adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

jak zaczyna się porażenie to nawet tydzień nie przetrwa i nie ma co zbierać to tym bardziej się nalatają z dwoma 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637

To co robisz z owocami drobnymi i porażonymi, bo nie uwierzę, że 100% to owoce 1klasy, odpowiedniego kalibru i bez śladów jakichkolwiek chorób? Zostawienie tego na krzaku to tylko przy kolejnym zbiorze jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A kto by zostawiał na krzaku 😂 , wyrzuca się porażone ale to i tak jest zaklinanie rzeczywistości jak jest źle zabezpieczona to jest kwestia paru dni i nie ma co zbierać po takich deszczach jak tydzień temu, nawet zielone nie zdąża  dojrzeć

taką malwinę jak wczoraj oglądałem na filmiku z bronisz to sprzedawali po 20zł za łubiankę to można sobie pomarzyć żeby ją u nas w detalu  sprzedać drożej. ledwo co truskawka u nas w detalu wzrosłą na 9-10zł po za tym pierwszy zbiór i tak ma duże owoce a przy malwinie i tak zawsze cena tylko rośnie.

 

truskawka ma być trwała a kalibraż już ma mniejsze znaczenie ale wiadomo kto ma ferdygację i umie ją wykorzystać to będzie pracował nad tym żeby ta truskawka nie drobniała przy kolejnych zbiorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorey    3

Kosicie Truskawki zaraz po zbiorach, czy odczekujecie trochę czasu? Niestety dużo chwastów się pokazało i zakwitło. Ma być do poniedziałku pochmurnie i coś pokropić, to chyba był by dobry czas na taki zabieg? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637

Od razu po zbiorach, przed koszeniem saletra wapniowa i NPK w fertygacje, wieczorem oprysk liścia mocznikiem i od rana koszenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
1 minutę temu, kaczorey napisał:

Co powoduje oprysk mocznikiem? 

Szybszy rozkład starych liści i słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    690

Tomasz po skoszeniu wywozisz to z pola czy idzie jakiś rozdrabniacz i wszystko zostaje na polu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J30s    0

Witam co może dolegać mojej truskawce? Mam kilkanaście m² dla siebie i krzaki zaczęły usychać. Najpierw usychają stare liście a potem cały krzak. Usychają miejscami i  wygląda to jak robota pędraków ale żadnego nie znalazłem a innych robali też nie widać

IMG_20210702_111448.jpg

???

IMG_20210702_111139.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
1 godzinę temu, thor1984 napisał:

Tomasz po skoszeniu wywozisz to z pola czy idzie jakiś rozdrabniacz i wszystko zostaje na polu?

Rozdrabniaczem robię i potem to co zostało na rzędach to traktuję wymiatarką. Do tej pory robiłem tzw pająkiem do siana a od tego roku wymiatarką. 

1 godzinę temu, J30s napisał:

Witam co może dolegać mojej truskawce? Mam kilkanaście m² dla siebie i krzaki zaczęły usychać. Najpierw usychają stare liście a potem cały krzak. Usychają miejscami i  wygląda to jak robota pędraków ale żadnego nie znalazłem a innych robali też nie widać

IMG_20210702_111448.jpg

???

IMG_20210702_111139.jpg

Jaka odmiana? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J30s    0

Ciężko powiedzieć jaka odmiana bo wsadziłem 3 rumba, roxana i malwina i nie bardzo pamiętam która gdzie jest😄. Ale wydaje mi się że to będzie rumba albo Roksana bo kilka krzaków malwiny dosadzałem i te rosną ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Jak sobie radzicie z zarosnieta plantacja po zbiorach? Kosicie pierwsze wszystko razem z krzakami a potem oprysk czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1002

Mam 2 rok kilkadziesiąt roślin i moje pytanie na jaką wysokość kosić dodam że rosną na czarnej włókninie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
4 godziny temu, memphis1205 napisał:

Jak sobie radzicie z zarosnieta plantacja po zbiorach? Kosicie pierwsze wszystko razem z krzakami a potem oprysk czy jak?

Koszenie, jakiś herbicyd a co przepuści to poprawa babopielikiem albo gracolem. Zależy co masz na myśli zarośnięta plantacja. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Truskawki widac ale troche chwastow jest duzych. Po koszeniu poczekac az odbija i dopiero herbicyd czy od razu? I jaki ten herbicyd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Robicie doglebówke po zbiorach? Skończyłem zbierać zara poleci glebogryzarka reszta babopielikiem i bedzie czysto i pasowało by to akoś utrzymać. Stomp plus dewrinol poszedł wiosną co teraz dac? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Czy sadzil ktos truskawki na agrotkaninie na kopcach na ciezkiej ziemi? Bo sie zastanawiam tak posadzic oczywiście z nawodnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7
Dnia 2.07.2021 o 14:46, J30s napisał:

Witam co może dolegać mojej truskawce? Mam kilkanaście m² dla siebie i krzaki zaczęły usychać. Najpierw usychają stare liście a potem cały krzak. Usychają miejscami i  wygląda to jak robota pędraków ale żadnego nie znalazłem a innych robali też nie widać

IMG_20210702_111448.jpg

???

IMG_20210702_111139.jpg

Antraktoza truskawki, walnąć scorpion i za dwa tygodnie lune, A jak nie pomoże to plantacja pod pług. Szkoda się męczyć.

Edytowano przez blabla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Z antraknozy można wyprowadzić plantacje? Mam Roksane drugoroczną i pojawiła się antraknoza na owocach myślałem o pługu od razu ale moze warto zawalczyć? Aktualnie wszystko wykoszone jest, wiec albo orać albo glebogryzarka i chemia. ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11
1 godzinę temu, Karollorak93 napisał:

Z antraknozy można wyprowadzić plantacje? Mam Roksane drugoroczną i pojawiła się antraknoza na owocach myślałem o pługu od razu ale moze warto zawalczyć? Aktualnie wszystko wykoszone jest, wiec albo orać albo glebogryzarka i chemia. ??? 

Oraj, nie ma sensu walić kasy w to. Mi pokazała sie w tamtym roku na roksanie, plantacja naprawde była zadbana i wypryskana w tym roku przez to cholerstwo nie zebrałem ani kosza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

No właśnie tego się boje ze polecę w koszty i robotę a jak przyjdzie do zbioru to będzie klapa. Ktoś jeszcze jakieś sugestie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj