Zaloguj się, aby obserwować  
jasiu12512

CEBIS

Polecane posty

Kolejorz    3

Cebis jest pewnie lepszy niż Cis


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

brzozak sie tu musi wypowiedzieć bo on ma cebisa ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

cis a cebis ... niebo a ziemia (choc nie mam cisa) ale dzieki temu prostemu komputerkowi mamy wszystko łatwo i ładnie pokazane... tzn osiagi ciagnika spalanie (tymczasowe srednie na hektar na godzine) wszystkie parametry ciagnika... i wiele innych ustawien maszyny ;) i mysle ze łatwiej jest dowiedziec sie jaki mamy w danym momęcie błąd ktory moze uniemozliwic prace ciagnika... wiec napewno POLECAM cebisa:D:D jakies pytania slucham :PP ? moze uda mi sie odpowiedziec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3
Czyli w John Deerach odpowiednikiem Cebisu jest Command Center?

Tak Cebis i Command Center to są komputery pokładowe w Claasie i JD

 

Nie cytuj ostatniego postu!!

Edytowano przez robertbara

John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@Kolejorz po co powtarzasz to samo, jeśli napisałem to Ty nie musisz dwa razy pisać.

 

Wiem że to są komputery pokładowe, ale jeśli jesteś taki bystry to opisz mi różnice a nie tylko co to jest bo tyle to ja wiem ;)

 

Dostaniesz bana za nabijanie postów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

hmm czy odpowiednikiem to nie wiem zreszta niepotrafie wam powiedziec kto wczesniej wprowadzil na rynek te komputery ale chyba John..., z moich obserwacji (bo jak mialem kupic traktor to jezdzilem i tym i tym) pierwsze wrazenie w claasie to prostsza obsloga komputera...niz w deerq lepsza oprawa graficzna(wiem moze to sa jakies mniej istotne sprawy ale jednak one tez wplywaja na prace a bardziej na komfort) i w johnie za pomoca komputera mozna sterowac mniejsza iloscia funkcji jak w claasie (to tez z obserwacji) jezeli cos wiecej sie dowiem napisze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102
cis a cebis ... niebo a ziemia (choc nie mam cisa) ale dzieki temu prostemu komputerkowi mamy wszystko łatwo i ładnie pokazane... tzn osiagi ciagnika spalanie (tymczasowe srednie na hektar na godzine) wszystkie parametry ciagnika... i wiele innych ustawien maszyny :P

Chciałeś powiedzieć Cebis, a Cis :D

Przez Cebis można sterować przednim i tylnim TUZ ?? Czyli EHR staje się zbędne?? :)

 

CLAAS SEQUENCE MANAGEMENT

Nie będe zakładał kolejnego(zbędnego) tematu. Pytam tu. :)

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, na czym to polega??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry komputer, wyswietla wszystikie czynnosci mowie o kombajnie claas, mozna ustawiac wysokosc ciecia klepisko, wiatr dmuchawy, pokazuje spalanie, ilosc ha na godz, ilosc kilmetrow, obroty silnika mlocarni dmuchawy. Bardzo dobra rzecz informacyjna dla uzykownika.


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Chciałeś powiedzieć Cebis, a Cis :P

Przez Cebis można sterować przednim i tylnim TUZ ?? Czyli EHR staje się zbędne?? :D

 

CLAAS SEQUENCE MANAGEMENT

Nie będe zakładał kolejnego(zbędnego) tematu. Pytam tu. :)

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, na czym to polega??

mozna sterowac tylko wysokoscia przy ktorej rozlacza sie automatycznie walek, reszte steruje sie poprzez panel EHR

 

CSM to system sterowania uwrociami, z tego co na razie rozgryzlem to na pewno obsluguje TUZ, wyjscia hydrauliki, naped, blokade, nie pamietam jak jest ze zmiana kierunku i biegami - kiedys w zimie sie bawilem :) w polu jeszcze nie przetestowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Z tego co zrozumiałem ze strony korbanków, to CSM to stałe czynności, zapisane w komputerze, uruchamiane przez naciśnięcie guzika.

Czyli gdy zbliża się koniec pola, możesz spokojnie puścić kierownice, a komputer, sam podniesie TUZ, zawróci ciągnik, na tym to polega?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie tak dobrze nie ma, na pewno nie skreci kierownica :P a wlasnie nie pamietam czy CSM obsluguje rewers, czy trzeba samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

hah wlasni erewersu nie pamietam tez i ja .. ale chyba nie, napewno obejmoje wymieniane wczesniej tuz wom i do tego zmiane predkosci, bieg manewrowy, hydraulike, obroty silnika i mozliwosc jest zapisania dwóch różnych manewrów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

a kto wie ile jest dopłaty do zwykłego CISa żeby dostac CEBISa??


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cebisa w arionie 640 naprawde polecam ponieważ pokazuje wszystkie spalania liczy hektary i są elektro zawora a w cisie nie ma , a i jeszcze jest zawór krzyżowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Xabarx
      witam mam problem z ogrzewaniem, gdy traktor jest nagrzany a pokrętło jest ustawione na zimne powietrze cały czas dmucha ciepłe, linka jest sprawna , mechanizm do którego jest podłączona linka tez się przekręca, czy ktoś wie co może być tego powodem ?
    • Przez korbolix88
      Szukam ogarnietego mechanika. Debica, Tarnow okolice. Skrzynia do remontu. Polecacie kogos? Bede wdzieczny za namiary. 
    • Przez Huzi
      Witam mam problem z ładowarką clas scorpion cały czas piszczy i święci czujnik przeciążenia i nie można wysunąć teleskopu 
    • Przez AlbertBert
      Witam. Od niedawna mam problem w ciągniku, pacjentem jest Claas Ares 617atz. Więc tak Traktor zapala, pochodzi sobie z 5-10minut i gaśnie, pokazuje się błąd 414. Wykręcałem moduł silnika i z powrotem wkręciłem, traktor zapalal i chodzil jak nalezy. Teraz gdy to robie nic nie daje nie chce nawet dymka puscic. Nie mam spisu tresci kodow błędów i nie wiem od czego sa. Może ktoś wie o co chodzi, bardzo proszę o pomoc.
    • Przez piorasss
      Witam. Borykam się z problemem sprzęgła w Aresie. Mianowicie po rozgrzaniu oleju w skrzyni zanika sprzęgło. Podczas jazdy jest ok do póki nie wcisnę sprzęgła. Sprzegło hydrauliczne z rewersem mechanicznym. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj