kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

RolnikTivi    50

Mi przesuneli do 27. 03 list dostałem w końcówce lutego, a 11 marca miałe poprawki, więc nie koniecznie odrazu decyzja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek146    0

Poprawki i ja dostałem pod koniec lutego, a za tydzień pismo że odraczając do 25.03. także moze już teraz przyjdzie decyzja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Dużo ma rezygnować Ale czy to coś zmieni że będą pieniądze wcześniej jak dojdą im nowe wnioski w maju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momomo    0
19 godzin temu, Szu15000 napisał:

mam pytanie odnośnie planu nawozowego - złożyłem wniosek o wypłatę drugiej raty i pan z ARiMR przyczepił się że stosuje za małe dawki nawozów, lub nie stosuje w danym roku któregoś składnika, powiedziałem mu że nie było mnie stać w danym roku na takie ilości nawozów, a on wymyslil że muszę stosować tyle ile wyliczyli mi z planu nawozowego i go to nie interesuje. Mój doradca twierdzi że to nie prawda bo nigdzie nie jest napisane że musimy stosować tak skrupulatnie nawozów, tylko nie można przekraczać dawki. miał ktoś podobny kłopot?

Twoj doradca ma rację. To są dawki której ty nie możesz przekroczyć. 100 % jestem pewny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
22 godziny temu, matek89121 napisał:

Miłosz91

 cisza a konto oglądam z rana i wieczorem narazie cisza ponad 60 dni  teoretycznie maja 90 )

Życzę wam panowie żeby jutro była kasa ale jak by co to ja czekam prawie 6 miesięcy a ostatni to nawet bez przedłużenia... tak że ten.. zero odzewu i poprawek narazie żadnych wniosku o płatność.. tak dla zgrywy ziemia kupiona odsetki lecą a podejście agencji  nie napawa optymizmem. 

Dajcie znać jak kasa wpłynie.


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kros    8
23 godziny temu, kros napisał:

Czy mógłby ktoś dokładnie wytłumaczyć jak definiowana jest osoba przekazująca gospodarstwo, na podstawi której naliczane są punkty za wiek czy za przekazanie wszystkiego? Wystarczy, że jest właścicielem ziemi, którą przejmie młody rolnik czy jest także weryfikowana  pod kontem wcześniejszego prowadzenia gospodarstwa np: posiadanie nr. gospodarstwa, otrzymywania na siebie dopłat za posiadaną ziemie?

Ponawiam, może ma ktoś wiedze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Punkty naliczane są względem osoby, która składa wniosek o dopłaty (ma numer EP).


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
20 minut temu, matek89121 napisał:

czekasz na decyzje dopiero ?

wniosek o płatność złożyłem 28 września 2018 roku. Od tamtej pory odroczka wysłana 28 grudnia o 2 miesiące i dalej cisza. To się przestaje robić śmieszne.

 


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kros    8
20 minut temu, freetaxi napisał:

Punkty naliczane są względem osoby, która składa wniosek o dopłaty (ma numer EP).

Czyli rozumiem, że jak kupiłem od sąsiada jego wszystką ziemię, która była od dłuższego czasu w dzierżawie punkty za wiek mogą zostać mi naliczone  względem dzierżawcy tej ziemi?

Natomiast za przekazanie całości punkty mi nie przysługują jeśli dzierżawca ma jeszcze inne grunty, których mi nie przekazuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
10 minut temu, damian007 napisał:

Czytałem to właśnie a w tv jak to się nie chwalą jak płacą a tak jak mówisz odsetki rosną traktor muszę do końca czerwca wybrać tak że jak nie zapłacą to też kredyt żeby zaliczkowo to wybrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Oni poprosi nie mają pieniędzy dla nas i tyle. Nie chce być pesymistą ale niczym dobrym to nie pachnie.. wybory, piątki, pięćsetki, plusy, trzynastki.. swoich nie dają jak by co japończyki albo trump pożyczą znowu na następny budżet.

albo to ja głupi już jestem..

  • Like 1

trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Ponad 100mln na premię wydał na arimr ODR itp dostali od razu przelewy

Edytowano przez Milosz91
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

PKP buduje linię kolejową na moich działkach dziś zabrali paski zboża z warstwą ziemi a ja mam póki co papierek od tej całej delegatury że do ponownej wyceny oddali. Po jaki ch*** ja to siałem.. słoniny za grunt nie ma to i jeszcze nawozy i nasiona poszły się bujać. 

Nie widzę logicznego działania w tych poczynaniach albo wypocinach raczej.


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@kros punkty będą naliczone względem ostatatniego właściciela. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Witam dostałem odroczenie decyzji do 30.04. We wniosku zaznaczone że przekazujący gospodarstwo zostawia sobie 0,48ha (Niby do 0,5ha można by liczyło sie jako przekazanie całego gospodarstwa) we wniosku wpisana że te 0,48ha będzie wydzielone z działki A. A teraz się okazuje że przekazujący chce zostawić sobie dom, garaż i dojazd i zeby to wydzielić trzeba ugryźć z działki A, B, C. To teraz czekać za decyzją z agencji czy wysylac poprawkę? Sprostowanie czy jak to się nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2
Dnia 18.03.2019 o 22:11, Szu15000 napisał:

mam pytanie odnośnie planu nawozowego - złożyłem wniosek o wypłatę drugiej raty i pan z ARiMR przyczepił się że stosuje za małe dawki nawozów, lub nie stosuje w danym roku któregoś składnika, powiedziałem mu że nie było mnie stać w danym roku na takie ilości nawozów, a on wymyslil że muszę stosować tyle ile wyliczyli mi z planu nawozowego i go to nie interesuje. Mój doradca twierdzi że to nie prawda bo nigdzie nie jest napisane że musimy stosować tak skrupulatnie nawozów, tylko nie można przekraczać dawki. miał ktoś podobny kłopot?

A na jakiej zasadzie oni to sprawdzą ile faktycznie zastosowałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Pani w ODR mówiła cos ze do kontroli próbki ziemi biorą i masz tak nawozic że ziemia ma mieć wartości odpowiednie czyli nie możesz przedobrzyc ani za malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

a Ty widziałeś żeby ktoś azot  sprawdzał i żeby agencja pieniądze na próbki wydawała wątpię oni papieru pilnują  aby tam się zgadzało

jak mnie z rolno środowiskowego kilka lat temu rozliczali to interesował ich  tylko papier żeby dawek  z planu nawozowego nie przekroczyć przede wszystkim azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik181    11

Panowie mam pytanie . Od 3 tygodni mam złożony wniosek o wypłatę pierwszej raty premii , kasy narazie brak na kącie , ale chodzi o coś innego , czy mogę zmienić markę ciągnika i ładowacza czołowego na inną ,niż  dawałem ofertę handlową do wniosku ? Czy muszę im ten fakt zgłosić że chce zmienić na inną markę ciągnika ? 

I jeszcze jedno pytanie , czy mogę ten sprzet zakupić za własne fundusze ? A jak dostanę przelew to wtedy zostawić sobie te pieniądze wpłacone od nich ? Zależy mi na czasie żeby ciągnik jak najszybciej był 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Ja zmieniłem markę Ale przed decyzja.musisz zgłosić raczej.kupic możesz ze swoich też tak będę robił 

6 godzin temu, matek89121 napisał:

a Ty widziałeś żeby ktoś azot  sprawdzał i żeby agencja pieniądze na próbki wydawała wątpię oni papieru pilnują  aby tam się zgadzało

jak mnie z rolno środowiskowego kilka lat temu rozliczali to interesował ich  tylko papier żeby dawek  z planu nawozowego nie przekroczyć przede wszystkim azotu

Agencja nie wyda pieniędzy Ale Ty będziesz musiał nie chce Cię w błąd wprowadzać ale to słowa Pani z ODR 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj