Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
qazi    58

mam dojście do danych technicznych pras cnh i mchale więc wiem że do mchale trochę im brakować bedzie

Raczo    19

Na pewno masz rację i tak będzie, ale o jakich parametrach konkretnie mówisz? ;-)

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

qazi    58

sam rotor, jego kształt i średnica, wielkość łańcuchów łożysk, ilość pasów wszystko przemawia za mchale, co do samego zagęszczenia beli to ciężko powiedzieć bo te nowe prasy cnh jeszcze nie były tak naprawdę w polu

Wiadomość z agroFakt.pl

Arek    121

mam dojście do danych technicznych pras cnh i mchale więc wiem że do mchale trochę im brakować bedzie

A czy mchale to jakaś super prasa? Irlandzka, firma istniejąca dopiero kilka lat, w dodatku prasy produkują na węgrzech.

Raczo    19

Nie znam się na McHale ale te pasy nawet na pusto nie powinny być takie luźne

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

qazi    58

A czy mchale to jakaś super prasa? Irlandzka, firma istniejąca dopiero kilka lat, w dodatku prasy produkują na węgrzech.

firma istnieje od lat 70 a prasy produkuje od 2002r. fabrykę na węgrzech posiada podobnie jak claas z tym że nie wszystkie prasy są produkowane na węgrzech

co do samej prasy mchale to w standardzie posiada takie rozwiązania/parametry jak konkurencja w opcji a mam tu na myśli głownie łańcuchy i łożyska czyli chyba jedna z najważniejszych rzeczy w prasie wskazujące na jej wytrzymałość i żywotność, jakość użytych podzespołów, wszystkie kluczowe elementy tych pras są jak najwyższej jakości

Arek    121

Jakie to ma super rozwiązania lepsze niż konkurencja? Łańcuchy diamond? Łożyska skf, timken?

qazi    58

łańcuchy diamand, ale też nie rozchodzi sie o sama markę a o rozmiar, bo takie łańcuchy czy łożyska jak są tu stosowane to u innych są nie dostępne a u niektórych w opcji dopiero a w mchale w standardzie od najniższego modelu

jasikor    0

Witam

Wybieram pomiędzy Lele Welger RP 245 MC 13 a McHale F5400c. Jak możecie to podajcie wady i zalety każdej z pras

qazi    58

w mchale masz większe łożyska oraz standardowo smarne, rotor 15 nożowy o większej średnicy i lepszym kształcie bo jest on 4 ramienny, jest też moim zdaniem lepsze zabezpieczenie łożysk przed dostawaniem się do nich zanieczyszczeń, zwróć też uwagę na rozmiar łańcuchów bo nie jestem pewien ale w mchale są chyba większe i mocniejsze, pozostałe parametry w obu prasach raczej podobne

w jakich cenach oferują ci te prasy?

jasikor    0

w mchale masz większe łożyska oraz standardowo smarne, rotor 15 nożowy o większej średnicy i lepszym kształcie bo jest on 4 ramienny, jest też moim zdaniem lepsze zabezpieczenie łożysk przed dostawaniem się do nich zanieczyszczeń, zwróć też uwagę na rozmiar łańcuchów bo nie jestem pewien ale w mchale są chyba większe i mocniejsze, pozostałe parametry w obu prasach raczej podobne

w jakich cenach oferują ci te prasy?

McHale 106 tyś a Lely 114,5 tyś netto

qazi    58

McHale 106 tyś a Lely 114,5 tyś netto

mchale 5400c widzę,

lely na smarnych łożyskach czy bez?

chociąz i tak to mało ważne, sami mamy mchale 5400c i jakby miał wybierać jeszcze raz to na pewno byłaby ponownie mchale

jasikor    0
Napisano (edytowany)

przedstawiciel mówił że Lely w takim wyposażeniu jak McHale F5600 ale jakoś do mnie to nie przemawia, ale może się mylę

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

qazi    58
Napisano (edytowany)

lely 245 profi na 25 nożach? bo dopiero taką można porównać z 5500 i 5600 ale raczej ona jest trochę droższa jak te 114 netto

podaj konkretny model i wyposażenie prasy lely a powiem do jakiej mchale można ja porównać

edit: we wcześniejszym poście pisałes chyba że na 13 nożach czyli napewno nie wersia profi czyli przedstawiciel głupoty opowiada,

w mchale masz większe łożyska bo 50mm ( wlely dostępne dopiero w profi) i łancuchy mocniejsze, lepszy rotor w porównaniu do wersji 13 czy 17 nożowej (większa średnica rotora i 4 ramiona) reszat prasy bardzo podobna może poza uszczelnieniem łożysk gdzie w mchale masz uszcelki na walcach a w lely nie

oglądałes jedną i drugą prase na żywo?

Edytowano przez qazi

Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Czy np. jak jest prasa z Austri to ma komputer tylko w menu Austraickim czy we wszystkich językach. Głównie chodzi to o Krone Comprime V150 XC

<p>Witam

Stoję przed pewnym dylematem a mianowicie muszę kupić prasę rolkę. Budżet jakim dysponuję to niestety tylko 10 tyś +/- PLN. Na chwilę obecną będzie współpracować z

C-360.

Belarka potrzebna mi tylko i wyłącznie do słomy i siana. Kiszonki nie robię. W mojej okolicy znalazłem takie o to belarki:

1. http://tablica.pl/of...57-ID48P19.html

2. http://otomoto.pl/he...40-A383462.html

3. http://tablica.pl/of...html#a3c7a3320c ta to chyba rzadko spotykana marka ale może ktoś miał do czynienia i i mógłby mi coś o niej powiedzieć

powiedzcie na co zwracać uwagę przy oględzinach i która będzie waszym zdaniem lepsza a zależy mi na pasówce i w dodatku zmiennokomorowej gdyż nad oborą mam strop i tam chciałbym składować siano a mam nieduże włazy także tak to wygląda a i ustawić łatwiej i lżej

rozglądam się głównie jak najbliżej zwg. na to że transport w moich stronach jest w c..j drogi

proszę o szybką pomoc gdyż piątek sobota ostatecznie niedziela jadę oglądać i chciałbym wiedzieć na co zwracać uwagę przy oględzinachbędę wdzięczny za każdą pomoc

Edytowano przez blondynek2004

Tak kolego krone ale w tym budżecie jaki mam to jedynie łańcuchową stałokomorową a taka już nie za bardzo mi się uśmiecha jak na moje potrzeby jak i na moc poczciwej 60-tki.

Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Jakie są + a jakie - McHale V 660

kaim33    1

Przymierzamy się do kupna prasy zwijającej i stąd mam kilka pytań:

- czy na 15 ha łąk i 40 ha pola opłaca się kupowanie nowej prasy?

- jeżeli tak, to jakąś polską(raczej nie Sipma) czy lepiej zachodnią(myślałem o prasach Kuhn)?

- jezeli nie, to jaką marke używanej wybrać?

(jezeli miałaby być nowa to musiałbym coś pokombinowć z młodym rolnikiem, a nie wiem czy to się uda, bo troche nie mam wykształcenia rolniczego, ale chyba staż jakiś tam może być zamiast tego. A czy pole musze mieś na własność, czy może być ewentualna dzierżawa? )

I ta prasa docelowo miałaby współpracować z zetorem 7711, no i robiłaby bele sianokiszonki i słomy.

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy:

• Przez kamilo2277

Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500 zł . Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !

Dodaję filmik z pracy: