kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

damian007    153

Dzwoniłem do Siedlec.. Czeski film Kierująca sprawą w zdziwieniu z kąt wiem że ona to ona. Czekać czekać czekać podobno priorytetem decyzje z 18 i spore zdziwienie jak powiedziałem że moja sprawa z 17. Mam pytanie do Was czy jeśli ostatniego dnia terminu który mieli nie wysłali przedłużki to coś to zmienia w mojej sprawie?? 


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

 zwiększyli dla tych z naboru 2019  sporo ludzi rezygnuje z 2018 żeby się później nie zdziwili jak zrobią jakieś wymagania które ciężko będzie spełnić  i niektórzy z tej łapczywości nie dostana nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48
Dnia 6.03.2019 o 21:58, Milosz91 napisał:

 

Ta nowelizacja nie weszła jeszcze w życiu na razie jest na etapie konsultacji więc może się zmienić w nie oczekiwany sposób a co do dołożenia to nie jestem przekonany że coś dołożą wszystko zależy jaki wpływ wywrą KRIR oraz jakie będą mieć parcie by się wyborca upodobac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel6840    47
9 godzin temu, RolnikTivi napisał:

Miałeś poprawki? Bo u mnie to 14 punktów do poprawy..., :/

miałem 3 poprawki na jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Bardziej nawet uproscili bo nie ma chętnych a też nie zablokują jakimiś wymaganiami bo ani tyle budżetu nie wykorzystają mnie będzie cieszył te 100tys ale fajnie by było biznesplan 160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

myślę że każdego by ucieszyły te 150 tys zamiast 100 ale w porównaniu np z 50 jak było na początku to jest zawsze coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Tylko te 50 wtedy było tyle warte co 100teraz Ale wtedy mogli łączyć z modernizacją i mogli używki kupic

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Decyzje już miałem wniosek o płatność złożyłem.moge teraz zanim mi zapłacą wpłacić zaliczkę za traktor wybrać go od producenta a potem jak dostanę premię zapłacić resztę?na 99.9% Wiem że można Ale chce się upewnić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momomo    0
3 godziny temu, Milosz91 napisał:

Decyzje już miałem wniosek o płatność złożyłem.moge teraz zanim mi zapłacą wpłacić zaliczkę za traktor wybrać go od producenta a potem jak dostanę premię zapłacić resztę?na 99.9% Wiem że można Ale chce się upewnić 

Po otrzymaniu decyzji możesz nawet ten sprzet juz kupic jak masz kwit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Panowie będę musiał po otrzymaniu decyzji mieć na siebie bydło i czy to może być w jednym budynku z bydlem taty czy najlepiej w oddzielnym? 

Edytowano przez RolnikTivi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2211    0

Do kiedy musza wydac decyzje? Bo dzis (woj. wielkopolskie) dzwonila pani i mam jeszcze poprawki. I pytanie ktore mnie zaskoczylo "dlaczego pan chce kupic agregat 3,6 m.  skoro pan juz ma 2 m.? Przeciez on jest hydraulicznie skladany". Dodam ze mam ciagnik URSUS 1614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol73    0
57 minut temu, RolnikTivi napisał:

Panowie będę musiał po otrzymaniu decyzji mieć na siebie bydło i czy to może być w jednym budynku z bydlem taty czy najlepiej w oddzielnym? 

Możesz mieć w jednym tylko musisz mieć oddzielone osobno zwierzęta i pasze Ale jeszcze zadzwoń i się dopytać do agencji i daj znać bo mi tak powiedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
27 minut temu, karol73 napisał:

Możesz mieć w jednym tylko musisz mieć oddzielone osobno zwierzęta i pasze Ale jeszcze zadzwoń i się dopytać do agencji i daj znać bo mi tak powiedzieli

Czyli muszę mieć budynek do paszy oddzielny niż tata? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momomo    0
15 godzin temu, RolnikTivi napisał:

Czyli muszę mieć budynek do paszy oddzielny niż tata? 

Bez przesady, sporządź umowę, że ojciec Ci udostępnia miejsce w oborze dla określonej liczby bydła. Analogicznie z paszą. Ważne, by była umowa i jakieś dowody zakupu paszy, a jak masz wszystko swojej produkcji to wyjaśnienia też najlepiej pisemnie jeżeli nie pochodzą z twoich działek. Najważniejszy jest papier. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Dzięki, a jeśli będę kupował cielaki od taty to byki pójdą na handel a jalowki będę mógł ponownie sprzedać tacie na reprodukcje stada? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Wczoraj byłem w Arimr w Poznaniu rozmawiałem z panią która zajmuje się naborem za zeszły rok... już prawie mają rozpatrzone wszystkie wnioski od dzisiaj zaczynają rozsylac decyzje także kto należy pod poznan niech się szykuje na odpowiedź... ja już wiem że decyzja jest pozytywna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

Ja też Wlkp mój wniosek czeka mam odroczenie do 30 04 a jak się dowiadywałem to jest masa takich co jeszcze koper nie otworzyli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Ja dostałem z zeszłym tyg że odraczaja  A we wtorek pani dzwoniła że mam jeszcze jakieś oświadczenie dowieźć po to tam byłem i to co się dowiedziałem wam napisałem... mówiła mi jaki jest wynik i że moja decyzje wysyła do mnie dzisiaj

A poza tym pismo nie mówi że dostaniesz odpowiedź 30.04 tylko że najpóźniej do tego dnia dostaniesz odpowiedź...

Edytowano przez Elvis1090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj