor ma wieksza bo jest przystosowana dla dwóch osób...jedyne co mnie denerwuje w 4512 to cieniutenkie przewody od paliwa....wyglad tez jest OK ogólnie ja bym kupił 4512 ale i tak wyboru dokona kupujacy

kris14    259

W Ursus'ach 45xx występowały problemy z odpalaniem w niskich temperaturach oraz fabryczne podnośnika. Mimo, że Ursus jest oszczędniejszy to z wałasnego doświadczenia poleciłbym Zetora 7211.

coolman111    54
W Ursus'ach 45xx występowały problemy z odpalaniem w niskich temperaturach oraz fabryczne podnośnika. Mimo, że Ursus jest oszczędniejszy to z wałasnego doświadczenia poleciłbym Zetora 7211.

Hmmm... co do podnośnika to masz racje, jest troch słaby, ale za to jest precyzyjny :rolleyes:. Jeśli chodzi o odpalanie w niskich temperaturach to nie zgadzam się z Twojąopinią. Mam 4514 i bezproblemowo odpalał mi jak było nawet -25 stopni. Dużo zależy od akumulatora też...

Piotrus89    3

Ursus 4512 u mnie chodzi jak przecinak, jest stosunkowo mocny, oraliśmy pługiem 3x30, ale gdy pożyczyliśmy 4x30 to tez dał rade, i to na oponach 13.6. Ma mniejszą kabine od Zetora, ale moim zdaniem sporo ciszej.

wojtek3222    2

Ja sie z tym nie zgodze w Ursusie napewno nie jest ciszej niż w Zetorze . Kabinki w 7211 były bardzo ciche i komfortowe nawet jak na ówczesne czasy .

Miki7211    5

Na moje to tez zalezy od tego jak kto mam uszczelniona kabine. A jesli chodzi o takie prace to zetor jest bardzo dobry. Nie zaprzeczam ze mało pali bo tak nie jest ale na to paliwo co on spali to ma napewno ma wiecej mocy od ciagników o porównywalnej mocy.

coolman111    54

Mogę coś powiedzieć na temat kabin :rolleyes:. Nie będę tu wyróżniał Ursusa 4514 którego jestem posiadaczem. Tak naprawdę to Zetor 7211 ma trochę ciszej w kabinie niż Ursus 4514 bo miałem przyjemność jeżdzić obydwoma traktorami :blink:. Na pewno Zetoroska jednostka jest głośniejsza od silnika Perkinsa montowanego w Ursusie 4514, ale kabina Zetora ma najwidoczniej lepsze wygłuszenie :D. Chyba też kabina w Zetorze jest wyżej zawieszona niż w Ursusie.

Zgodze sie Zetory są sporo głośniejsze ale w kabinie jest sporo ciszej jak w Ursusie chociarz silniki Perkinasa są sporo cichsze i w Zetorze siedzi sie fajnie wysoko a w ursusie bardzo nisko jak w żadnym innym traktorze właśnie to mi sie w Ursusach nie podoba i to przełączanie na hydraulike zewnętrzna(kto to wymyślił) w zetorze jest jeszcze dobra skrzynia a w Ursusie to trochę spieprzyli przekładnie niedość że mało biegów to jeszcze dziwnie ułożone i nie ma wolnych prędkości a jeszcze synchronizacja 4i5 biegu. Ale za to Zetor pali sporo więcej lecz odwdzięcza się sporym uciągiem nieporównywalnym z Ursusem.

coolman111    54

Do skrzyni biegów to już się przyzwyczaiłem, chociaż czasami brakuje mi biegu między 4 polową, a 1 szosową :P. Co do hydrauliki to naprawde lipnie jest rozwiązana... Na szczęście nie używam jej, bo mam inne ciągniki do tych zadań :D. A miejsce siedzące w kabinie to już kwestia gustu :rolleyes:, każdy lubi inaczej :(.

Zetor5340    1

No cóż innego jak nie Zetor???

Ma wygodniejszą kabinę , jest wydajnieszy, moze sie niektórym wydawac ze duzo pali ale ja tego juz nie odczuwam.... :P

------Z.E.T.O.R------ ponad życie :wacko: :P:P

Zetor5340    1

No cóż innego jak nie Zetor???

Ma wygodniejszą kabinę , jest wydajnieszy, moze sie niektórym wydawac ze duzo pali ale ja tego juz nie odczuwam.... :P

------Z.E.T.O.R------ ponad życie :wacko: :P:P

PS: Skasujcie jeden post mój bo coś mi sie net przyciął i niechcący wyszły dwa...się sklonowały..heh

witek    2

Ja jedak wybrał bym 4512...a jak juz miała byc to maszyna do orki, uprawy itp to moze bym poszukał 4514??

andrzej2110    529
Do skrzyni biegów to już się przyzwyczaiłem, chociaż czasami brakuje mi biegu między 4 polową, a 1 szosową :P. Co do hydrauliki to naprawde lipnie jest rozwiązana... Na szczęście nie używam jej, bo mam inne ciągniki do tych zadań :wacko:. A miejsce siedzące w kabinie to już kwestia gustu :P, każdy lubi inaczej :P.

też mi brakuje 5 :P do prasy albo sieczkarni by się przydała polowa a do transportu szosowa.

zts    1

Dobrą rzeczą w tych zetorach jest synchro skrzynia którą do dziś ursus daje w opcji za dopłatą :/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się