haczyk44

jaki pług do New Holland T7.200

Polecane posty

Gość   
Gość

kolego kuhn vm 153 5 skib hydrauliczne zabezp, pełne vario przedpluzki kukurydziaki, 2 koła. 83 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk44    0

mój sąsiad ma ciągnik Claas 160 KM i pług obracany akpil 5 skib i ciągnie to bez problemu (ziemia 3-6 klasa). tylko podnośnik ma problemy z wyjęciam pługa z mokrej gleby. A co do koła podporowo-transportowego to mam 4 obracany z takim kołem i sprawuje sie świetnnie. na wybojach nie rzuca ciągnikiem i podnośnik nie obrywa, a na równej drodze zapominasz że pług ciągniesz.

wlasnie ten pług puki co podoba mi się najbardziej, szczególnie zalezy mi na kole do transportu takim jak w akpil ( podporowo-transportowym na koncu pługa) pługi wiszące podczas transportu napewno dają w kość maszynie. 

ja mam nh t7,200 ziemie mam piachy klasy aV,VI i nw. do orki mam kuhn multi master 122 4+1 to idzie bez problemu czy na glinie czy na piasku 

pług jest ustawiony na maxa chyba jest tam 45cm albo 50cm 

jak masz pola dalej od domu jak 10km to proponuje koło transportowe combi ma tam szeroką oponę oraz jest daleko od skiby dlatego się nie zapycha

orka po kukurydzy idzie bez problemu nigdy się nie zapycha a na polu nic nie jest na wierzchu 

zdjęcie new hollanda z pługiem mam w galerii

na pługi kuhna nic nie powiem złego 

u mnie w okolić to gospodarze w dużej większości mają kuhny 

tez bardzo fajny ale obawiam sie ze za  drogi jak dla mnie, jak ktoś mi taki za 60 nowy sprzeda na resorach to biore :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272

Tylko że oni nie czytają tego co piszesz bo dalej wciskają Kuhny pod 100k, albo używki. 

 

Z nowych to masz Akpil/Agro Masz i Unia. 

Postawiłbym na Akpila ze wzgledu na hydrauliczne zabezpieczenie (o ile takie potrzebujesz), ewentualnie Unia z tymi odkładniami od KV, nawet możesz próbować z wałem Terą jak się zmieścisz. 

Agro Masz no cóż, co maszyna to porażka. 

 

Na wniosek miałem oferty Lemkena i Kvernelanda z ażurami i vario pełne to cena pod 100k także sam wiesz że w zachodni się nie zmieścisz.

 

 

btw. nie wiem jak tam vogel noot bo to jednak jeden z tańszych zachodnich. 

 

edit. szerokość już sam powinieneś dobrać. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk44    0

Tylko że oni nie czytają tego co piszesz bo dalej wciskają Kuhny pod 100k, albo używki. 

 

Z nowych to masz Akpil/Agro Masz i Unia. 

Postawiłbym na Akpila ze wzgledu na hydrauliczne zabezpieczenie (o ile takie potrzebujesz), ewentualnie Unia z tymi odkładniami od KV, nawet możesz próbować z wałem Terą jak się zmieścisz. 

Agro Masz no cóż, co maszyna to porażka. 

 

Na wniosek miałem oferty Lemkena i Kvernelanda z ażurami i vario pełne to cena pod 100k także sam wiesz że w zachodni się nie zmieścisz.

 

 

btw. nie wiem jak tam vogel noot bo to jednak jeden z tańszych zachodnich. 

 

edit. szerokość już sam powinieneś dobrać. 

mam jedną oferte akpila 180R 4+1 zabezpieczenie resorowe, amortyzator koła, belka kat.3, koło podporowe boczne, lemiesz z dłutem, siłownik odchylenia ramy i do transportu, krój gładki fi 420mm cena 54.120 brutto oferta z lipca 

Edytowano przez haczyk44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfanatic    1

Akpil ma najlepszy stosunek ceny do jakości i w odróżnieniu od zachodnich marek będą tanie elementy robocze.

 

Z zachodnich marek - z Kuhn'a niższe modele typu 103, 113 wiem, że nie są wcale idealne, znacznie lepszą u mnie opinie mają Poettinger czy Overum.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a czy na pewno potrzebujesz takiego zabezpieczenia na kamienie?? 

pług jest o wiele cięższy i droższy, orałem akpilami i daleko im do zachodnich.

Vogla już raczej ciężko będzie znaleźć, z rok już ich nie produkują (ostatnie sztuki chyba jeszcze z 2014 roku), ja kupiłem 2 lata temu. 

odkładnie niby te same co w akpilu a orze niby inaczej na korzyść vogla, na jednym polu orałem z kolegą on kunem ja voglem, prędkość i głębokość ta sama, kuhn zostawiał o wiele lepiej wyrównaną powierzchnie, mniej barył, tyle że ciężej idzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk44    0

a czy na pewno potrzebujesz takiego zabezpieczenia na kamienie?? 

pług jest o wiele cięższy i droższy, orałem akpilami i daleko im do zachodnich.

Vogla już raczej ciężko będzie znaleźć, z rok już ich nie produkują (ostatnie sztuki chyba jeszcze z 2014 roku), ja kupiłem 2 lata temu. 

odkładnie niby te same co w akpilu a orze niby inaczej na korzyść vogla, na jednym polu orałem z kolegą on kunem ja voglem, prędkość i głębokość ta sama, kuhn zostawiał o wiele lepiej wyrównaną powierzchnie, mniej barył, tyle że ciężej idzie 

potrzebuje takie zabezpieczenie, jest twardo i kamieni tez nie brakuje mimo ze co roku zbieramy, drobne róznice miedzy zachodnimi pługami nie są dla mnie tak bardzo istotne, słyszałem ze akpil nie do konca ładnie kryje ale poza tym nie słyszałem zeby był złą maszyną, mam tależówkę akpila i stal jest tam bardzo dobra jak i inne części (łożyska itd) smiga juz 6lat i wymieniłem tam dwa talerze do tej pory tylko, mysle ze pług od nich tez by zły nie był. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

kuhn ogólnie jest bardzo ciezki w dodatku strasznie długi co nie pomaga,,, przynajmniej ten u mnie 153,,, No i niestety ale nie zgodze sie z osobami wyzej bo p[ierwszy rok mamy pług tej marki i na kukurydzy potrafi sie przytykać, z resztą widziałem u godspodarza z okolicy mającego 3 kuhny ze co rok miał kopy na polu a teraz wiem z jakiego powodu i dlaczego kupił lemkena a kuhna sprzedał. Nie ma tragedi ale nie raz potrafi zatkac pare razy na kawałku. Widziałem tez na pokazie obok kuhna orał Akpilem ( na 90% nie jestem do konca pewny w kazdym razie polski). W akpilu nie miał przedpłużków i kukurydze krył super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

rocco a przytyka ci na przedpłużkach czy na korpusach? Ja myślę o 123 na hydraulice ze ścinaczami 4+1, miałem ofertę 73 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

wejdzie za przedpłużek i dobije o korpus, słupice sa szerokie i wydaje mi sie ze przez to nie moze sie ślizgnąć jak idzie jakas grubsza warstwa pozostałosci...nieraz nawet nie dobije miedzy korpusem a przedpłuzkiem ale juz sie zawiesi za słupice i nic z tym nie zrobisz ani podnoszenie nie pomoze ani ziemia z czasem tego tez nie pchnie, lepiej od razu stanąc i przetkać...Vogla nieraz zapchałem po rame, troche do tyłu do przodu i później powoli do przodu ziemia sama wypchała a w ten nie puści,,,ogólnie kroje talerzowe na ostatnich trzeba było od razu demontować bo wtedy zapychało non stop przy tym korpusie ale to juz wiedziałem wczesniej bo własnie ten facet co ma kuhny mówił ze u nich demontują je na kukurydze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272

Przepraszam, ale to że pług jest ciężki to raczej zaleta niż wada. 

 

Mam starego Mullera dziadek za 12k i mi nie zapycha i kryje jak ta lala (wiadomo czasami zapchnie raz czy 2 na hektar czasami wogóle) a tu kuhny i vogle Wam zapycha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

ja mam kuhna veri-master 120 z przedpłużkami i kryje bardzo dobrze, dużo lepiej niż overum ,a kolega któremu porzyczałem stwierdził iż orze się lżej tymi pługami rozstawionymi na 2 m niż jego GB rozstawionymi na 1,80 m. Znajomy ma Akpila to narzeka i chce szybko sprzedać tak samo jak unii pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272

Kolega umie ustawić pług?? 

 

 

dobrego masz tego dziadka a ile orzesz nim hektarów po kukurydzy na ziarno?

 

Różnie. W tym roku nic, poprzednie lata ok 10ha rocznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak pług to tylko nie Polski.Nie ważne jaka marka ale tylko nie Polski. Żaden Uni, Agro-Masz czy Akpil, bo to nie orze tylko rwie, a jak sucho to nie wchodzi.

Koło mnie mieli Overuma 5 skib i kupili  kuhna też 5, to musieli 6 skibę dokupić bo ciągnik naglę dostał siły przy nowym pługu, ale jak zapieli ciągnik z powrotem do Overuma to osłabł.Sprzedali go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

umie i to dobrze takie miał odczucie a orał na tym samym polu bo jemu w GB się koło podporowe rozleciało i brał od nas pługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

miałem kiedyś starego GB, bardzo fajny pług był, zapychało go ale pięknie krył i wyrównywał pole, no ale odkładnie cylindryczne w tej materii są bez konkurencji. 

Posłuchaj kolego większości i kup zagraniczne, nie będziesz żałował 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1458

@tomek73 i @malkolm, znajdźcie nowy zagraniczny pług w cenie którą do dyspozycji ma autor tematu... A, żeby się dowiedzieć ile ma $$ niestety trzeba cały temat przeczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272

Ty byś dołożył, ja zapewnę też, ale On nie musi jeśli niechcę czy nie ma zbytnio z czego. Ma podany w wniosku do 60tyś, chce zwrot bez dokładania i tyle. Dobry zachodni blisko 100k trzeba dać taka prawda chyba, że kogoś zadowoli orka bez vario i innych pierdół które są rzeczą indywidualną. 

Też nie jestem za polskim pługiem ale akpil czy unią są poprostu dobrę oczywiście dobrze dobrane w opcji z dobrą odkładnią. 

 

btw. pogięte ramy? Nauczcie się ustawiać pług, albo dopasujcie go do ciągnika czy warunków glebowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk44    0

Niech dołoży, jak kupić to dobry, a Polskie pługi żadne nie są dobre.

dołożyć juz nie moge nawet gdybym chciał, przeszedł mi wniosek na dwie maszyny i musze sie w cenie zmiescić mam tez oferte za równe 60tys za pług maschio gaspardo tez 4+1, na hydraulice której nie chce bo na resorach ponoć nie robią, to z targów oferta. troche był dziabnięty juz ten przedstawiciel ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek15
      Czy może mi ktoś wyjaśnić parę rzeczy z tym związanych, bo miałem przyjemność orać, ale nie miałem przyjemności ustawiać pługa. Coś nie coś o tym wiem, ale różne źródła różnie podają o różnych regulacjach. Do czego właściwie służy i czym jest regulacja szerokości pierwszej skiby? W Agromechanice napisali, że dostosowuje się ją do rozstawu tylnych kół ciągnika. W RPT piszą, że: "...regulacji pirwszej skiby dokonujemy w drugim przejeździe. Pierwszy korpus powinien nieco nadkładać, aby wyrównać powierzchnię z poprzednim przejazdem". Piszą też, że ma to związek ze ściaganiem pługa, albo, że ma to wpływ na równomierną szerokość pozostałych skib. W starszych pługach zagonowych ramowych zawieszanych mamy w stojaku oś wykorbioną, która podobno służy do regulacji właśnie pierwszej skiby a zarazem punktu pociągowego (w obracalnych jednobelkowych te ustawienia dokonuje się razem lub oddzielnie śrubą rzymską albo siłownikiem). Ale przecież za pomocą tej os wykorbionej za pomocą korbki nie zmieniamy w rzeczywistości szerokości tylko pierszej skiby, ale wszystkich jednocześnie zmieniając przy tym jakby kąt natarcia lemiszy. I inne źródłą podają, że zmiana tej szerokości powinna być następstwem zmiany głebokości orki tak, aby był zachowany jednakowy stosunek szer. do gł. korpusu. Im głebiej tym szerzej i na odwrót. Na zimę znowu lepiej zostawić glebę w ostrej skibie (wysztorcowaną), czyli głęboko i wąsko. Zupełnie innym zagadnieniem jest regulacja szerokości roboczej pługa, która w starszych pługach nie występuje. Może być mech. skokowa albo hydrauliczna płynna i co ciekawe zmiana tej szerokości nie zmienia kąta natarcia lemiesza. Bodajże chodzi o zasadę czworoboku przegubowego. Jeszcze innym zagadnieniem jest zmiana szerokości orki poprzez odejmowanie i dokładanie korpusów. Belka w takim przypadku musi mieć budowę kołnierzową, czy jak kto woli teleskopową, aby po odjęciu od tyłu korpusu nie wystawałą "pusta" belka. W Agromechanice jeszcze bardziej motają, bo piszą, że ustawia się szerokość orki przy pomcy dwóch regulacjI
      -poprzecznej, czyli ustawienia szer. pierszej skiby
      -podłużnej, czyli ustawienia pługa po takim kątem, aby uzyskać nominalną szerokość pługa i optymalny nacisk płozu na ściankę bruzdową
      Po pierwsze jak może być coś takiego jak podłużna reg. szer. orki? A potem piszą, że pożadana jest też możliwość regulacji szerokości orki. To już mamy jakieś trzy regulacje szerokści orki. I jak tu się nie zgubić?
      I jak to jest jest z tą regulacją głębokości w nowszych pługach obracalnych? Bo piszą, że ustawiamy za pomocą kółka kopiującego, a to jakaś bzdura, bo obecnie stosuje się regulację siłową a nie kółko, chyba, że pług przyczepiany, ale te zostawmy, bo jeszcze większy mętlik będzie. Regulacja siłowa czy pozyzycyjna wyklucza kółko kopiujące na pewno, a jak ktoś chce pracować za pomocą regulacji kopiującej (kółka) to musi ustawić podnośnik na dociążąnie (regulację ciśnieniową), czyli podnoszenie pod mocno zmniejszonym ciśnieniem tak aby nie dało rady podnieść pługa od ziemi (wiadomo wtedy tracimy dociążanie tylnej osi masą pługa). Jeszcze inną regulacją jest w nowszych pługach przesuwanie wzdłużne pługa tak, aby wychylić pierwszy koprus poza rozstaw kół ciągnika i wtedy obydwa koła jadą po caliźnia. Co to daje tylko praktycznie? O poziomowaniu nie wspominam, bo jest dla mnie zrozumiałe, ale prosiłbyłbym Was o jakieś uporządkowanie tego, ewentualne poprawienie i wyjaśnienie co kiedy w jakich pługach (z wyjątkiem przyczepianych) i w jaki sposób oraz po co. Chodzi mnie głównie o pługi zawieszane zagonowe (starego typu bez reg. szer. rob.) oraz jednobelkowe obracalne zawieszane.
    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez dawidosos11
      Witam serdecznie czy ma ktoś na sprzedaż trzymanie wieży do pługu huard470 
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj