adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

cinek1808    1746

Już ponad rok jak nie można używać. Ale dziś jeszcze znajomy kupił spod lady i będzie pryskać. Lepiej zastosować niż ma się zmarnować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

Też szukam sadzonki na koniec lipca/ początek sierpnia najlepjej firgo odmiana Azją rumba Może komuś zostanie potrzebuje około 7 tys sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Z sadzonkami to w tym roku będzie problem ;) Wiele plantacji przemarzło, na wiosnę kto zaniedbał to teraz sadzonki nie puszcza.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Wiadomo, że podstawa to nawożenie posypowe ale co według was jest lepsze jeśli mowa o dokarmianiu dolistnym i fertygacji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 23.07.2021 o 17:24, Tomasz0611 napisał:

Z sadzonkami to w tym roku będzie problem ;) Wiele plantacji przemarzło, na wiosnę kto zaniedbał to teraz sadzonki nie puszcza.

 

alegro, rumba dosyć dobrze chronione i nie ma takiej presji rozmnażania się jak malwina, florenc.

dziwne to młode alegro w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Wiadomo fertygacja lepsza. Do zbiorów robisz kilkanaście zabiegów różnymi środkami to lepiej zaoszczędzić blaszce liściowej stresu i dając jej nawóz. Czasem potrzebą tygodnia aby ścisnęła z liścia substancje. W fertygacji masz nawóz i wodę która która w tych czasach nie jest w nadmiarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603
10 godzin temu, racyl napisał:

 

dziwne to młode alegro w tym roku

Bo przemarzlo w zimę, i teraz widać efekty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Bo przemarzlo w zimę, i teraz widać efekty ;)

 

jakby przemarzło to raczej krzaki usychałyby. nie krzewi się jak w ubiegłym roku po zbiorach. rok temu to wąsów było mnóstwo już w czasie zbiorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603
3 godziny temu, racyl napisał:

 

jakby przemarzło to raczej krzaki usychałyby. nie krzewi się jak w ubiegłym roku po zbiorach. rok temu to wąsów było mnóstwo już w czasie zbiorów

To chyba krótko masz truskawki, skoro nie wiesz czym może się charakteryzować uszkodzenie mrozowe korony truskawki. Wcale nie muszą usychac od razu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie trzeba się zaraz nie wiadomo czego doszukiwać. wystarczy czasem przeanalizować to co się zrobiło, doskonale zdaję sobie sprawę jaką sadzonkę posadziłem rok i dwa lata temu. po za tym poprzednia wiosna i tego roczna są zupełnie inne

co do rumby to ona lubi mróz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

Tym co jest dostępne w sklepach w miarę cenowo 😂😂😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ja po skoszeniu dałem saletrę amonową po całości i polifoskę start w rzędy. Czy po zbiorach jest sens puszczać coś w nawodnienie właśnie na skoszone rośliny. Jeśli tak to co?

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejand    8
5 godzin temu, tomn95 napisał:

Czym nawozicie po skoszeniu? 

U mnie wlatuje florahumus 0,5/ha i nie narzekam. Przede wszystkim tanio i dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wiadomo czy się śmiać czy płakać jak się czyta takie rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Ja nie kosiłem i poszło od razu po zbiorach 250kg hydrokompleksu po całości. Dorzucić coś azotu? Pasowało by mi jeszcze trochę sadzonki pozyskać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603
10 godzin temu, tomn95 napisał:

Czym nawozicie po skoszeniu? 

Początek lipca 50 kg saletry amonowej + 150kg 12-12-18 i początek sierpnia 25kg saletry wapniowej + 100kg 5-12-24, ilości podane na hektar, nawóz rozsiewany w rzędy. Do tego jakiś humus z jeden raz, 3 razy potasil, z 2-3 razy aminokwasy przy okazji oprysku fungicydem i to chyba tyle. Nieraz wleci jakiś mocznik dolistnie na początku sierpnia jak jest taka potrzeba. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Mieszasz saletrę z wieloskladnikiem pewnie? 

Teraz nie za późno na saletrę amonową? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Dokładnie, mieszam przed wysiewem. Zależy jaka będzie jesień ;) Jak w miarę ciepła to będzie ok amonowa o tej porze ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przy takiej ilości saletry to nawet jak nic jej nie da to nie będzie różnicy 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Tyle u mnie wychodzi z potrzeb nawozowych. Nawożenie jak wyżej i np Rumba 3 letnia przebiła granice 30t/ha.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31
Tomasz0611 napisał:

Tyle u mnie wychodzi z potrzeb nawozowych. Nawożenie jak wyżej i np Rumba 3 letnia przebiła granice 30t/ha.

Po zbiorach dajesz tylko nawożenie posypowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj