gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gabo89    0

Witam wszystkich!! Mam pytanko co sadzicie o prasie NH 644 walcowo-pasowej czy moj c-360 sobie z nia poradzi jak sie nastawi ja na slabszy zgniot i małe baloty?? Narazie to jest c 360 ale myslimy o zakupie wiekszego ciagnika ale nie w chwili obecnej. :D czy jest łatwa w obsłudze bo nigdy nie mielismy do czynienia z prasą rolująca. Posiada ona troche elektroniki czy jest z nią duzy problem?? Na taka prase mam do wydania 20k. Narazie ma pracoewac w sianie i slomie, a w przyszlosci moze do sianokiszonki. :) Przykładowe prasy :

New holland 644

http://allegro.pl/new-holland-644-i1244394635.html

Dzieki za Odpowiedzi. Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

do tej drugiej to jak z opisu wynika są noże wiec 60 raczej bym nawet nie zapinał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

do 20 tys to może DF 2,30 ale nie wiem czy takie występowały z szerokim podbierakiem albo jakby trochę ponad 20k to może i znajdzie się ładną DF 3.20 albo jej odpowiedniki spod Greenlanda, Vcona, co do Krone to słyszałem że są lekkie na ciągnik i za ok 20 k można kupić już KR 130 z ładnym wyposażeniem,

sam do ciągnika podobnej mocy mam teraz pasówkę Greenlanda RV 126L OC i powiem szczerze że chyba bym jej nie polecił do ciągnika takiej mocy bo chociaż bele naprawdę ładne robi to niestety prędkość zestawu nie powala bo max dla niego to chyba tylko ok 5km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

@Skrzypek mógłbyś podać jakieś sensowne argumenty?

Polecam pasową zmiennokomorową ,ponieważ: robisz balota jakiej chcesz wielkości,zwija od samego początku(palca nie wciśniesz, a noga zaboli jak kopniesz), mniejsze zapotrzebowanie na moc(nie obciąża tak mocno ciągnika),prosta budowa(4 zębatki i 2 łańcuchy + pasek klinowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

+ drogie pasy

łańcuchowa też jest prosta tyle że dobija w końcowym etapie, pas Ci pęknie i spinka a spinek całe życie nie będziesz dawać więc pasy a pasy są drogie. łańcuch jest długowieczny i nie naciąga się tak ragicznie jak niektórzy mówią. Różni ich jedynie moment zgniotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Ceny pasa na allegro 60-80zł za metr, wymienia się tyle ile trzeba (a nie cały pas),pas nie pęknie,prędziej spinka puści jak jest wytarta, a spinek na jednym pasie może być dużo i nic to nie szkodzi.Nawet kiedy puści spinka można dalej prasować i dokończyć zbieranie(bez 1 pasa zebrałem parę ha i nie było problemu).Widziałeś z bliska balota po zmiennokomorowej?Jest duża różnica przy rozwijaniu np.słomy po takiej prasie.Pasy są długowieczne(do ok.15 tys. bel) i w miarę tanie(60 - 80zł), a jaka jest cena łańcucha do np. Krone?Powiedz@tomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Nawet mnie ceny łańcucha nie obchodzą bo prasa zgnije i łańcuch razem z nią :blink: w krone kupuje się kawałki łańcucha trzy ogniwa bodajże i to wszystko ale nie wiem czy wiesz łańcuchy nie wysiadają główne od komory tylko czasem się wymienia te co przekazują napęd z WOMu na całą prase ale toteż rzadkość, więc ten chwyt Ci nie wyszedł :D 10tys łańcuch może kosztować do sipmy ale dokładnie się nie orientuje bo jeszcze nie słyszałem o tym żeby ktoś wymieniał łańcuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Chciałem żeby było porównanie ewentualnych napraw prasy, a nie chwyt.Te 3 ogniwa też coś przecież kosztują.Mit o drogich pasach obaliłem.Powtórzę pytanie- widziałeś balot po zmiennokomorowej z bliska i jak się go potem rozwija?Jest spora różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

@tomi382 nie widział na oczy prasy pasowej ani łańcuchowej zmiennokomorowej i dletego taki głupoty wypisuje.

 

@jako512 taka ciekawostka znajomy ma prase pasową Welgera i ma na liczniku ponad 40 tyś. balotów i jaszcze żaden pas nie był zerwany.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Claas Rolant 46-najlepsza.

Takie odpowiedzi nic nie wnoszą do tematu, oprócz Claasa są inne porównywalne maszyny, po za tym jeśli już najlepsza to pracowałeś jakąś inną, porównujesz do jakiej innej maszyny?

 

+ drogie pasy

łańcuchowa też jest prosta tyle że dobija w końcowym etapie, pas Ci pęknie i spinka a spinek całe życie nie będziesz dawać więc pasy a pasy są drogie. łańcuch jest długowieczny i nie naciąga się tak ragicznie jak niektórzy mówią. Różni ich jedynie moment zgniotu

Pas wytrzymuje ponad 20 tys bel, ja mam 19 tys i dopiero spinki powymieniałem. Łańcuch nie jest długowieczny, dużo głośniejszy, cięższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Głośniejszy to fakt ale ile osób wymieniło go na AF ? :huh: jedna dwe trzy osoby? na całą gamę pras łańcuchowych których posiadaczami są Koledzy na AF. @ limousine jest wogóle nie z tej bajki ! Najpierw należy przejrzeć wszystkie posty na temat pras rolujących a później oceniać czyjeś posty kolego. Zmiennokomorowe łańcuchowe są delikatniejsze i o nich nie mówię lecz o stalokomorowych łańcuchowych i zmennokomorowych pasowych. W pasowych wytrze się pas po ileś tam tys bel może ponad 20 tys i będzie gładszy bez tych karbków to jak z oponą że poniżej 1,5mm bierznika jest opona łysa tak i podobnie z pasem i może zdarzyć się tak że trzeba będzie wjeżdać na półsprzęgle lub bedzie ciężko ruszyć z balotem a w łańcuchowej zawsze leci jak trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Skoro koszty eksploatacji pasówki i łańcuchowej wychodzą podobnie, to ja wybieram pasową gdyż

- jest cichsza

- mniejsze zużycie paliwa

- balot zbity od początku


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekpd    0

Skoro koszty eksploatacji pasówki i łańcuchowej wychodzą podobnie, to ja wybieram pasową gdyż

- jest cichsza

- mniejsze zużycie paliwa

- balot zbity od początku

Ale na pasowa trzeba bardziej uważac ponieważ można pociąć pasy rotorem przy podnoszeniu klapy, nie można jeździć z belką w środku bez włoczonego wom, a z tym ze balot jest zbijany od środka to też nie zawsze jest dobre ponieważ gdy się robi kiszonkię to jest wtedy mokra trawa zabardzo zbita i bez paszowozu ani rusz ale znów na siano czy słome to polecam ale suche :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

w jaki sposób można pociąć pasy rotorem? u mnie mam 2 pasy jeden z przodu drugi na klapie i raczej pasy rotorem się nie potna,

dlaczego nie można jeździć z belką w środku bez włączonego WOM? pytam się bo kilka tak woziliśmy?

co do zbicia zielonki to można przecież ustawić miękki rdzeń jak jest taka potrzeba, a potrzeba jest bo mokrzejsza sianokiszonka może naprawdę sporo ważyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Rotor potnie pasy? :blink:

My zielonkę dla jałówek wozimy nieraz po kilometr i to 1,8 m i bezpośrednio do obory także przewożenie beli nie szkodzi bo niby jak?

Co do zbicia to jest miękki rdzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekpd    0

Rotor potnie pasy? :blink:

My zielonkę dla jałówek wozimy nieraz po kilometr i to 1,8 m i bezpośrednio do obory także przewożenie beli nie szkodzi bo niby jak?

Co do zbicia to jest miękki rdzeń.

rotor może pociąć pasy umie raz zostały pod łoczone źle przewody i przy podnoszeniu wyskoczył i porobił małe dziury nie wiem czy wszystkie marki pras tak mają ale umie w claasie variant 360 tak moze sie stac juz serwisant mówił ze może się tak stać a no można wyłaczyć zbijanie środka ale i tak bedzie zbijane a jako masz prase jeśli można spytać? mi chodziło ze niemozna wozić w środku komory bo mozna rozciągnoć pasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Rotor pociął pasy przez twoją pomyłkę z przewodami,nie czytałem o podobnym przypadku na AF do tej pory, więc to nie jest wada pasówek.Skąd wiesz że pasy się rozciągają od belki w środku?Masz jakiś fragment z instrukcji na ten temat?Ja narazie nic takiego nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie jestem pewien ale wnioskuję że minimalną średnicą beli, w pierwszym przypadku 0.8m a w drugim 1m, jeżeli się mylę niech nie ktoś poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz654    5

Jak myślicie jak nowa prasa będzie najlepsza na 14ha słomy i 8 ha łąki?? Łąka z przeznaczeniem na sianokiszonkę dla krów mlecznych, a prasa będzie współpracowała z Zetorem 7441 72KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel675    0

Jaką prasę wybrać do c-360 (zwijka) tak do 12-15 tys myłsałem nad Welgrem rp12\15 polecacie te prasy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

rp 15 sobie od razu daruj bo jest za duża, rp12 będzie chyba dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj