kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Caryx321    2

no to tak jak pisałem do 22 i wiadomo że sie nie ma co spodziewać narazie bo poprawek jest jeszcze sporo  <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba93    3

Młopolska wczoraj odwiedzila mnie kontrol w sprawie młodego rolnika. Czy to juz przesadzone ze dostane te pieniadze? Jak tak to w jakim czasie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Młopolska wczoraj odwiedzila mnie kontrol w sprawie młodego rolnika. Czy to juz przesadzone ze dostane te pieniadze? Jak tak to w jakim czasie? Pozdrawiam

 

Myślę, że pieniądze masz już na koncie w banku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Młopolska wczoraj odwiedzila mnie kontrol w sprawie młodego rolnika. Czy to juz przesadzone ze dostane te pieniadze? Jak tak to w jakim czasie? Pozdrawiam

 

Nie koniecznie możesz dostać. Poza tym składałeś wniosek i nie wiesz jak dalej idzie procedura? Najpierw lista, potem spełnienie biznesplanu - np przejęcie ziemi, wniosek o płatność i potem czekasz na kasę  - chyba 90 dni na wypłatę mają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan92    2

oni żeby dac pieniądze będą robili wszystko żeby przeciągnąć czas zrobić problemy itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

oni żeby dac pieniądze będą robili wszystko żeby przeciągnąć czas zrobić problemy itp

 

Jak złożyłeś wniosek poprawnie wypełniony i wszystko masz dobrze zaplanowane to nikt ci nie będzie stawał na przeszkodzie żebyś dostał te pieniądze więc nie wymyślaj głupot. A to, że wszystko trwa dość długo to oczywista sprawa, agencja ma ograniczoną ilość pracowników i muszą mieć co robić przez cały rok więc prace mają rozplanowane tak jak mają. Zresztą nie oczekujmy, że za 2000 netto urzędnik będzie pracował po nocach po to aby opublikować listę w październiku a nie w listopadzie...

 

 

A wszystkim tym co złożyli wniosek, ale nie mają pojęcia na czym to polega proponuję się dokształcić w tym temacie bo sobie tą premią mogą zrobić więcej szkody niż pożytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba93    3

Tak jest wlasnie zapytac sie cos na forum. Jeden ci podpowie a drugi bedzie wymyslał . Wiadome ze procedury sie zna ale od tych wszystkich wpisow to rozne mysli chodza po glowie. A co do MR to jesli chociaż trochę orientujesz sie w temacie masz w pożądku osobe która ci to pisze to jest oky . Kontrol ktora byla teraz o MR tez naprawde wporzadku wszystko powiedZieli wytlumaczyli normalni zwykli ludzi:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Tak jest wlasnie zapytac sie cos na forum. Jeden ci podpowie a drugi bedzie wymyslał . Wiadome ze procedury sie zna ale od tych wszystkich wpisow to rozne mysli chodza po glowie. A co do MR to jesli chociaż trochę orientujesz sie w temacie masz w pożądku osobe która ci to pisze to jest oky . Kontrol ktora byla teraz o MR tez naprawde wporzadku wszystko powiedZieli wytlumaczyli normalni zwykli ludzi:).

 

Zadałeś głupkowate pytanie to dostałeś stosowne odpowiedzi.

Osoby piszące wnioski nie ponoszą odpowiedzialności za to co jest w nich wpisane oraz za to jak ty to zrealizujesz więc jeszcze raz dam Ci dobrą radę, dokładnie zapoznaj się z zasadami przyznawania pieniędzy w ramach MR bo z tego co widzę nie do końca masz pojęcie na co się porywasz skoro zadajesz takie pytania. A jak nie dopilnujesz formalności czy terminów to nikt Cię nie będzie pytał kto jest twoim doradcą tylko TY dostaniesz po tyłku. I nie piszę tego złośliwie.

Kontrole są jedynie po to by ustalić czy podałeś prawdę podając dane do wyliczenia SO (powierzchnie działek i uprawy + hodowla), to jest jeden malutki kroczek w procedurach do tego byś dostał te pieniądze. Gość przyszedł, pomierzył i wyniki podał dalej.

 

PS. Zacznij pisać w miarę poprawnym językiem bo średnio daje się to czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba93    3

Dobrze ze Ci z kontroli nie byli jak ty bo pewnie do wszystkie by sie czepiali :). Konczac temat to jak bede robil to co poprostu mam zrobić to bedzie dobrze i tyle nie rozumie cie bo za bardzo to wszystko wyolbrzymiasz pracujesz masz glowe na karku kurde próbuj :) Wydaje mi sie ze piszac tak jak mi słownik podaje nie robie nikomi krzywdy. Zapytac o cos to kurde odpowiedz nie krytykuj i nie mondruj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan92    2

oregano czy jak Ty tam masz ... Sam się doksztalc ... a dla Tych co chcą się czegoś dowiedzieć to informuje ,ze mało który z moich znajomych którzy składali wnioski w tym naborze mieli wszystko ok .
przyczepili się do dziwnych rzeczy typu nieczytelne ksero itp a widać było super więc nie uwarzam ,ze idą na rękę itp to jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

Ja miałem taką sytuacje że zadzwonił do mnie gość z agencji żeby uprzedzic że brakuje jednego dokumentu i dzwoni uprzedzic że wysyła pismo żeby go dostarczyc i wytłumaczył o co chodzi itd. Według mnie fajny gest bo nie musiał. Może Ty trafiłes na niezbyt przyjemnych urzędników, ale to nie znaczy że wszystkich trzeba tak oceniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan92    2

Masz rację ,Ale nie zawsze każdy ma szczęście żeby trafić na takiego w porządku ...czekamy za dalszym rozwojem sytuacji w MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma konkretnego katalogu szkoleń. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Do mnie w piątek dzwonił gość, który rozpatruje mój wniosek. Mam dostarczyć wyceny kilku inwestycji od kilku różnych wykonawców. Generalnie jednak mam się nie śpieszyć bo dopiero zaczynają wstępnie przeglądać wnioski. Wniosek z tego płynie dość jasny - raczej szybko decyzji nie dostaniemy, bo zanim wszyscy porobią poprawki to będzie listopad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mnie w piątek dzwonił gość, który rozpatruje mój wniosek. Mam dostarczyć wyceny kilku inwestycji od kilku różnych wykonawców. Generalnie jednak mam się nie śpieszyć bo dopiero zaczynają wstępnie przeglądać wnioski. Wniosek z tego płynie dość jasny - raczej szybko decyzji nie dostaniemy, bo zanim wszyscy porobią poprawki to będzie listopad.

 

 

inwestycje budowlane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Jeżeli w biznesplanie aby mieć punkty wymagane zaznaczyłem ze będę sial wysokobiałkowe to rozumiem ze juz w tym roku czy na wiosnę musze posiac coś z tych roślin? A jaki areal jest wymagany czy hektar wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Witam. Orientuje sie ktoś czy jak zadzwonie do agencji to podadzą mi przez telefon mój znak sprawy (bo nie mam na potwierdzeniu) czy bede musiał jechać do nich ? miał ktos podobną sytuacje ?  A tak z innej strony to u mnie nadal cisza Kuj-pom 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel656    177

Dziś dzwonił do mnie człowiek z agencji że w poniedziałek będzie kontrol uprawy na polu które będę dzierżawił od ojca, podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj