Zaloguj się, aby obserwować  
mlodociany17

Valtra C100-Opinie

Polecane posty

Co sadzicie o ciagnikach Valtra serii A | C | M ?? Który ciagnik z tych serii byłby odpowiedni na 30 do 50 ha

MI najbardziej podoba sie C100. Jakie zalety ma ten ciagnik a jakie wady?? Jakie ma spalanie?? Prosze o komentarze wypowiedzi, i czy ktos jedził lub posiada taki ciagnik??

Co to jest ten Wentylator ze sprzęgłem lepkościowym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jesli chodzi o nowe valtry to serie m zastapiono n, serii c juz wogole nie ma w ofercie. Jesli kryterium ma byc cena to pewnie seria a i 6000 beda zblizone do siebie i napewno tansze od n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

cześć co do Valtra A 95 ma silnik 44DT 98KM a np N91 ma ten sam silnik 44DT 96KM tylko seria A jest napewno tańsza co za tym idzie ma mniej elektronicznych bajerów napewno ma prostrze skrzynie biegów bo 12X12 mechaniczna a N w wersi HI TECH 36X36 ten model A ma tą samą siłe tylko skromniejsze wyposażenie i mniejsze wydajności np. hydraulika 55 l/min a N ma 73 l/nin chociarz niekiedy prostrzy ciągnik "mechaniczne przełączniki" oznacza nie do zajechania a z elektroniką różnie bywa, ale ogólnie jak ja bym miał brać koło 100KM to nie wzioł bym Valtry bo w tym tygodniu pytalem o A 75 i netto podstawa praktycznie bez wyposażenia 140tys a np. FENDT 309CI 112KM kosztuje dzisiaj 180tys +VAT tylko wyposażenie porządne i niebagatela jaki traktor, pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

seria 6000 będzie produkowana tylko do końca 2007r. Może N 101? w wersji Hi Tech z przednim tuzem i jeszcze kilkoma drobiazgami koło 210 tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0
cześć co do Valtra A 95 ma silnik 44DT 98KM a np N91 ma ten sam silnik 44DT 96KM tylko seria A jest napewno tańsza co za tym idzie ma mniej elektronicznych bajerów napewno ma prostrze skrzynie biegów bo 12X12 mechaniczna a N w wersi HI TECH 36X36 ten model A ma tą samą siłe tylko skromniejsze wyposażenie i mniejsze wydajności np. hydraulika 55 l/min a N ma 73 l/nin chociarz niekiedy prostrzy ciągnik "mechaniczne przełączniki" oznacza nie do zajechania a z elektroniką różnie bywa, ale ogólnie jak ja bym miał brać koło 100KM to nie wzioł bym Valtry bo w tym tygodniu pytalem o A 75 i netto podstawa praktycznie bez wyposażenia 140tys a np. FENDT 309CI 112KM kosztuje dzisiaj 180tys +VAT tylko wyposażenie porządne i niebagatela jaki traktor, pozdrawiam...

 

 

krzysiu skąd masz te informacje ze fendt 309 ci kosztuje 180tys netto, ja dzis dostałem wycenę 308 ci z korbankow i wlaśnie fendt 308 ci kosztuje 180tys netto a brutto 220tys ???????? a 309 juz podobno nie robia ze zwykłą skrzynia tylko z vario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885

1. wycena a cena zakupu to dwie inne bajki:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

właśnie Artur dobrze powiedział Yacenty ja mam taką cene bo mój sąsiad kupił FENDT 309CI przed samym nowym rokiem ale na bank końcówka grudnia i co do jednej złotówki dali 180tys+VAT i ma komplet obciążników, klime, i zwykłom skrzynie 21 biegów, rewers mechaniczny i strasznie szerokie opony przód 440/65 R 24 a tył 540/65 R34 oni dali tyle myśle że cena zbytnio się nie zmieniła a drugi mój znajomy na program się starał to teraz niedługo ma dopiero 309 na plac przyprowadzić a mało tego przed wczoraj na placu u Korbanków w Tarnowie też była 309CI normalna teraz została się tam jeszcze 307CI, pozdrowionka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Przecież tego 309 przestali produkować-to jest taka wyprzedaż zapasów magazynowych :)-a jak wiadomo wtedy są obniżki-chociaż to i tak 220 tys-a więc jak za darmo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0
Przecież tego 309 przestali produkować-to jest taka wyprzedaż zapasów magazynowych :)-a jak wiadomo wtedy są obniżki-chociaż to i tak 220 tys-a więc jak za darmo :)

 

znajomy kupił w końcówce 2006 fendt 309ci + tur stoll za 240 tys brutto

ale to był jakiś pokazowy egzemplarz z nabitymi juz motogodzinami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

Witam

valtra to ogólnie fajny sprzęt a każdy z wymienionych dużo rózni A jest małym prostym i zwrotnym ciągnikiem M iC ca wyposażone tylko w skrzynie i hydraulikę sterowaną elektronicznie duży wachlarz wyposarzenia oferuje seria N a sprzęgło wiskotyczne pozwala w tym przypadku załączyc wentylator w określonych warunkach (wysokość tęperatur)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek21    0

ja bym wybral na twoim miejscu valtre N 100 konną bo mam wieksze zaufanie do tych traktorów pracowalem valtrą fentem i john deere w holandii. valtra naj mniej pali i ja nie wiem skad ma tyle sily. pola w holandii sa podmokle i z plugiem ma traktor co robic. valtra nawet dymku nie puscila a myslalem jak mi zaczal siadac ze juz nie wyjade.

jak mu wrzuciłem 4x4 to myslałem ze plug rozerwie. wyszla bez problemu. naprawde polecam. tam wszyscy rolnicy w regionie gdzie pracowalem przechodzili na valtry bo sa bardzo oszczedne i ponoc troszke tansze niz fenty z takim samym wyposazeniem lub podobnym. ponadto serwis jest tanszy. silniki Valtra Sisu to jest naprawde nie do zarąbania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a wiecie cos na temat awaryjnosci tych ciągników(Valtra)? jak wygląda kultura pracy silników? co jest w skrzyniach biegów, że niektórzy nażekaja na nie? z góry dzieki :( Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

silniki sisu pracują ladnie troche jak są zimne to klekotają pare sekund :rolleyes: i faktycznie są mocne skrzynia biegów jest dobrze zestopniowana no i może na początku cięzko się biegi przełączało znajomi mają valtre z przebiegiem ponad5000 mth i na skrzynie nie narzekają kabina jest dość prosta i komfortowa wszystkie elementy obsługi sa umieszczone ergonomicznie a spalanie jak dobrze pamiętam to najwięcej było 18l/ha dość głęboka ork a siewn z wałem doprawiającym aw gruberze to już starcza okolo 7l/ha narazie nie znam cen serwisowych bo przegłady mam gratis w całości ale wiem że pąpka paliwowa którą mi wymieniali na gwarancji to kosztuje około1400złotówek :( ogólnie ciągnikem pracuje się dobrze nawet mój ojciec chętnie do niego siada niby wielu krytykuje hydraulikę o wydatku 70l/mim ale do maszyn które posiadam jest wystarczająca

 

czy ktoś jedzie do finlandii 15 marca???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Też jestem za Valtrą N101. Fajny ciągniczek z dobrym wyposażeniem (szególnie wersja hi-tech). Dobry do pracy z ładowaczem i do pracy w polu. Szerokie opony, przedni TUZ, mocniejszy TUZ z tyłu i dobrze dociążony wspaniale będzie się sprawował w średnim gospodarstwie jako ciągnik główny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seb@    0

A jak wygląda serwisowanie Valtry? Czy macie daleko do serwisu? I jeśli można wiedzieć to czy na Śląsku lub w województwach ościennych są jakieś serwisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W Wielkopolsce w Paczkowie pod Szwarzędzem jest główna siedziba Valtry w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polac    0

A na 30-50 ha to opłaca się kupić nowy ciagnik za 200 tys???Bo według mnie lepiej kupić kilkuletni używany a resztę włożyć w maszyny,ziemię,budynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

jak ja bym miał możliwość kupić ziemię to choćbu jeszcze kilka lat bym sie męczył stzrym gratem ale ziemia ważniejsza a co zrobić jak jej brak!!! a już chyba niema Valtry C teraz je N :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kubakar117
      Witam Od roku jestem posiadaczem valtry n134 active.Posiadam skrzynie z biegiem Eco i moje pytanie jest czy można podnieść prędkość w tej maszynie. Aktualna maksymalna prędkość to 43km/h.
    • Przez krzysztoffo
      Witam. jakie są wasze opinie na temat valtry z serji M .Czy wszystkie te ciągniki mają tylko po 4 cylindry,i jak z ich awaryjnością ?
    • Przez zet9540
      Witam interesuje mnie ciągnik Valtra N114 , zna ktoś może opinie na temat tego ciągnika ( Awaryjność , komfort itp ).
    • Przez pawelns88
      Witam proszę o pomoc ktory traktor z wyżej wymienionych wybrac? Wszystkie z amortyzacja osi i kabiny przednim tuzem i wom ceny case 328 claas 350 mf 362 i valtra 355 będę bardzo wdzieczny 
      Case puma skrzynia 19x6 50KPH opony przod 540 tyl 650 38 Firestone wom 540 540eco i 1000 ,Claas skrzynia 24/24 50 KPH540 540eco 1000eco 1000 opony 540 650 38 Trelleborg, Mf skrzynia dyna 6 24/24 50KPH 540 540eco 1000 1000eco opony 540 600 38 losowe, Valtra skrzynia 30/30 40KPH 540 1000 1000eco opony 540 650 Trelleborg silnik 7.4l 
       
    • Przez Maniek24240
      Witam wszystkich, chciał bym was prosić o pomoc w doradztwie nowego ciągnika do mojego gospodarstwa , miał by to być nowy ciągnik z turem i tuzem + wom, ciągnik będzie jako główny na gospodarstwie 60 ha + dodatkowe usługi , rozmyslam nad Valtra, John Deere i New Hollandem.Moc miedzy 150-170 KM.Prosił bym o pomoc w doradztwie bo nie wiem jak tam teraz spisują się te nowe maszyny. Z góry dziękuję .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj