dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

soltys48    19451

No kolego @ dmowski1939 prosiłbym o jakieś namiary na tą firmę co tyle płaci lada moment będę miał do sprzedania 3 jałówki i 3 byki mięsne w suuper wadze...

@ Parkur jaką cenę bym u Was dostał za 3 byki ponad 800(2 belgi i 50%lm) i 3 jałówki 600-650(1 montka, 1 belg i jedna 50%lm)? i w jakim terminie kasa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witm ja sprzedawałem krowe 19 grudnia ktora wazyła 589 kg brutto i dostałem za nią po 5,40 z vatem :) i sprzedawałem bezposrednio do ubojni pod Lesznem :)

 

A na przyszły tydzień sprzedam byki do tej ubojni :) MS

 

 

Matek jeśli możesz to napisz skąd jesteś i jak się nazywała ta ubojnia.Do leszna mam trochę ponad 10km.Jeśli nie chcesz tu napisz na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

W Piątek poszedł mieszaniec 837kg za 7,90 plus Vat pieniądze od ręki z vatem. Kupił go BM Kobylin ale jak zwykle po pierwszym ważeniu (waga elektroniczna) brakowało 30kg po drugim było już oki (jak powiedziałem że rano był ważony).Z okolic leszna to tylko Biernacki i BM Kobylin zajmuje się ubojem bydła , chyba że o jakiejś ubojni nie wiem ale swoje podwórko raczej znam.A najlepszy tekst jaki dzisiaj słyszałem od pewnego gospodarza w regionalnym oddziale ARiMR na temat sprzedaży bydła ,, mnie nie oszukują jak sprzedaje bo ważą na elektronicznej wadze" Oj ciemna maso....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro83    0

dziś był klasyfikator od biernackiego u mnie oglądać byki i za 9 hf srednio ok700kg dawał 7.70+vat :) i teraz nie wiem czy jeszcze poczekać czy już je sprzedać??? co koledzy byście zrobili na moim miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Targuj do 7.80+vat i sprzedaj :D

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek0921    58

To jest firma w Chróścinie pod lesznem ma to Amerykanin ktory posiada 16 takich ubojni na swiecie bija tam nawet 300 sztuk dziennie a njalepsze jest to, że BM kobylin a nawet Biernacki tam wożą :P do mnie przyjeżdza samochód z ubojni i nie ma żadnych posredników :)

tylko jest jeden taki maly problem, że on nie ma wagi ;/ i wszystko idzie po wybiciu i za krowe ktora wazyla 589 kg brutto wg. ich wagi (a ja myslalem, ze jak bedzie miala 550 to bede zadowolony a wazyła wiecej wiec chyba nie oszukuja)dostąlem 3030 zl z vatem. Ta firma nawet dopłaca 0,20 gr do wagi bitej jesli masz krwoy pod ocena :)Z poczatku tez nie chcialem tam odstawiac bo mowie jak to bez wagi komus sprzedać ale sobie zas pomyslalem, że jak przyjedzie taki jeden zdrugim posrednik to tez na pewno mnie oszukaja na wadze ;/. Wiec na to samo wyjdzie tylko ze tu posrednik nie zarobi na mnie te 300-400 zl tylko ja dostane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro83    0

Biernacki na dzień dzisiejszy bije do 1000szt na dobe podpisali jakieś umowy z rosjanami i tygodniowo mają wysyłać tam 400ton mięsa a oprócz tego jeszcze "żydki i turki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek0921    58

tez tak słysząłem ale w to nie uwierze, że dziennie 1000 sztuk bo nie jest w stanie nawet tyle ich kupic bo pomysl sobie jesli takie przecietne auto birze srednio 10 sztuk to na dzien musi sie tam zjechac 100 aut na tydzien to jeszcze w to uwierze ze tyle bije :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

W Piątek poszedł mieszaniec 837kg za 7,90 plus Vat pieniądze od ręki z vatem. Kupił go BM Kobylin ale jak zwykle po pierwszym ważeniu (waga elektroniczna) brakowało 30kg po drugim było już oki (jak powiedziałem że rano był ważony).Z okolic leszna to tylko Biernacki i BM Kobylin zajmuje się ubojem bydła , chyba że o jakiejś ubojni nie wiem ale swoje podwórko raczej znam.A najlepszy tekst jaki dzisiaj słyszałem od pewnego gospodarza w regionalnym oddziale ARiMR na temat sprzedaży bydła ,, mnie nie oszukują jak sprzedaje bo ważą na elektronicznej wadze" Oj ciemna maso....

Możesz coś bliżej na temat tej wagi ??? :blink:

 

tez tak słysząłem ale w to nie uwierze, że dziennie 1000 sztuk bo nie jest w stanie nawet tyle ich kupic bo pomysl sobie jesli takie przecietne auto birze srednio 10 sztuk to na dzien musi sie tam zjechac 100 aut na tydzien to jeszcze w to uwierze ze tyle bije :)

Gdzieś kiedyś slyszalem że w Polsce dziennie bije się około 3 tysięcy sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro83    0

matek0921-to uwierz bez ściemy byłem już kilka razy na tym zakładzie (bo nie ważyliśmy u mnie tylko na zakładzie byki ale za to nic mi nie potrącali na brud) i sporo tego bydła tam było nawiezione!!!a po za tym to jeszcze znam bardzo dobrze kilku kierowców(rodzina)to wiem "to i owo" co się tam dzieje a 1rok temu to przyjechali do mnie samochodem przy którym dach się wysówał do góry i mogli ładować nawet piętrowo takich 700 to góra 10 i dół też 10=20 a jeszcze do tego + przyczepa a poza tym to jeszcze mają samochody z naczepami które jeżdżą po skupownikach i pgr po całym kraju

 

pedro jak obchniesz te byki to kasy troche bedzie hehe

no troszkę będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parkur    0

No kolego @ dmowski1939 prosiłbym o jakieś namiary na tą firmę co tyle płaci lada moment będę miał do sprzedania 3 jałówki i 3 byki mięsne w suuper wadze...

@ Parkur jaką cenę bym u Was dostał za 3 byki ponad 800(2 belgi i 50%lm) i 3 jałówki 600-650(1 montka, 1 belg i jedna 50%lm)? i w jakim terminie kasa???

Byki 9 z vat a jałowki 7 z vat płatność gotówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugsik    0

pedro poczekaj, towaru nie ma, cena wzrosnie...

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/aktualnosci/nie-ma-towaru,33754.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Biernacki na dzień dzisiejszy bije do 1000szt na dobe podpisali jakieś umowy z rosjanami i tygodniowo mają wysyłać tam 400ton mięsa a oprócz tego jeszcze "żydki i turki"

Pytanie kiedy ruski przekręcą biernackich i znowu będą cienko pleść?


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro83    0

pedro poczekaj, towaru nie ma, cena wzrosnie...

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/aktualnosci/nie-ma-towaru,33754.html

dzięki za ten link to chyba jeszcze się wstrzymam z tą sprzedażą pasza jest to nie tak żle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Dziś sprzedałem byczka lm 241kg po 7 zł +vat Musiałem go sprzedać bo prawdopodobnie dostał kulawki lub krzywicy i nogi mu wysiadały A za duże byki 600 netto hf 7,5 + vat jałówki mięsne 6,2-6,3 Z okolic kutna to polecam Krowińskiego dobrze płaci i szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

mi dawali za hf około 600 kg 7,5 i 7,2 brutto jak dla mnie to zdecydowanie za mało i szukam dalej odbiorcy, dodam że byki są młode 15-18 miesięcy nie jakieś stare po 24 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

Dziś sprzedałem byczka lm 241kg po 7 zł +vat Musiałem go sprzedać bo prawdopodobnie dostał kulawki lub krzywicy i nogi mu wysiadały A za duże byki 600 netto hf 7,5 + vat jałówki mięsne 6,2-6,3 Z okolic kutna to polecam Krowińskiego dobrze płaci i szybko

Krowiński to raczej od Kielc skupnik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beeny    0

dzisiaj sprzedałem 3 byki do Banasiaków byki 1 MM po 8.2 plus vat 668 netto i 2 ho po 7.5 plus vat 635 netto i 695 netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

U nas na skupie ostatnio za byka mięsnego powyżej 700kg byli w stanie zapłacić nawet 9zł, mówili że brakuje im bydła a więc myślę że cena się utrzyma ;) prawdopodobnie jutro sprzedamy 3 sztuki to napisze dokładne ceny.

Edytowano przez zetor10045

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj