R2016

Problem ze strzykami

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
R2016    0

Mam problem z zarastającymi strzykami u pierwiastki. Ocieliła się około 2 mies. temu . Na początku było fajnie ,krówka spokojna , daje dużo mleka, strzyk gruby ,ćwiartki równe ,doić i się cieszyć . Po około 3-4 tyg. na jednym tylnym strzyku pojawia się coś takiego jak grudka nie strup tylko coś takiego jak zaschnięta kropla wczesnej siary tp. Zaczyna się problem ,bo żeby móc zdoić trzeba to zdrapać i potem jest ok ,ale tak tylko przez tydzień .Póżniej strzy robi się coraz cieńszy i nie można już nawet zdoić pierwszych strzyków , dopiero potem jak 3 pozostałe ćwiartki są zdojone ,próbując na dociągnięciu można cokolwiek zdoić . Z każdym udojem coraz gorzej ,aż w końcu strzyk w ogóle stał się niedrożny ,ćwiartka dobita mlekiem, twarda . Dodam ,że o włożeniu drena nie ma i nie było mowy bo strzyk tak mocno się skurczył (na grubość włosa).

Może ktoś mi coś poradzi , bo obawiam się ,że z drugą tylną ćwiartką będzie ro samo bo już podobnie zaczyna się dziać . Podzielcie się swoim doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Skoro nie można włożyć kaniuli to jest kiepsko, ja mam taką krowę od jałówki ale te objawy ma przejściowe raz lepiej raz gorzej jak włożę  kaniulę na siłę i zostawię na 2-3 godziny to pomaga na jakiś czas i jest ok. Może dobry weterynarz potrafi  naciąć ten strzyk w jakiś sposób , w najgorszym przypadku zostaje ucięcie  chorego strzyka żeby uratować krowe i pozostałe strzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marwasz199117    106

Też mialem jałówke po ocieleniu która miała jeden strzyk niedrożny i musiał go przebijać weterynarz,teraz jak wymię pełne to mleko samo kapie...wołaj jak najszybciej weterynarza bo szkoda jałówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2016    0

Właśnie z tym dobrym weterynarzem u mnie to kłopot, bo pytałem tego ,tamtego i nic nowego :''posmaruj ćwiartkę to może ci zasuszy''. A czy ta kaniula to rodzaj drenu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Kaniula to taka szpiczasta plastikowa jakby igła z jednej strony bardzo cieniutka i stopniowo się rozszerza ma taki specjalny kształt  że jak ja włożysz do końca do strzyka to tam siedzi i mleko samo przez nią leci wpisz sobie w gogle kaniula dla krów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

miałem taki przypadek i faktycznie ta kaniula pomagała dorażnie ,krowa dostała zapalenia i zasuszyła tą ćwiartkę .Lekarz chciał naciąć i wyczyścić za to drugi powiedział że to jakby ptaszka naciąć i zaszyć a baba brała się za niego dwa razy dziennie więc to racji bytu nie miało bo wiadomo doić trzeba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Też radziłbym kaniule na tą drugą ćwiartkę i maści, a pierwsza zasuszyć. Mógłbyś wstawić zdjęcie tej skurczonej ćwiartki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2016    0

Skurczony jest strzyk tak jak pisałem -teraz to już  w ogóle zarósł a ćwiartka nad nim jest nabita i czuć zapalone mleko , a ta druga o ,którą się martwię może nawyrost wygląda normalnie przed i po zdojeniu na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2016    0

Czy ktoś z was miał może coś takiego u swoich krów ; wymię normalne , tylko nie można na początek zdoić pierwszych strzyków , bo jak się okazuje w strzyku jest skrzep krwi  który blokuje mleko po kilku próbach udaje sie zdoić  i mleko jest normalne . Czy ktos może słyszał o żylakach gruczołu mlekowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez Ferdek07
      Składaliście wnioski o nadanie longin i hasła do zgłaszania zwierząt jak wam to się podoba i co wpisać w rubryke o miejscu pobytu/utylizacji zwierząt padłych czy coś takiego taka rubryka jest :rolleyes:
    • Przez Agata250621
      Mam pytanie . Czy będę mieć problem z zarejestrowaniem jeśli jałówka według mnie nie ma odpowiedniego wieku do wycielenia? I jaki jest odpowiedni wiek według przepisów do wycielenia?
    • Przez Holder
      Witam. Jaką mieszankę do zbioru na kiszonkę zasiać w tym momencie? Czy coś w stylu gorzowskiej uda się przyzwoicie zebrać do jesieni i zasiać np. pszenżyto. Kukurydza nie wchodzi w gre , 
    • Przez gabrysiaa
      witam, czy dobre są platki buraczane bez melasy dla opasów? 
      z góry dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam!! 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj