Zaloguj się, aby obserwować  
Sebcio2801

Polski Ursus, a Amerykański John Deere

Polecane posty

Sebcio2801    0

Witam zainteresowanych założyłem ten temat żeby podyskutować na temat wad i zalet pomiędzy standardowego typowo Polskiego ciągnika c-360 i JD 2250 I 3140 oraz warunkach w jakich są użytkowane i do czego. Po pierwsze JD-ry coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. JD-ry to ciągniki wytrzymałe i stworzone do ciężkich prac rolnych na 1000 ha. (takie jest moje zdanie) JD-ry nie jeżdżą tam po drogach stanowych tylko po polnych niektóre nie mają nawet rejestracji a w Polsce robią wielką furorę (nie mówię tak żeby kogoś zdenerwować czy obrazić bo sam cenię to markę ale taka jest prawda c360 może ma dużo mniej km niż te 2 JD-ry ale ma za to sprężarkę hamulce na przyczepy i ma duszę a ursus c362 to jest cacko kabina zetora nad skrzynią więc cichutka hydrauliczny skręt i wiele innych rzeczy. Proszę wypowiadajcie się na temat ich wad i zalet a najlepiej porównania między tymi 3 traktorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jak bym szukał ciągnika mocnego to bym stawiał na JD bo ma więcej KM [3140 ma 97KM a 2250 ma 62KM].

Dla mnie porównanie nieco nie fair bo Jelonki mają przewage kucyków, więc we wszystkich walorach użytkowych mają przewagę.

Nieco inna sytuacja tyczy się walorów eksploatacyjnych.

Ursus naturalnie jest tańszy w serwisowaniu jednostkowym [w przypadku jednej naprawy], ale wszyscy wiemy że nie ma roku żeby Ursus nie miał jakieś naprawy. No a w zachodnich jest tak że jak coś nawali to raz na jakiś dłuższy okres czasu ale trzeba czasami nieźle wybulić za tą naprawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruski99    0

Chciałbym sprzedać C-360 a kupić jakiegoś JD w tych parametrach co C-360 bo potrzebny mi jest z przodkiem jaki to musi być typ JD i żeby był w nowszej kabinie i skrzynie powerqłap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

ursus c-360 wyje jak orkiestra dęta a w jelonku spokój ale z częściami nie wiadomo jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiajcie się o części...Nowe zamawiacie przez telefon lub przez mail-a a starsze kupujecie np. na allegro lub samemu jedziecie wymontować;) My na wiosnę tego roku kupiliśmy używanego JD 3350. Mamy go na gospodarstwo 50ha i naprawde jesteśmy z Niego bardzo zadowolenie:) Polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na naszych ciężkich ziemiach w orce z pługiem o szerokości 144cm i głębokości 33cm spalanie kształtowało się na poziomie 15l litrów na hektar. Ale naprawdę nie życzę nikomu orać na tak ciężkiej ziemi... W gruberze 3m spalanie wychodziło 5 litrów na ha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

A w lżejszych pracach jak ze spalaniem ?A czy JD 2250 z ładowaczem był by dobry, do lekkich prac bo kumpel jest na etapie wymiany zetora 5211 na jakiegoś z ładowaczem ma 40 ha???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalik    17

Witam

Polecam Ci ciagnik 2250 ale koniecznie z kabiną sg2 i wajchami z prawej strony. Cicho w środku, zimą masz ogrzewanie i bardzo poręcznie. A co do części nie ma problemu, wszystko jest dostepne. Użytkuje ciągnik tej serii a konkretnie 2650. POLECAM nie ma porównania do u360!!!!Tu masz filmik:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

czy dobrze wchodzą pół biegi i czy wogule lekko chodzą biegi zobacz pod deske rozdzielczą czy płytka nie jest polutowana bo wtedy może dobrze nie łączyc a ta płytka to drobie rzeczy 1500 pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalik    17

Odkręc blachę w podłodze i zobacz czy korki od skrzyni nie są zwalone, mialem dwa i obydwa tak mialy musielismy podkladac cos aby zaprzec o blachę, lubią też cieknąć z wału silnika (widac to po tym ze wał napędowy jest mokry łatwo to zrobić a cene mozna zbić, tylko jest w tym troche roboty). Weż sprawdz czy na półbiegu ciągnik nie traci ciśnienia i układ kierowania się zapowietrza-zaden problem na wiekszych obrotach jest oki, ale wszystkie te wady mogą pomóc przy zbijaniu ceny.No i jak się mi coś przypomni to dopisze. POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez antymechanik
      Witam czy wie ktoś jaki traktor będzie miał wysokości max 2,3m z kabiną. Żeby miał min 60km i napęd. Ciągnik byłby głównie wykorzystywany z turem do obsługi bydła w oborze i też w polu jakiś lekkich prac. Budżet max 70tyś
    • Przez Latashi
      Witam.
      Proszę o poradę bo już sam nie wiem co robić. Posiadam Zetora 10045 już kilkanaście lat i naszła mnie myśl i zmianę na coś "nowszego" bardziej komfortowego, szybszego, bardziej zwrotniejszego. Zastanawiam się czy warto, wiadomo że części do Zetora drogie nie są w porównaniu do case np filtry. Pracuje na 20ha jako główny ciągnik. Jeżeli ktos miał styczność z w/w ciągnikami proszę o wypowiedzenie. Nie miałem styczności z case, ale podobają mi się te modele.
    • Przez ROLOMAZ
      Cześć, Chciałbym zakupić nowy ciagnik na dofinansowanie z programu "młody rolnik" . Areał jaki aktualnie posiadam to 40ha, według tego mogę zakupić ciagnik nowy do ok. 160KM. Prowadzę produkcję roślinną na klasach gleby 2-4 ciężkie. Ciagnik ma być głównym w gospodarstwie, do pomocy będzie miał starszy ciągnik o mocy 120KM. Jaka markę ciągnika możecie polecić? osobiście zastanawiałem się nad trzema. John deere, Fendt i Case. Co możecie mi doradzić lub co odradzić? Jakie dodatki warto dobrać do ciągnika? Będę wdzięczny, za wasze rady. Pozdrawiam!
    • Przez Kubos43
      Stoję przed wyborem fabrycznie nowego ciągnika na moje gospodarstwo, gleby w miarę lekkie IV-V klasa bez pagórków. Ciągnik ma być głównym koniem pociągowym. Szukam czegoś w okolicach 120 koni mechanicznych z możliwością podkręcenia w przyszłości. 
       
      narazie wybieram między: 
      Massey Ferguson 5s
      massey ferguson 5711
      new holland t5 dynamic comand 
      new holland t5 elektoro comand 
      case Vestrum 120
      może ma ktoś któryś z tych ciągników i potrafi się wypowiedzieć na ich temat, a może polecacie coś innego? 
       
      sprzęty mam dosyć wymagające, dotychczas pracował przy nich massey 3090 i trochę czasami nie dawał rady. 
      zależy mi na niskiej cenie ale dobrej jakości. 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj