quzar

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych

Polecane posty

bayer    16

A może zaproponuje coś innego. Claas Arion 410. Ja za mojego 420 CIS z przednim Tuzem zapłaciłem 205 netto.Mój ma 115 KM a ten mniejszy ma 105 KM. Dodam jeszcze że jakościowo jest naprawdę bardzo dobrze wykonany, mocny ciągnik. Zwinny i silny. Jeździł umnie z 18 t skorupą, talerzował 2,5 tonową talerzówką i zaczapiłem mu 2-rzędowego Kempera. Naprawdę sprzęt warty polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Dzisiaj byłem w krasnystawie i powiem tak niektóre elementy są zabardzo przesunięte do tyłu w tym claasie 420 cis ale jest także wiele plusów jeden + to skrzynia naprawde jest to udane i jest jeszcze więcej plusów problem w tym , że słyszałem o psuciu się tych skrzyń dry.gif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

ja nic na ten temat nie słyszałem i również nic takiego się nie działo. Ale tak właściwie to nie widziałem jeszcze marki w której nic się nie psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zettorek    1

No słyszałem że Claas jest dobrą, ale i też drogą marką. No ale fakt ja też jeszcze się nie spotkałem z marką idealną, To jest tylko maszyna wszystko się może popsuć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

Dzisiaj byłem w krasnystawie i powiem tak niektóre elementy są zabardzo przesunięte do tyłu w tym claasie 420 cis ale jest także wiele plusów jeden + to skrzynia naprawde jest to udane i jest jeszcze więcej plusów problem w tym , że słyszałem o psuciu się tych skrzyń dry.gif.

Sporo w Roltexie mają tych Classów nastawiane, nie? Jesteś zainteresowany jakims czy tylko tak ogladales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMily    0

A ten CLAAS nie ma przypadkiem tak chwalonej skrzyni DYNA 4 z zakładów MF'a ?? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

To jest ta sama skrzynia, tylko że w Claasie można dodatkowo mieć ją w automacie.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zettorek    1

W automacie?? W MF fakt jest skrzynia bez sprzęgła ale biegi normalnie przełączasz ręką 16/16 jest. A mówicie że w Claas-ie same się biegi przerzucają, tak jak w skrzyniach samochodowych?? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ta funkcja nazywa się Quardactiv i kosztuje około 2500 zł, działa to tak, że w transporcie masz automatykę w pełnym zakresie przełożeń (16 biegów), a w polu masz automatykę w wybranym zakresie (4 biegi), parametry zmiany biegów, takie jak obroty itp. ustawiasz w cis.

Skrzynia i tylny most są takie same jak w MF, tylko w Claasie jakoś lepiej to wygląda.

Moim zdaniem jak ktoś chce kupić MF serii 5400 to powinien dobrze zastanowić się nad Arionem 400, bo jest dużo bardziej dopracowany a kosztuje prawie tyle samo. Wiem co piszę, bo właśnie jestem w trakcie zakupu (bardziej wyboru i porównywania jak na razie) takiego ciągnika.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Jak główny ciągnik to taki cięższy powinien być no i większy, bo ziemi trochę biedzie miał do obrobienia i ciekawe czy mu jej nie przybędzie. Ja tak jak wcześniej pisałem obejrzyj New Hollanda T6020 112km super maszynka 4 biegi pod obciążeniem ci się przydają w każdej pracy, kabinka amoryzowana i przednia oś i będziesz leciał 40km przez wieś, u mnie we wsi sa dwa tytlko ze drugi T6030 oba robią na około 46 ha jako główna maszynka

PS w cenie się spokojnie zmieścisz z dobrym wyposażeniem

Edytowano przez rolnikursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zettorek    1

@MichalR A u ciebie taki Claas na jakim areale by robił??

@rolnikursus No właśnie i znów wracamy do NH bo na początku myślałem o NH, ale zaczeli odradzać, bo coś tam się sypie itd.

Moim zdaniem to, to jest dobra maszyna;) ale ja mam limit tylko do 110KM a więc pasował by mi T5070. ale też wyposażenie nie zbyt zachwycające <_<

Edytowano przez Zettorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytusT1    0

a 5070 ma 113km

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Około 100 - 110 KM, tyle, że nie byłby głównym ciągnikiem. Przez kurs Euro niektóre marki o których myśleliśmy są teraz strasznie niekorzystne. Obecnie najciekawiej wygląda oferta na Ariona 420CIS, ale zobaczymy, trochę brakuje w nim amortyzacji kabiny lub osi.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Mi się taeż tak zdawało bo niby dlaczego są takie tanie i jest ich tak bardzo dużo. Dopuki nim sie nie przejechałem to nie zmieniałem zdania. A jak będziesz miał 2 czy 3 km więcej to chyba nic się nie stanie. Najlepiej jak samemu obejrzysz każdego którego typujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zettorek    1

A jeśli chodzi o John Deera serie 5R to mógłby mi ktoś powiedzieć coś na temat tego ciągnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Ja trochę wiem. To tak John Deere 5100R ma 100 km mocy znaminowanej silnik 4,5 l z common rail, ma pełną ramę, rewers elektro hudrauliczny i ehr w standardzie, no i możesz mieć 4 biegi pod obciążeniem, udziwig 4,2 t tył, i ogólnie ciągniczek super (marzenie tylko 5080R) spalanie przy pługu 4x40 obrót 14-15 l/h w prasie 11l/h a w kultywatorze 13-14l/h ciągnik jet naprawdę godny polecenia i kupna heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Tyle, że taki 5100R za wiele w polu nie zdziała z dużymi maszynami przy swoich wymiarach i masie. Dla porówniania 5R bez obciążników waży 3700 kg i ma długość ok. 4 m, 6230, waży prawie tonę więcej i jest jakieś 30centymetrów dłuższy, oba te ciągniki przy Arionie serii 400 małe, bo ten waży 4900 kg bez obciążników i ma 4,4 m długości. Dane oczywiście są z prospektów i mogą trochę odbiegać od rzeczywistych, ale są wystarczająco miarodajne.

Wydajna praca 5r z agregatem uprawowo-siewnym czy ciężkim siewnikiem talerzowym do kukurydzy jest nie możliwa, tak samo jak orka w ciężkich warunkach glebowych.

Więc moim zdaniem do ciężkiej pracy w polu 5100r się nie nadaje, no chyba, że na bardzo mały areał.

Patrząc z drugiej strony to musisz zadać sobie pytanie co ten ciągnik ma u ciebie robić i w jakich warunkach.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

3700 to minimalna waga jaką mają ciągniki które wychodzą z fabryki. W polu dosyć dobrze chodzi a ciężki sprzęt to znaczy jaki ?? Ma ramę pełną i można go przecież obciążyć dosyć. Jako główny na pewno 6330 będzie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mój 5720 w ubogiej wersji na pusto waży 3900 więc taki 5100R w jakimś tam wypasie na ciut szerszych kołach i zatankowany to zapewne 4200-4300 będzie ważyć-do tego można dołożyć 700 kg z przodu i bodajże 300 na tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zettorek    1

@rolnikursus No trochę drogi, i aby 100 KM Deutz jest tańszy w porównaniu do mocy. Bo dokładam te 5 tys i mam Agrotrona 110KM i to dobrze wyposażonego i oczywiście przy cenie euro jaką oferuje Deutz czyli 4zł.

Ile KM miałby taki JD 6330??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj