kissmy...

ubezpieczenie OC

Polecane posty

kissmy...    67

mam do Was dwa pytania dotyczące ubezpieczeń OC

 

jaką składkę płacicie zakładowi ubezpieczeń (od hektara) w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC rolników z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego? czy składkę należy opłacać również za nieużytki, lasy itp (dzierżawię niestety dużo nieużytków, a ustawa nie wskazuje odpowiedzi na moje pytanie)?

 

który z zakładów ubezpieczeń wydaje zaświadczenie o bezszkodowym okresie podlegania ubezpieczeniu OC bez wskazania rodzaju pojazdu? ubezpieczam pojazdy od 9 lat (jednak nigdy nie był to pojazd samochodowy) i zastanawiam się czy można w jakiś sposób przenieść zniżkę np z przyczepy na samochód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

na drugie nie przenoszą zniżek na pojazdy tylko ty masz swoje "wypracowane" zniżki wg tego ile lat płacileś OC pojazdu ,ale niedawno weszło nowa ustawa i każdy do iluś tam lat 24 +/- 1 są ograniczane zniżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzięki za odpowiedź, jednak nie do końca ją rozumiem; nie podlega wątpliwości, iż zniżka nie jest przypisana do konkretnego pojazdu lecz do jej właściciela, wskaż mi proszę tę ustawę, o której wspominasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Przeniesc mozesz. Moim zdaniem jest najlepsza SAMOPOMOC CHLOPSKA. Ale to musisz z nimi rozmawiac co i jak.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

nie czekaj pokręciłem z tymi ograniczeniami bo sa takie kombinacje że bierze się np ojca na współwłaściciela i biorą jego do OC na pierwszego i wtedy leca jego zniżki ale weszło takie coś że 24+/-1 latek ma ograniczenia i te zniszki ojca się zmniejszają (ale tylko w tym przypadku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Jezeli wlasciciel bierze na wspolwlasciciela (mlodego do 25lat) to np ze znizki 65% obnizaja na 40%. a jezeli bierzesz na siebie OC to placisz cos kolo 120% ubezpieczenia.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

w tym roku miałem pożar zboża odszkodowanie miało być brane z oc ciągnika sąsiada gdyż pożar wybuchł na sąsiada polu a sprawcą był ciągnik pzu mnie troche nie przyjemnie potraktowało moja szkode pzu przeciągało w czasie po 2,5 miesiącach przyznano mi decyzje w sprawie mojej szkody i tu jest problem odszkodowanie mi przyznano o wartości zboża jakie miało wmomencie pisania decyzji czyli 2,5 miesiąca po wystąpieniu szkody cena pszenicy od żniw do dzisiaj spadła o połowe i odszkodowanie mam dużo nizsze ,,pisałem odwołanie rezultat negatywny napisali że odwołują sie do paragrafu że odszkodowanie wypłacają w momenicie realizacji odszkodowania ,,może mi ktoś doradzi co mam w tej sytuacji robić pzu mnie oszukało gdyż odszkodowanie powinno być wypłacone po 2 tygodniach od wystąpienia szkody,,,,,,,,,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A jaki podali powód przedłużenia się wypłacenia odszkodowania?? Bo zawsze jakiś maja(wyssany z palca)

To normalne że ubezpieczyciele przeciagaja sprawe aby cos ugrac na sprawie.

Oby ci sie udało wyegzekwowac od nich wyrównanie ale jak zwykle bywa to ze wzgledu na to że to duża firma to nie opłaca sie z nimi sadować a innaczej to ciężko ich zmusic do zapłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

najpierw miało być wypłacone odszkodowanie z oc gospodarstwa sąsiada po 4 tygodniach przysłali pismo że odszkodowanie przysługuje z oc ciagnika w tym momencie dokumentacja została przesłana do innego biura przy okazji moje akta gdzieś im się zgubiły i po nastepnych 4 tygodniach i ciagłym wydzwanianiu przysłali mi decyzje a ceny zbuż w tym momencie gwałtownie spadły im to było na ręke pzu specjalnie przeciągało moją sprawe ,,,teraz jedynie pozostaje mi sąd ,,,i co najgorsze po wystąpieniu szkody wogule nie przyjechał likwidator kazali mi samemu sporządzać protokuł i zdjęcia szkody ,,,ale pieniądze za składki polisy to umią brać w terminie ale jak juz wystąpi szkoda to mają rolnika w du...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To jest to człowiek im pieniadze jak pies w zębach przynosi na czas, a jak oni do płacenia to sie wymiguja szukajac jakis kruczków prawnych albo graja na czas, albo wmawiaja że sie czegos tam nie dopełniło. Sa równi i równiejsi. :)

Zdobadz dokładny przepis jak to jest z terminem w jakim maja dac decyzje o przyznaniu odszkodowania, oraz wypłacenia pieniedzy od mometu zaistnienia szkody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ktoś moze wie jak to jest jak mam opłacona składke OC rolnka i sąsiadka sie przybuzyła że niby jej truskawki przypaliłem to taką szkode powinno pokryc to ubezpieczenie?Miał ktoś podobne przypadki?Ja mam zgłaszać to do ubezpieczyciela czy poszkodowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

bardzo ciekawe zagadnienie, proponuję zadzwonić na infolinię do swojego zakładu ubezpieczeń i podzielić się z nami informacją (proszę jednak pamiętać o szkoleniu, ateście na opryskiwacz i warunkach atmosferycznych w trakcie feralnego zabiegu - te czynniki mogą mieć kluczowe znaczenie w kwestii odpowiedzialności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Otóz pisze oswiadczenie że pryskałem i mógł wiatr znieść na sąsidnią plantacje i wyrażam zgode na dochodzenie roszczeń z mej polisy i tyle.Poszkodowany zgłasza do mego ubezpieczyciela a ten szacuje szkode i wypłaca odszkodowanie.Podobnie jest jak np. pies ugryzie kogos na posesji lub radiowóz wjedzie na podwórko i krowa wlezie na dach :) lub podczas przeganiania bydła uszkodzi sie komuś samochód albo nieodśnieżymy posesji i ktoś złamie noge itp.Aha i podstawowy warunek-trzeba być trzezwym w momencie powstawania szkody :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Farmermf a masz jakiś limk do druku albo formularza po ja mam podobną sprawę i potrzebuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja dwa zdania że wykonywałem zabiegi chemiczne i nawożenie i na skutek podmuchów wiatru mogłem uszkodzic pobliską uprawe na sąsiedniej działce i w związku z tym wyrażam zgode na pokrycie szkody z mej polisy o nr takim i takim i kogo upoważniasz i wsio :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daweed    0

gdzie najlepiej ubezpieczyć budynki gospodarskie? Kogo polecacie? Jakie są przybliżone koszty takiego ubezpieczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Stare dobre PZU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Witam byłem dziś ubezpieczyć ciągniki jeden rok produkcji 78r a drugi 87r

i ciągnik z 87r bez problemu ubezpieczyłem a z 78r już nie bo jest za stary i w polisie musieli wpisać 80rok aby system go zaakceptował czy wrazie jakiegoś zdarzenia jest to zgodne z prawem ? w dowodzie rejestracyjnym jak byk pisze 78 a w polisie 80?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

zmień ubezpieczyciela.

Ubezpieczałem przyczepę sanok d 45 z 1967roku - zero problemów więc albo Twój ubezpieczyciel nie umie obsługiwać systemu w którym pracuje albo nie warto u niego ubezpieczać.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj