bobert21

Claas Axos

Polecane posty

kapsel1m    21

z drzwiami trzeba uważać przy silnym wietrze . Sąsiadowi je wyrwało oczywiście zapięcie u góry zadziałało ale impet był tak duży że szyba nie wytrzymała tak więc szyba to koszt 1500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

1500zł aż? Ehh, no ja myśle albo o Axosie 320CX albo o 5R, a waszym zdaniem EHR to dobra sprawa czy to nie potrzebne jest dopłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Zależy czy często będziesz używał podnośnika wtedy jak najbardziej, czy też będziesz wykorzystywał rzadko np. w ładowaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas44    0

co do skrzyni to sie zgodze jak najbardziej ale co do wykonania to az tak bardzo roznicy niema

 

mozna wzias zetora to w tedy szyba kosztuje 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

No szukam Axosa i 5R bo co tu jeszcze innego szukać? Chyba nie ma co. Czy podnośnikiem bym robił, hmm, no rozsiewacz, opryskiwacz przyczepiany, czasem pługi 3 skibowe obracalne, czasem talerzówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli zamiennik szyby do Axosa kosztuje 1400zł prawie (ceny z allegro) to do 5R można zamiennik kupić za 600-800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Co innego szukać to jest MF 5400 lub 5600 godnym rywalem dla 5R ewentualnie w niedalekiej przyszłości Case Farmall Pro

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

No tak wygląda na to że Axos będzie droższy od JD, i JD wygląda na to że będzie miał lepsze wyposażenie. Tylko że Claas będzie miał 3.5 letnią gwarancje i gps w gratisach. Ja mam już jednego Claasa więc by mnie przekonywało do drugiego, ale tak średnio jestem przekonany bo ma kilka mankamentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

T a gwarancja, to dobrodziejstwo i przekleństwo zarazem :P bo koszty serwisu na cenach dilera, to koszty dwa razy większe :) A co ma się zepsuć to się zepsuje albo po gwarancji przedłużonej, albo w pierwszym roku... ot taka złośliwość rzeczy martwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

fakt trzeba się zastanowić z tą gwarancją bo przegląd duży w claasie aresie to ponad 4tys netto, w axosie pewnie trochę mniej ale nadal drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

w axosie z tego co sie orientuje 1000-1300zl pierwszy a kolejne blizej 2000

Ja zapłaciłem prawie 2300 brutto za CX-aw tym dojazd330 robocizna 600zł, filtry 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidPiputa    1

Witam

 

Mojemu znajomemu pare dzni temu wymieniali silnik w Axosie i chwała panie ze był jeszcze na gwarancji. Serwis Stwierdził ze jakas wada produkcyjna. A swoją drogą to sa silniki perkinsa czyli takie jak w farmtracu a tam to jest nałogowe ze silnik potrafi odmówic posłuszeństwa.

 

A co tu dużo pisac jeszcze jeden wziął Claasa u nas na wiosce tylko 120koni z silnikiem john deera i tez ne jest zadowolony mowi ze serwis to u niego spi. Miał zetora proxime 110km wymienił bo myslał ze kupi coś lepszego i nowego na modernizacje a tu ten class taki sredni mowi. Oczywiście wziął go w pełnym doposazeniu + ładowacz czołowy.

 

Pozdrawiam DP


xxx01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

Witam

 

Mojemu znajomemu pare dzni temu wymieniali silnik w Axosie i chwała panie ze był jeszcze na gwarancji. Serwis Stwierdził ze jakas wada produkcyjna. A swoją drogą to sa silniki perkinsa czyli takie jak w farmtracu a tam to jest nałogowe ze silnik potrafi odmówic posłuszeństwa.

 

A co tu dużo pisac jeszcze jeden wziął Claasa u nas na wiosce tylko 120koni z silnikiem john deera i tez ne jest zadowolony mowi ze serwis to u niego spi. Miał zetora proxime 110km wymienił bo myslał ze kupi coś lepszego i nowego na modernizacje a tu ten class taki sredni mowi. Oczywiście wziął go w pełnym doposazeniu + ładowacz czołowy.

 

Pozdrawiam DP

 

 

Silniki w Farmtracku maj inna konstrukcje w axos ma wieksza kulture pracya farmtrack warczy niczym rusek i w te w farmtraku produkowane sa ponoc w chinach i stad ta cena

Edytowano przez pleban1330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

Niestety klego ale mam samsiada który kupił tego axsosa i silnik w nim był juz wymieniany, dokładnie po 6 miesiacach. Przed wmianą chodził strasznie a po wymianie jeszcze gorzej. A ruseki silnik przy nim to mercedes. Przykro mi to pisac ale taka jest prawa silniki sa wadliwe w tych traktorach. Nie wiem czy sa produkowane w chinach ale chyba jakies standardy ich obowiazuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

No niestety potwierdzam, kumpel ma axosa 340 CL 2010 rok i w tym roku padł silnik (400 h!!!). Na szczęście wymienili bez problemu mimo, że juz go nie serwisował, musiał tylko za lawetę zapłacić. No i mówili, że to nie jest pojedeńczy przypadek tylko robią tego duużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Ale skoro te silniki wymieniają to co się z nimi dzieje? Nie chce jechać, dymi, bierze olej, czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Dokładnie. Mówił, że bardzo dymił i miał coraz mniej mocy do tego stopnia, że aby ruszyć z lawetą z belami musiał biegi zmienić na polowe oraz miał problem ze "startem" kosiarki 2,1 m!!! z którą nh 60 KM nie miał żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Dobrze, że firma Claas bez problemu wymienia te silniki. Musi być jakaś wada produkcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj