mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Peters    21

byłes juz podpisac korekty??

 

Tak byłem już podpisać a po niedzieli wypłacą wszystkim za odstawy ziemniaków z grudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

macie już propozycje cenowe na ten sezon? Bo Łomża już kontraktuje po 1,30 zł za jednostkę powyżej 18 % skrobi,mamy też nowość w umowie gigantyczne kary za nie wywiązanie się z umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

A w Trzemesznie w lutym chyba dopiero mają podpisywać umowy :) Ale coś mówili że będą większe dopłaty do sadzeniaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harpa777    2

Jak zrobią u nas (Staw-Luboń) kary za niewywiązanie się to odchodzę na pewno. Przy takich cenach to nie ma o czym gadać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
undisputed    0

macie już propozycje cenowe na ten sezon? Bo Łomża już kontraktuje po 1,30 zł za jednostkę powyżej 18 % skrobi,mamy też nowość w umowie gigantyczne kary za nie wywiązanie się z umowy.

 

Kolego Vitasem możesz przybliżyć szczegóły odnośnie tych kar? W tamtym roku było za 20 proc 260 zł, czyli z tego co piszesz, to po prostu obniżyli swój próg skrobi, ale cena i tak przy 20 procentowej skrobi będzie taka sama (18 x 1,3 zł plus 2 x 1,3 zł czyli tyle samo). Dobrze CIę rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155
Napisano (edytowany)

cena 1,3 zł za jednostkę jak w ubiegłym roku tylko już od 18% ,a w 2013 roku było od 19 %,tak więc przy 20 % skrobi nie ma różnicy.Jeżeli chodzi o kary ,są uzależnione od procentowego wykonania umowy,to była rozmowa telefoniczna ,więcej będe wiedział w przyszłym tygodniu bo podpiszę umowę z nimi ,ale tylko na 50% produkcji,bo mam na oku innego odbiorcę.Mam do Łomży 140 km ,tak wiec ta cena nie jest rewelacyjna (ok. 45 zł transport od tony),a niestety dopłata transportowa nie jest wpisana do umowy niby co roku jest(23 zł do tony) ,ale jak coś Prezesowi odbije to może jej nie dać.Tym bardziej ,że zakład jest w kiepskiej kondycji(ujemny wynik finansowy za IIIQ2013) może to chwilowa zadyszka ,ale trzeba uważać bo przy ziemniaku jest sporo pracy oraz trzeba spora zainwestować.

Edytowano przez Vitasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzesss    35

A z tymi dopłatami do skrobi to tez coś przeciągają, nic nie wiecie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

Znamy znamy 1,1 zł plus 500 zł dopłaty do sadzeniaków plus 520 zł do śor :)

 

Ja już otrzymałem w połowie lutego dopłatę :) Nową umowę już podpisałem na 2014 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9914

Panowie jak tam ziemniaki rosną ? Musiałem poprawiać herbicydami bo za mokro i roundup za wiele nie zdziałał. Powiedzcie mi jak jest z hingą z podatnoscią na zaraze bo według prognoz dopiero 45 punktów jest ale wydaje mi się ze troche siadły, chyba że to alternarioza ale obok mam verdi i nie widac nic na niej i zastanawiam sie czy pryskac czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikesz71    0

W Pile kontraktowałem w 2012 r. Cena 0,95 zł za 1 kg skrobi, przy wykonaniu kontraktacji powyżej 95% dochodziła dopłata do transportu 0,03 zł do kilograma (w moim przypadku - 50 km od zakładu). Były też dopłaty do sadzeniaków uzależnione od wykonania kontraktacji. Zrezygnowałem!.

Do Łobza mam 70 km. Cena w 2013 r.1,15 zł + dopłata za transport 0,125 zł = 1,27 za kg x 20% skrobi = 254 zł/tonę ziemniaków+ dopłata 0,10 zł/kg skrobi za ziemiaki listopadowe. Nie ma żadnych kar. Płacą po 2 tygodniach. W tym roku doszła premia 0,05zł za wykonanie kontraktu.Szału nie ma ale można przeżyć. W 2013 roku mogłem połowę ziemniaków puścić na wolny rynek po 1000 zł/tonę. W tym jadalne będą tańsze od skrobiowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O wielkie dzieki, a w tym roku masz kontrakt? pisałem maila ale mi jeszcze nic nie odpisali, mam nadzieje ze beda jeszcze brac poza kontraktacja.... a jaka odmiane ziemniaka masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
direx7    1

Panowie Łomża nadal przyjmuje ziemniaki? Jak u nich wypłacalność i jak u nich płacą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a dobrze na tym wychodzisz? jest cos na plusie przy 25gr/kg? jaki masz plon bo jak miałem jadalne to zawsze odpadało to za małe to nadgryzione a tu prawie mozna wszystko oddac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

ile u was nawiazaly ziemniaki ? u mnie 22 sztuki srednio odmiany pozne sadzilem 3t/ ha wiec jesli beda takiej wielkosci jak sadzeniaki to plon 66ton ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

Pisał ktoś z was wniosek do PPZ Trzemeszno o zmniejszenie limitu ziemniaków na umowie z powodu suszy?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

ile u was nawiazaly ziemniaki ? u mnie 22 sztuki srednio odmiany pozne sadzilem 3t/ ha wiec jesli beda takiej wielkosci jak sadzeniaki to plon 66ton ;)

 

jaka odmiana ziemniaka? podlewałeś je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj