kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

damianzetor9540    2705

A to powiedz mi, to jednorazowy taki zasiew wystarczy czy przez ileś lat trzeba im to pokazywać? Niby bez różnicy bo co roku się kupuje wszystko kwalifikat ale tak bardziej z ciekawości pytam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

To Może inaczej. Ja składałem FV za qq jako potwierdzenie realizacji biznesplanu i nie odjeli ni 1 pkt. 

Nie wiem. Ale skoro kupujesz coś co roku to jest ok. Ale musi być  1 ha przynajmniej z tego co pamiętam.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

Czy jeśli ojciec miał zasiane buraki na działce którą przepisał mi przed wykopaniem buraków, muszę to wpisywać w księge przychodów jako że ja to sprzedałem czy w myśl zasady kto sieje ten sprząta mam nie wpisywać? Co do postępu biologicznego to mi pani w OR powiedziała przy składaniu wniosku że postęp biologiczny w moim wypadku to wymiana całego materiału kwalifikowanego na nowy, moge to robić stopniowo co roku, co rok jakiś inny gatunek roślin obsiewam kwalifikatem lub wszystko od razu. Ja w przyszłym roku sieje 100% kwalifikatu i potem już nie muszę wymieniać materiału. :)


Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer345    3

Witam. Mam pytanie czy mogę starać się o premię jeśli wartość ekonomiczna gospodarstwa wynosi 13200 tyś euro oraz  w punktacji bedę miał 12,25 pkt? Są jakieś szansę żebym dostał kasę? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9

Dziś dzwoniłem do OR poznań i powiedzieli że na 99% pieniądze będę miał na koncie przed świętami już :D

Przed chwilą, Farmer345 napisał:

Witam. Mam pytanie czy mogę starać się o premię jeśli wartość ekonomiczna gospodarstwa wynosi 13200 tyś euro oraz  w punktacji bedę miał 12,25 pkt? Są jakieś szansę żebym dostał kasę? 

 

na 95% dostnieesz wszystko zależy od ilości wniosków ile im wpłynie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Biorąc maszyny trzeba tak celować żeby wykorzystać akurat te 100 brutto czy jak koszt będzie większy to tą nadwyżkę mogę dołożyć z swoich? 

Jak będą liczone punkty, jeśli wezmę rozrzutnik za 80 tyś i do tego przyczepę za 50 tyś? Przyczepa wiadomo nie jest punktowana, rozrzutnik będzie stanowił w inwestycji 80% czy jak to liczyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    472
tu nie ma podziału na %. mozesz kupić za ile chcesz jeśli Cie stać. na środki trwałe (maszyny) musisz wydać min 70k. reszte mozesz na maszyny albo środki obrotowe (nawozy, pasza, paliwo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

W MR liczymy tylko do kwoty 100 tyś zł brutto udział. Pytanie brzmi czy np nie wezmą 50% ceny przyczepy i 50% rozrzutnika. Najlepiej wpisać w biznesplan i on sam Ci policzy ile będziesz miał punktów za ochronę w środowisko. Tak na prawdę to nie musisz mieć żadnej maszyny punktowanej jeżeli masz nadmiar punktów za wykształcenie powierzchnia plan nawozowy itd.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

Co do materiału siewnego to tak jak napisał zetor14, z tym że doradca mi ostatnio powiedział że zmieniła sie kolejny raz interpretacja i teraz można wymienić tylko główną uprawe. Czyli jak ktoś sieje owies i żyto, to kwalifikeatem tego co więcej ha. Dla świętego spokoju lepiej chyba wszystko obsiać, bo może znowu im sie zmieni 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
36 minut temu, sumek666 napisał:

W MR liczymy tylko do kwoty 100 tyś zł brutto udział. Pytanie brzmi czy np nie wezmą 50% ceny przyczepy i 50% rozrzutnika. Najlepiej wpisać w biznesplan i on sam Ci policzy ile będziesz miał punktów za ochronę w środowisko. Tak na prawdę to nie musisz mieć żadnej maszyny punktowanej jeżeli masz nadmiar punktów za wykształcenie powierzchnia plan nawozowy itd.

Gdzie taki biznesplan dorwać? Bo ten od prow chyba się nie nada? 

Właśnie punktów mało, i rozrzutnik by podciągnął, tylko nie wiem ile, bo nie wiem jak oni tam sobie przyjmą ile on stanowi w całej inwestycji, czy może 80%, albo 50%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ściągnij ze strony arimr z 2017 roku.

Tegoroczny pojawi się pewnie z 30 dni przed naborem. Pamietaj, że musisz złożyć BP i wniosek z odpowiedniego rocznika.

Edytowano przez sumek666
  • Thanks 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Jest wykaz inwestycji w zakresie ochrony środowiska i klimatu w MD na stronie agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Tak Kuba. Wzór jest bardzo podobny do tego z MGR. Masz też dobór maszyn oraz wykaz maszyn punktowanych tak jak w MGR. 

 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    472
dobór i wykaz maszyn punktowanych to wiem ;) tak czy siak rozrzutnik bedzie drozszy wiec punkty powinny być, tak mysle. ja problemów z punktami nie mialem, nawet rezygnowalem prawie ze wszystkich zobowiazan bo bylo ich nadmiar (pkt)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemok1992    1
2 godziny temu, Bolek96 napisał:

Dziś dzwoniłem do OR poznań i powiedzieli że na 99% pieniądze będę miał na koncie przed świętami już :D

na 95% dostnieesz wszystko zależy od ilości wniosków ile im wpłynie 

A ja próbowałem i dodzwonić się nie da. Kiedy składanej wniosek ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
6 minut temu, Przemok1992 napisał:

A ja próbowałem i dodzwonić się nie da. Kiedy składanej wniosek ???

wczoraj probowalem 4 razy i nic a dzis za 2 razem się udało odebrali :P wniosek złożony 18 stycznia :)

Edytowano przez Bolek96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Dzisiaj dzwonili do mnie z Poznania. W poniedziałek wysyłają moje zlecenie do Warszawy i podobno przed świętami kasa na koncie. W końcu :D


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemok1992    1
2 minuty temu, sumek666 napisał:

Dzisiaj dzwonili do mnie z Poznania. W poniedziałek wysyłają moje zlecenie do Warszawy i podobno przed świętami kasa na koncie. W końcu :D

A ty kiedy wniosek skladałeś? ?? I jak się stało ze sami dzwonili ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Dobór maszyn to taki sam jak w przypadku prow? Bo innego wykazu nie widziałem póki co, różnią się tylko listy za punktowane maszyny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Dobór maszyn jak w MGR. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
16 minut temu, Przemok1992 napisał:

A ty kiedy wniosek skladałeś? ?? I jak się stało ze sami dzwonili ??

04.07.2017 r. ;)

Często dzwonimy do siebie. 

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj