Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
endrju00711    11
Mówisz dużo o instrukcji, a gdzie zdobyć ją do prasy john deere 550,w dodatku po polsku.

Moderator: Posty piszemy w pierwszym okienku

http://www.allegro.pl/item528658147_instru...90_580_570.html

Jak byś chciał kupić, to wystarczy uruchomić szukajke, posiedzieć jeden wieczór i masz, :angry: mi to zajeło 5 min mojego cennego życia :)

lukaspp    0

Jeżeli mial bym kupic prasę zwijającą to tylko krone - prosta konstrukcja, mała awaryjnośc, duża przepustowośc, małe zapotrzebowanie na moc... W tej chwili prasuję klasyczną rolką KR 160B, na dobrej słomie przy owijaniu siatką (około 2,5 raza) robię 45 - 50 bel na godz... Ciągnik pracyje na małych obrotach(1500 - 1600obr/min) zużywając około 7l/godz paliwa

Wiadomość z agroFakt.pl

krycha094    7

ja nie posiadam żadnej balociarki ale według mnie sipma jest kiepska bo wujek ma nówkę i mówi że ją sprzeda bo co chwile się psuje najlepsza to class :(

ariss    2

ja proponuje vicona pasówke nie do zdarcia nie do zajechania awaryjność równa zero bardzo cicha oczywiście zmiennokomowowa mała ilośc łożysk prosta konstrukcja siatka i rotor z norzami i się tylko jedzie do przodu dobija przez cały czas hydraulicznie przez co ciągnik jej nie odczuwa tak jak np w walcówkach że na końcu trzeba docisnąć

bora    0

Jaka prasę zwijającą byście polecili sipme czy feraboli, bo się zastanawiam którą wybrać?

mario_08    4

Jeżeli masz stosunkowo niedużo do prasowania to moim zdaniem powinieneś kupić Sipme albo Warfame (posiadaliśmy taką).

lesiuskc    2

Mówię wam wszystkim może do claasa sa drogie części ale nie ma problemu z ich znalezieniem tak jak z welgerem claas jest niezawodny i prosty w obsłudze {ktoś sie pytał o ten przełącznik na górze on jest ot wyboru wiązania}po za tym ilośc sprzedanych pras 250-tek o czymś świadczy... Ja jestem ze Skierniewic i studiuje ogrodnictwo... mój wujek kupił claas 250 z samym rotorem beż wysuwnych noży do ciągnika ursus 1014 a wcześniej chodziła w 100 konnym john deere bez zażutów i nie brakowało mocy wejdzcie na niemieckie strony claasa i zobaczycie jak 6 koni żywych ze stajni ciągnie tą prasę... tam tesz jest napisane zapotrzebowanie mocy roto feed chce 60 koni a roto cut chce 80 koni moim zdaniem dla potrzeb polskiego rolnictwa roto feed w zupełności wystarczy...

EppS    2
potrzeb polskiego rolnictwa roto feed w zupełności wystarczy...

Roto feed jest to rotor bez możliwości zainstalowania noży docinających więc nie dla każdego to rozwiązanie jest wystarczające o zaletach noży docinających możesz sobie poczytać w innych tematach.

drzewis98    8
Jaka prasę zwijającą byście polecili sipme czy feraboli, bo się zastanawiam którą wybrać?

sipma dobra jest dla średnich gospodarstw bo dla wiekszych jest za mało wydajna, feraboli jest tańsza i z siatką 47 tyś. teraz może mniej bo prasy potaniały, ja jak pytałem sie o obiązywacz siatką do swojej sipmy to życzyli sobie 6 tys. i podobno dużo roboty podczas montażu, zastanawiam sie czy opyla mi sie zakładać do clasica czy da sie jakoś tą siatke ustawić tak żeby ładnie obwiązała bele siatką, gdzieś w galeri widziałem fotke gdzie ładnie bela była siatką obwiązana po sipmie tylko nie moge znaleść tej fotki

robert11    0
czyli polecilibyście sipme

sypmy w życiu bym nie wybrał i nikomu bym nie polecieł takiej prasy, chociaż sam takiej nie miałem, ale za to widziałem jak inni się z tą prasą męczą, bo to co nią robią nie można nazwać belowaniem....

miałem inne zachodnie prasy, na których też się zawiodłem, a były to marki Claas i Krone, mimo że wykręcały 25 tys. balotów rocznie

endrju00711    11

Zalerzy ile masz ha, i czy masz zamiar jechać na usługi, ja osobiście sipmy nie kupił bym wrzyciu, ponieważ miałem i żałowałem. Wedłóg mnie to ta marka nie powinna się brać nawet na produkcje cepów, bo zapewne po czterech uderzeniach by się rozpadł :):) Jak dla mnie to nawet urzywany zachodni sprzęt porządnej marki jest sto razy lepszy od nowej polskiej prasy. O wydajności i komforcie pracy nie wspomne :) Jeżeli mnie pamięć nie myli to sipma kosztue coś koło 40 netto, nie wiem dokładnie, bo ich stoisko omijam dużym łukiem na targach i nie chce mieć nawet styczności z tą marką, bo by ta firma zbańczyła, a nie chce mieć ostrych starć z przedstawicielami którzy wkręcają kit że sipma tak samo jak JD zrobi 40 bel na godzine bez mniejszego wysiłku, ale o tym że bela waży w porywach 150 kg to nikt nie wspomni, a że JD przy beli 300 kg spokojnie zrobi 40 bel to nic. Najlesze jest to że mówią tylko połowe prawdy, a najlepszy tekst jest taki że jest o połowe tańsza, a praktycznie tyle samo zrobi co np. JD Ale pomijając mentalność ludzi, to niech ona kosztuje 40 tyś, a za 30 mam ful wypas praske tylko tyle że urzywaną, ale zakupu napewno nie pożałujesz, no w tej pułce cenowej to wielka żadkośc znaleźć jakiegoś bubla, więc na 99% będziesz bardziej zadowolony z kupna prasy urzywanej, lecz zachodniej marki, niż z polskiej nowej.:(

EDIT : robert zedytuj swój post, i napisz go w białym okienku :)

ariss    2

te 2 prasy to dzień do nocy porównywac jakośc mareriału awaryjnośc koszty utrzymania i szybkosc pracy sipma to największe g..no wiem sam miałem kiedyś

endrju00711    11

Dzień do nocy, a więc jak porównasz sipme z JD albo vicon-em , chyba środek nocy do hawajskiego słońca :) Kolego bora, co się tak nastawiłeś na te polskie sprzęta, co ty masz 15 ha i nie pojedziesz na żadną usługe że polskie sprzęta chcesz, no i głównie to dużo nerwów młotek i przecinak, no i oczewiście zestaw łożysk każdego typu. O spawarce nie wspomne :( A więc napisz ile masz ha, i wtedy będziemy mogli pomyśleć czy urzywanego zachodniaka, czy nowego zachodniaka :) A jak chcesz dobrać odpowiedni model to pisz co chesz zwijać, i jakiego masz konia do prasy, jak te podstawowe inf. określisz to będziemy mogli gadać, bo narazie to nic konkretnego nie wiadomo :)

bora    0

A wiec tak mam 30ha zwijać bedę słomę sianokiszonka a ciągać nią bedzie kubota me8200

pawel93    1

Polecam prasy pasowe, typu john deerr 590!!!

Sipma niech się schowa!

Żadną prasą nie zrobi takiej bałdy jak po pasówce!!!

endrju00711    11

http://www.allegro.pl/item539069199_prasa_...50_zadbana.html to moja pierwsza propozycja ;) wmiare mała cenka, a maszyna już wystraczająca ;)

http://www.allegro.pl/item533415600_prasa_..._deere_590.html Więcej bajerów w komputerku, lepsza stylistyka, i pare drobnostek, ale techniczneie baaardzo podobna do tej troszke wyrzej, tylko ta jest jej następczynią :)

http://www.allegro.pl/item533875432_prasa_..._590_rotor.html Praska wyposarzona w rotor, z możliwością założenia noży, twoja kubotka troche by się przy niej pociła, ale myśle że dała by rade, w okolicy z taką praską lata MTZ 82, lecz nie miałem okazji zobaczyć jak sprawuje się z nią w pracy :)

P.S. Ogólnie to najlepszym rozwiązaniem było by kupno prasy z siatką, ale nie ma obawy, w okolicy jest handlarz który ściąga takowe przystawki do pras JD, ostatnio miał za 3500 zł, z moich obserwacji wynika że taniej jest kupić od razu z siatką :)

http://www.allegro.pl/item538327856_prasa_...592_2007_r.html

No i teraz ful wypas komfort praska JD 592, osobiście tej bym nie kupił, ponieważ za niewielką dopłatą masz nową, więc ..., a jak możesz skorzystać z jakiegoś dofinansowania to lepiej nową 592 :)

bora    0

Bardzo interesujące są wasze propozycje ale u mnie wchodzi w rachubę wyłącznie nowa prasa w dość przystępnej cenie.

endrju00711    11

Ok, jak tak to prasa JD 572, nówka za 70 tyś, jak dobrze myśle to brutto, ale zawsze można odzyskać vat, i skorzystać z dofinansowania, wkońcu pieniądze z uni są dla ludzi ;)

EDIT: albo lepiej, tu masz link do podobnego zestawu, i sam zadecyduj :)

http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-Forterr...mage107394.html

pooglądaj sobie inne foty tego usera ;), ale ja również mam 31 ha, i nowej bym nie kupił, no chyba że JD

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: