Skocz do zawartości
dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Piterr    0

damian40000 może masz racje ale u mnie jak się orientowałem to dwa tygodnie temu cena szła do góry a na dzień dzisiejszy żadna z firm nie oferowała mi za nie więcej jak 6,3-6,5zł netto za kg. A ten gość co ode mnie brał to dziennie skupuje 70 sztuk(a sam chowa ponoć 300sztuk) tak więc może coś w tym prawdy jest ale czy nie więcej propagandy to już każdy musi sam ocenić.Tyle z mojej strony.

PeriplPl    3

Szukam dobro odbiorca bydła rzeźnego(byków około 600 kg) - dobrze płaci i jest wypłacalny na Dolnym Śląsku wystawiający fakturę Vat???

Prosił bym o adresy, telefony, opinie i ceny :)

Pozdrawiam Krzysiek

Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Wiadomość z agroFakt.pl

MartineZ    14

Sprzedam zacieloną jałówkę Simental. Mam zaświadczenie od weterynarza o cielności. Zainteresowani niech piszą na PW. :rolleyes:

klaas111    0

Może ktoś sprzedawał ostatnio krowy do Morlin i wie jak tam przedstawia się obecnie cena WBC. Mam takie 2 sztuki wybrakowane i się zastanawiam czy teraz sprzedawać czy jeszcze poczekać.

Z góry dzięki za info:)

kuzaj63    26

Dzisiaj sprzedane 2 mieszańce LM średnia waga brutto 680 kg,średnia wieku 20 miesięcy,cena 7PLN+vat

Propozycja od kupującego -za hf ok. 700 kg może zapłacić 6.5PLN+ vat.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na Zamojszczyźnie maksymalnie to7zł za mieszańce :rolleyes: o wyższych cenach nie słyszałem

PeriplPl    3

a jakiś namiar na ta firmę ? jak wygląda płatność ?

Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Parkur    0

W Mipolu trzeba czekać na kase 40 dni a ostatnio ladowalismy bydlo to ludzie mowili ze zalega z kasa .Unas kasa do 14 dni

kuzaj63    26

U mnie tylko raz zdarzyło sie ponad 30 dni.Jeśli pilnie potrzebuje pieniędzy to tel do księgowej i kasa jest za parę dni.Mi sie raczej za kasą nie pali a te 40 gr na kilogramie sie uzbiera trochę kasy.

Nie twierdzę że to jakaś super firma ale od paru lat jakoś współpracujemy.Ale podstawa to ręka na pulsie i obserwacja jak płaci konkurencja :)

pioter    44

Woźniecki 11,70zł WBC, Sokołów 11,00zł WBC

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

SIEWCA    24

Byki HF pow. 700 kg 6.30 plus vat 8% krowy 4.30 plus vat

kto sieje ten zbiera....

Parkur    0

Witam ma moze ktos jakie bydlo lub swinie do sprzedania .Ceny nastepujace byki od 5.50 do 7.50 + vat jałówki od 4.60 do 5.50 + vat krowy od 3.20 do 4.20 + vat ,swinie 4.40 + vat

Witam ma moze ktos jakie bydlo lub swinie do sprzedania .Ceny nastepujace byki od 5.50 do 7.50 + vat jałówki od 4.60 do 5.50 + vat krowy od 3.20 do 4.20 + vat ,swinie 4.40 + vat

suzuki21l    5

mógłbyś się trochę rozwinąć , skąd jesteś , jeżdzisz po Polsce i zbierasz od rolników? musi być określona minimalna ilość, przyjedż mam 8 świniaczków

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

konury125    0

W środę byli handlarze zapłacili po 6.80 za kilo byk ważył 880kg nie wiem z kąd byli pieniądze ojciec brał od razu

lok4    0

Witam. Ja mam dwa byki na sprzedaż, ale tylko do soboty.

Parkur    0

A skąd jesteś?

lok4    0

Jestem z kujawsko pomorskiego okolice Lipna.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.

P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.

Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.

1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .

Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/

Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR

2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca

Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.

Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?